Skocz do zawartości
lolo

Jakie fsb z KT266A???

Rekomendowane odpowiedzi

175mhz na Duronie 650mhz. 6*175mhz = 1050mhz .Chodzil tez 6,5*170. wszytsko rock stable wyzej juz memorki nie szly . Koles wyciagnol z Epoxa 8kha+ na viakt266a 221mhz FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175mhz na Duronie 650mhz. 6*175mhz = 1050mhz .Chodzil tez 6,5*170. wszytsko rock stable wyzej juz memorki nie szly . Koles wyciagnol z Epoxa 8kha+ na viakt266a 221mhz FSB.

Mi sie coś wali powyżej 150, a mam pamiątki 333 i nie wiem co. Zmieniałeś może chłodzenie chipsetu? Chodzą ci wszystkie karty PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175mhz na Duronie 650mhz. 6*175mhz = 1050mhz .Chodzil tez 6,5*170. wszytsko rock stable wyzej juz memorki nie szly . Koles wyciagnol z Epoxa 8kha+ na viakt266a 221mhz FSB.

A co na takie ustawienia dysk twardy nic sie nie walilo ?

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175mhz na Duronie 650mhz. 6*175mhz = 1050mhz .Chodzil tez 6,5*170. wszytsko rock stable wyzej juz memorki nie szly . Koles wyciagnol z Epoxa 8kha+ na viakt266a 221mhz FSB.

Mi sie coś wali powyżej 150, a mam pamiątki 333 i nie wiem co. Zmieniałeś może chłodzenie chipsetu? Chodzą ci wszystkie karty PCI?
nie bo ta plyta ma nieoficjalnie dzielniki PCI 1/5 i 1/6 pewno dla tego nie wywalilo. Pamieci do Zwykle PC2100 Semicon 7,5ns robione w USA Vdimm na 2,8V. Nie zmienialem nic na chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175mhz na Duronie 650mhz. 6*175mhz = 1050mhz .Chodzil tez 6,5*170. wszytsko rock stable wyzej juz memorki nie szly . Koles wyciagnol z Epoxa 8kha+ na viakt266a 221mhz FSB.

A co na takie ustawienia dysk twardy nic sie nie walilo ?

Arek

nie bo ta plyta ma nieoficjalnie dzielniki PCI 1/5 i 1/6 pewno dla tego nie wywalilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem trzy:

-najnowszy totalna porażka (całe 2MHz mniej) 150

-dwa poprzednie 152MHz

 

Chiba na tej płycie więcej nie pociągne, ale jeszcze sie nie poddam, bo to może jeden komponent nawalać np. sieciowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja na Swoim Solteku uzyskałem max 169 FSB na minimalnych ustawieniach :). Na max ustawieniach 155 ale to za dużo 1/4x155=38/3/4 więc sporo, a wzrost wydajności 155 a 133 jest żaden więc ja tylko FSB do 133 podkręcam, a potem mnożnikiem. Tu dodam taką ciekawostke ViaKT266A obsługuje tylko dzielniki 1/3 i 1/4 i mój Soltek by wychodziło, że też posiada tylko takie, ale... kiedys gadalem z gosciem, któremu ten Soltek działał na na FSB 175x1/4=43/3/4 na pamięciach PC2700, więc możliwe, że DRV2 obsługuje te pamięci i dzielnik 1/5 bo FSB powyżej 40 jest zabujcze. Ale się zagalopowalem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ja na Swoim Solteku uzyskałem max 169 FSB na minimalnych ustawieniach :). Na max ustawieniach 155 ale to za dużo 1/4x155=38/3/4 więc sporo, a wzrost wydajności 155 a 133 jest żaden więc ja tylko FSB do 133 podkręcam, a potem mnożnikiem. Tu dodam taką ciekawostke ViaKT266A obsługuje tylko dzielniki 1/3 i 1/4 i mój Soltek by wychodziło, że też posiada tylko takie, ale... kiedys gadalem z gosciem, któremu ten Soltek działał na na FSB 175x1/4=43/3/4 na pamięciach PC2700, więc możliwe, że DRV2 obsługuje te pamięci i dzielnik 1/5 bo FSB powyżej 40 jest zabujcze. Ale się zagalopowalem :).

Zabójcze to może i jest.U mnie PCI to do 41,5 doszło jak mojemu durniowi magistralkę 166 wrzuciłem.Chwilkę były problemy ale przez zwiększenie napięcia na pamiątkach do 2,7 wszystko było git.Pamiątki ddr2100.Płyta shuttle ak31/v.3.1,duron morgan 1000.Chodziło też wszystko na 164.na stałe chodzę na 145x8,a jak wc złożę to może na 148x8,5 będę działał.Na 164 i 166 to na testy tylko wrzucałem bo szkoda by było gdyby dysk siadł,albo grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem trzy:

-najnowszy totalna porażka (całe 2MHz mniej) 150

-dwa poprzednie 152MHz

Mialem ten sam problem. do 152 Mhz wszystko gralo bez problemow, powyzej kiszka. Po zmianie biosu max 150 Mhz :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde tutaj na AK31 wyciągaja 166 stabilne, a ja 150 i wszystko? A jak po odłączam wszystko z PCI, i AGPx2 dam to to samo. O co chodzi?

Doszedłem do tego, że to dzielniki, bo dałem 120 (PCI 40) i też sie waliło.

 

Ktoś wie z jaką częstotliwośćią może chodzić Barracuda IV i HPT372?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chiba wymyśliłem. Podniosłem napięcie na pamięciach do 2.6 (pomimo, że mam PC2700) i narazie idzie na 155. Pograłem 30min w GTA3 (słabość :D) i wygląda na stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175mhz na Duronie 650mhz. 6*175mhz = 1050mhz .Chodzil tez 6,5*170. wszytsko rock stable wyzej juz memorki nie szly . Koles wyciagnol z Epoxa 8kha+ na viakt266a 221mhz FSB.

Ocipieliscie z tymi fsb?

Kurde i potem sie dziwicie wszyscy, ze wam procka na gwarancje nie uznaja... Jak sie jara tak, ze total suck...

 

Powiem krotko. Lubie podkrecac, ale nie dla sportu tylko dla stabilnosci i wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175mhz na Duronie 650mhz. 6*175mhz = 1050mhz .Chodzil tez 6,5*170. wszytsko rock stable wyzej juz memorki nie szly . Koles wyciagnol z Epoxa 8kha+ na viakt266a 221mhz FSB.

Ocipieliscie z tymi fsb?

Kurde i potem sie dziwicie wszyscy, ze wam procka na gwarancje nie uznaja... Jak sie jara tak, ze total suck...

 

Powiem krotko. Lubie podkrecac, ale nie dla sportu tylko dla stabilnosci i wydajnosci

A po jasny ch... mam podkręcać mnożnikiem, jak moge magistralą, a efekt jest o wiele lepszy. Moge się ciupnąć że 1.6 na 133, bedzie gorzej chodzil od 1.5 na 166. Co z tego, ze np. taki P4 na i845 ma załóżmy 2GHz, jak pamięci PC133? Taki sprzęt o kant [gluteus maximus] rozbic można. Ja preferuje wysokie fsb, bo chociaż przepustowość pamięci wyższa. Jeżeli uważasz inaczej to wsadź sobie sdramy do kompa, bo po co ci więcej?

Każdy MHz na fsb to ok. 8MB/s przepustowości pamięci (DDR) i magistrali (również). Rachuba prosta 30MHz -> 240MB/s. I może powiesz, że sie nie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde tutaj na AK31 wyciągaja 166 stabilne, a ja 150 i wszystko? A jak po odłączam wszystko z PCI, i AGPx2 dam to to samo. O co chodzi?

Doszedłem do tego, że to dzielniki, bo dałem 120 (PCI 40) i też sie waliło.

 

Ktoś wie z jaką częstotliwośćią może chodzić Barracuda IV i HPT372?

No i chiba wymyśliłem. Podniosłem napięcie na pamięciach do 2.6 (pomimo, że mam PC2700) i narazie idzie na 155. Pograłem 30min w GTA3 (słabość ) i wygląda na stabilne.?

No nie powiem że to może zaboleć. Ale sprecyzujmy to że przeszedł testy to nie znaczy że bym godzinami w Quake czy czymś takim siedział. po prostu jestem normalny i wiem co oznaczałoby PCI=41,5.

Po drugie to chyba jakiś kit ci wcisnęli jako to DDR2700. MOje ddr2100 miały kłopot gdzieś od ok. 155 ale jak dodałem do 2,7 v to poszły na 166.Więcej niestety nie mogłem sprawdzić :( .

Może tylko ja odniosłem takie wrażenie ale chyba cię w balonma ktoś zrobił i wlepił ddr2100 jako 2700,no bo przecież 2700 standardowo pracują na 166,ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175mhz na Duronie 650mhz. 6*175mhz = 1050mhz .Chodzil tez 6,5*170. wszytsko rock stable wyzej juz memorki nie szly . Koles wyciagnol z Epoxa 8kha+ na viakt266a 221mhz FSB.

Ocipieliscie z tymi fsb?

Kurde i potem sie dziwicie wszyscy, ze wam procka na gwarancje nie uznaja... Jak sie jara tak, ze total suck...

 

Powiem krotko. Lubie podkrecac, ale nie dla sportu tylko dla stabilnosci i wydajnosci

Zawsze mi się zdawało że procek raczej sięjara od nadmiaru temperatury. Jeśli przywalisz za duże napięcie i nei będziesz miał czym schłodzić to może i pójdzie z dymem. A jak dam za dużer ustawienia to po prostu zwis. nie powiem może od zbyt silnego przekręcania odmówić posłuszeństwa, ale zawsze jest ryzyko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde tutaj na AK31 wyciągaja 166 stabilne, a ja 150 i wszystko? A jak po odłączam wszystko z PCI, i AGPx2 dam to to samo. O co chodzi?

Doszedłem do tego, że to dzielniki, bo dałem 120 (PCI 40) i też sie waliło.

 

Ktoś wie z jaką częstotliwośćią może chodzić Barracuda IV i HPT372?

No i chiba wymyśliłem. Podniosłem napięcie na pamięciach do 2.6 (pomimo, że mam PC2700) i narazie idzie na 155. Pograłem 30min w GTA3 (słabość ) i wygląda na stabilne.?

No nie powiem że to może zaboleć. Ale sprecyzujmy to że przeszedł testy to nie znaczy że bym godzinami w Quake czy czymś takim siedział. po prostu jestem normalny i wiem co oznaczałoby PCI=41,5.

Po drugie to chyba jakiś kit ci wcisnęli jako to DDR2700. MOje ddr2100 miały kłopot gdzieś od ok. 155 ale jak dodałem do 2,7 v to poszły na 166.Więcej niestety nie mogłem sprawdzić :( .

Może tylko ja odniosłem takie wrażenie ale chyba cię w balonma ktoś zrobił i wlepił ddr2100 jako 2700,no bo przecież 2700 standardowo pracują na 166,ale mogę się mylić.

Pamięci są dobre, sprawdzane na Epox 8K3T (czy jakoś tak), tylko płyta coś w dupe daje. Podniose napięcie i zaczyna chodzić (porałem sobie ze 30min w GTA), na dłuższą mete to faktycznie sie jaja potrafią dziać przy takim fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem tylko do 171. Więcej proc już nie wyrabia bo ma zablokowany możnik.

Jeśli to ma być tylko to brak mi słów. Pięknie ci się ten twój athlon kręci a ty jeszcze narzekasz...Z jakiej on serii jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...