Skocz do zawartości
Damundo

Dyskusja Na Temat Microlab Solo 5c/6c/7c

Rekomendowane odpowiedzi

Dla posiadaczy Solówek 6c nie obrażajcie się taka prawda lepiej było dozbierać do 7c bo to stereo rox no chyba, że kupujecie pierwsze głośniczki a wcześniej korzystaliście z jakiś głośników wyposażonych w technologię z marketu to 6c zerwą wam skarpety.

a Ty w ogole słuchales solo6c ze tak mowisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy Solówek 6c nie obrażajcie się taka prawda lepiej było dozbierać do 7c bo to stereo rox no chyba, że kupujecie pierwsze głośniczki a wcześniej korzystaliście z jakiś głośników wyposażonych w technologię z marketu to 6c zerwą wam skarpety.

Ewentualnie jak ktoś wie, że nie będzie mógł dorzuć do 7c no to jednak 6c ale z czegoś pokroju Gienków czy Z-2300 raczej bym odradzał na nie przeskakiwać i polecał wyżyłować portfel na 7c.

Wiesz nie dla każdego liczy się tylko i wyłącznie dudnienie przesadzonego basu (a to będzie miało miejsce kiedy wciśniesz 7c w rogi pokoju typu: mała klitka). Trzeba dobierać kolumny do odpowiednich warunków ... do bliskiego odsłuchu tylko 5c i 6c ... 7c się nie nadają. Do odsłuchu dalszego pola i większego pomieszczenia najlepsze będą 7c.

 

Jestem pewien że 5c przy bliskim odsłuchu (~1m) zbuduje miażdżąco lepszą scenę dźwiękową niż 7c.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie posiadam Solówki 5c, i słucham ich z odległości 1.2m i rozstawione sa na biurku w odległości ok 1m. Generalnie jestem niesamowicie zadowolony z tego zestawu. Brakuje mi tylko przycisku Stand By na pilocie, gdyż wyłącznik znajduje się z tyłu aktywnej kolumny. Jeśli chodzi o moc, to jest ona w zupełności wystarczająca. Przy 50/60 robi się naprawdę głośno i nie ma praktycznie słyszalnych strat jakości przy tej głośności. Przy max=60 słychać już delikatne harczenie membrany. Ale to już trzeba być masochistą żeby słuchać dłużej muzyki w takiej głośności. Poza tym wpłynie to na żywotność zawieszenia membran.

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla mnie na Solo-7C w niektórych utworach na +8 basu jest za dużo... to na 6C basu nie braknie, ew trzeba będzie mieć go na +2...

 

btw.

Wie ktoś jaką impedancję ma wzmak w SOLO? 4 czy 8 ohm?

 

Bo mnie korci podpiąć (downix na mono) skrzynię do auta w celu sprawdzenia jak da sobie z nią radę te 55W (przez filtr skrzynia oczywiście - nie dam jej grać wyżej niż 80Hz...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)no ale co jak co to Z-2300 wypadają ot tak znaczy przenoszą wszystko i usłyszysz każdy szczegół(...)

...czyli są to idealne głośniki dla ałdjofila :razz:

Miłośnikom miękkiego i mocnego basu + :kijem: straszliwego dance'u nowej generacji czy hardstyle'u ten akurat lubię :) ale wybrane utwory ;) raczej polecam pozostać przy zestawach 2.1 bo przewyższają w tym gatunku każde solówki.

Naprawdę w tej muzyce nie potrzeba do szczęscia nic więcej niż łomoczące pudło mieniące się nazwą subwoofer i byle jakie satelity? Ja wychodzę z założenia, że im lepszy sprzęt, tym lepiej zagra każdy typ muzyki.

A wtedy to tylko zostaje wybór między 'budżetowymi' 2000x a PRO3 (też budżetowe, ale jakby mniej ;))

Także póki co się wstrzymuję z decyzją

Pro3 kosztowały 290zł kilka miesięcy temu i wtedy może były trochę "budżetowe". Są uznawane za słabsze niż seria Solo. Zapoznaj się z wpisami @ALTONa na temat Pro3.

Wąskim gardłem jest podobno moduł wzmacniacza. Ciekaw jestem ile by poprawiło podłączenie do jakiegoś innego wzmaka.

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podpiąć sub do Solo?

 

W każdym razie to się mija z celem. Solo sa tanie, ale sub do nich byłby bardzo, bardzo..., bardzo drogi. I nie "dodałby" basu jak się niektórym wydaje, ale pozwoliłby schodzic zestawowi niżej. Oczywiście podpięcie (o ile to jest możliwe) taniego suba spowodowałoby zalanie pasma ("dodanie" basu :) ), ale czy to nie byłby częściowy powrót do plastikowego 2.1? :D Z drugiej strony wydanie około 2k zł na sub też jest bez sensu, bo Solo to tylko 450zł. :)

 

Poza tym bas schodzi odpowiednio nisko przy przyzwoitym ustawieniu kolumn. W niektórych utwórach np. Limp Bizkit dosłownie czuć jak bas wędruje w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, z tym ze ja mam wyjscie na suba w karcie dzwiekowej jeszcze ;]

ja slucham solo na flat eq, wiec rzadko schodza w najnizsze rejestry i w tym momencie przydal by sie sub. ale tak jak mowilem, najtanszy Velodyne to wydatek rzedu 1k zl.

Edytowane przez Neon69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro3 kosztowały 290zł kilka miesięcy temu i wtedy może były trochę "budżetowe". Są uznawane za słabsze niż seria Solo. Zapoznaj się z wpisami @ALTONa na temat Pro3.

Wąskim gardłem jest podobno moduł wzmacniacza. Ciekaw jestem ile by poprawiło podłączenie do jakiegoś innego wzmaka.

Nie wnikając w technikalia, wyczytałem, że głośniki z pro3 mają 2x 45W a wzmak daje 2x 40W -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w technikalia, wyczytałem, że głośniki z pro3 mają 2x 45W a wzmak daje 2x 40W -_-

... i co z tego wynika ? - nic

 

Wzmak daje te 40W przy jakim THD ? 0,1% , 1% czy 10% ? A głośniki jak grają przy mocy np. te 45W ? Reasumując radzę nie patrzeć na te "watowe" napisy ew. traktować je bardzo, bardzo orientacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inforamcja z midasu.

 

-Witam. Czy jesli teraz zamowie własnie te Microlaby solo7c jest szansa ze dostane je w najblizszy czasie?(ta dostawa która teraz ma być)

 

Pozdrawiam

ze strony midasu :

-

Witam,

Tak, zamowienia beda realizowane od poniedzialku 24 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W inermaxie niezostały jeszcze wyprzedane wszystkie głosniki z partii która pojawi się na dniach, więc jeśli ktoś chętny - zapraszam :D

 

 

Swoją drogą, ma ktoś namiar na firme robiącą tanio i solidnie standy ? Z gotowych nie da sie praktycznie nic znaleźć ( przez wymiary solo7c )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ma ktoś namiar na firme robiącą tanio i solidnie standy ? Z gotowych nie da sie praktycznie nic znaleźć ( przez wymiary solo7c )

pierwsza lepsza firma stolarska, na pewno zrobi ci to za nie duże pieniądze, albo materiały i twoja wyobraźnia.

Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W inermaxie niezostały jeszcze wyprzedane wszystkie głosniki z partii która pojawi się na dniach, więc jeśli ktoś chętny - zapraszam :D

 

 

Swoją drogą, ma ktoś namiar na firme robiącą tanio i solidnie standy ? Z gotowych nie da sie praktycznie nic znaleźć ( przez wymiary solo7c )

Napisz do marcin82_22@tlen.pl

 

Wystawia standy na allegro a dla mnie robi standy na zamówienie pod Sven Royal 2. Tanio i estetycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty w ogole słuchales solo6c ze tak mowisz ?

a czy ty myślisz, że jak ktoś się nie wypowiada o czymś w samych superlatywach to od razu musiał ich nie słyszeć ? ciekawe podejście, to znaczy, że jak np. nie uczęszczam do kościoła to od razu nie słyszałem tych wspaniałości co tam głoszą ;) bo inaczej bym był tam codziennie aby słuchać dobrej nowiny ? jakby co to nie odpowiadaj na to :)

 

Wiesz nie dla każdego liczy się tylko i wyłącznie dudnienie przesadzonego basu (a to będzie miało miejsce kiedy wciśniesz 7c w rogi pokoju typu: mała klitka). Trzeba dobierać kolumny do odpowiednich warunków ... do bliskiego odsłuchu tylko 5c i 6c ... 7c się nie nadają. Do odsłuchu dalszego pola i większego pomieszczenia najlepsze będą 7c.

 

Jestem pewien że 5c przy bliskim odsłuchu (~1m) zbuduje miażdżąco lepszą scenę dźwiękową niż 7c.

Z-2300 nie są takimi złymi głośnikami a Solo6c znowu aż tak nie wyprzedzają ich o kilometr aby się opłacało z nich przeskakiwać i warto dorzucić do 7c o czym piszę, do bliskiego odsłuchu fakt 6c może i się lepiej nadają ale testy robiłem jakoś w maju jeszcze jak to nie było zbyt popularne i też w pomieszczeniu co najmniej 15m~ i było ok ale nie tak aż cudnie coś jak lepsza wieża no bez rewelacji grało poprawnie, zabijecie mnie za to ? ;).

7c ze znajomym testowaliśmy u mnie w pomieszczeniu ~18m2 komp spięty z HDtv więc za blisko się nie siedzi i 7c są jak sięgam pamięcią do odsłuchu 6c znacznie lepsze to coś jak porównać i nie wiem czy nie na wyrost może jestem zbyt szczodry ale dawno to było, coś jak porównanie HD555 do HD595 niby HD555 grają ok ale HD595 są "so much better" ;) nie w kwestii jakości reprodukcji ale raczej analogii między tym jakie wrażenie pozostawia odsłuch jednych i drugich.

Wiem, że to głośniki ale do słuchania nuty używam tylko słuchawek i to jest mój pkt odniesienia, zajrzyj do sig'a jakiś słuchawek używam powinno ci dać domyślenia jakie brzmienie lubię a tym bardziej skoro nie widzisz tam 518dj to teksty są nie trafione w stylu miłośnik dudniącego basu. Mocne tąpnięcia lubię w filmach ale to nie którym widzę ciężko zrozumieć.

Panowie trochę mniej fanatyzmu, bo temat nazywa się dyskusja a teraz wygląda to prawie jak wpaść na forum PS3 i powiedzieć, że Xbox w sumie jest całkiem nie najgorszy ;) a wszystkim polecam na początek HD595 i zobaczycie naprawdę fajne brzmienie zaryzykowałbym stwierdzenie, że przypadnie do gustu każdemu tylko cena może niektórych odrzucić ale warte są

btw. Nie jestem przedstawicielem handlowym Sennheiser'a ;) i wcale nie reklamuje tych wspaniałych słuchawek

 

Wrócę tu postować za pół roku może ochłoniecie ;) albo się zamienicie w świętą inkwizycję ;) i wrzucie na luz bo strach tu zaglądać :) i dyskutować bo w poprzednim poście nawet złego słowa nie napisałem o 6c a znalazło się kilka osób które jednak na przekór wszystkiego zrozumiały tekst jak chciały.

 

Teraz znikam z tego Topica i prędko nie wrócę ;)

 

Edit: przecinki

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, z tym ze ja mam wyjscie na suba w karcie dzwiekowej jeszcze ;]

Da się zmusić Audigy do wykrajania najniższych rejestrów z materiału w STEREO i do wysyłania ich na wyjście karty, które normalnie jest używane przy dźwięku 5.1 jako wyjście sub/center?? Pytam, bo nie wiem; nigdy to mi nie było potrzebne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...