Skocz do zawartości
damianoo7

Mobo, Procek I Ramy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy zacząłem zastanawiać się nad wymianą ww. podzespołów. Chciałbym przeznaczyć na nie max 1000zł. Procek jakiś C2D tylko ... no właśnie jaki? Mobo - Asus czy Gigabyte? A RAMy? to już bladego pojęcia nie mam. Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Witam. Ostatnimi czasy zacząłem zastanawiać się nad wymianą ww. podzespołów. Chciałbym przeznaczyć na nie max 1000zł. Procek jakiś C2D tylko ... no właśnie jaki? Mobo - Asus czy Gigabyte? A RAMy? to już bladego pojęcia nie mam. Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

Jakie podzespoły zostają ze starego zestawu w szczególności zasilacz, karta graficzna, dyski, napędy optyczne bo nie wszystko musi pasować

do każdej nowej płyty ?

Do czego ma służyć komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłke mam jakąś 550 Chieftecha, karta 8800GT, ogólnie sprzęt nie jest taki stary, ale:

Moja obecna płyta jest na s.939, co za tym idzie mam X2 4800+ i stare już 2 GB DDR1 ;/

 

Komputer oczywiście ma służyć do grania ;] na chwilę obecną myślałem o DDR2 2 GB (wiecej mi nie potrzeba), i zastanawiałem się nad E8200/8400

Edytowane przez damianoo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Zasiłke mam jakąś 550 Chieftecha, karta 8800GT, ogólnie sprzęt nie jest taki stary, ale:

Moja obecna płyta jest na s.939, co za tym idzie mam X2 4800+ i stare już 2 GB DDR1 ;/

 

Komputer oczywiście ma służyć do grania ;] na chwilę obecną myślałem o DDR2 2 GB (wiecej mi nie potrzeba), i zastanawiałem się nad E8200/8400

Z podanych informacji nie wynika nawet czy uzyskasz jakikolwiek zadowalający efekt po zapłaceniu tego tysiąca za nowe CPU mobo i RAM.

Poszukaj wyników testów porównawczych w ulubionej grze która wymaga mocniejszego sprzętu niż posiadany bo może się okazać że lepsza będzie

wymiana karty graficznej na wydajniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecną 8800GT i tak hamuje słaby procek, więc nie warto pakować karty za 700-1000zł do takiej konfiguracji. Jakiś wzrost mocy powinieneć zauważyć po zmianie łyty i procka, ale cudów nie oczekuj.

 

podane przez @mattis podzepoły będą ok, chyba że uda się zmieścić z Asusem P5K Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

obecną 8800GT i tak hamuje słaby procek, więc nie warto pakować karty za 700-1000zł do takiej konfiguracji. Jakiś wzrost mocy powinieneć zauważyć po zmianie łyty i procka, ale cudów nie oczekuj.

 

podane przez @mattis podzepoły będą ok, chyba że uda się zmieścić z Asusem P5K Pro.

To zależy od konkretnej gry i rozdzielczości bo do części wystarczy X2 3800+ i nie będzie nic hamował.

Przykładowo Call of Juarez.

Testy zamiast ideologii:

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

przypuszczam ze w QW zobaczę różnicę ... bo ta gra lubi dobre procki.. Ogólnie ma zjechany kod, ale cóż ... wciąga ;] A nie gra się w nią komfortowo jak klatki lecą na łeb na szyję....

Zamiast przypuszczać można to sprawdzić na wiele sposobów.

Przed uruchomieniem gry trzeba uruchomić menadżer zadań z zaznaczeniem aby wykres obejmował czas jądra i w momencie kiedy zaczyna

przycinać sprawdzić jakie zasoby zostały wyczerpane RAM, CPU, czy GPU (GPU to będzie obciążenie jądra)

Przycinanie może być spowodowane też zamuleniem systemu lub fragmentacją dysku (format i instalacja od nowa).

Inne sposoby (można łączyć z poprzednim).

Obniżyć taktowanie (lub zwiększyć) CPU i pamięci komputera , zobaczyć jaki i czy jest efekt.

Obniżyć (lub zwiększyć) taktowanie GPU i pamięci karty i zobaczyć jaki i czy jest efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie piszcie że po zmianie na takiego E8200/E8400 podkręconego na powiedzmy 3,6ghz czy więcej nie odczuje skoku wydajności w porównaniu z leciwym już X2 4800....fakt istnieją gry gdzie CPU ma drugorzędne znaczenie i ilość klatek nie będzie dużo większa na Intelu ale tam gdzie CPU ma coś do powiedzenia to na pewno poczuje pare jak nie paręnaście fps więcej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...