Skocz do zawartości
prozac0

Tania Mobo Pod C2d Ze Zintegrowaną Grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

 

poszukuję niedrogiej konstrukcji (~250zł) pod c2d która pozwoliła by puścić stabilnie e6300 w okolicach min. 2,33GHz na równie niedrogich pamiątkach (np. good ram) pc6400 cl5 . warunkiem jest zintegrowana grafika.

myślę o czymś takim jak asus p5k-vm.

przy tym pytanie - czy chipset g33 ma taką samą funkcjonalność co p35 (czy faktycznie różnią się tylko grafiką?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcjonalność taką samą ale podkręcalność chipstey ze zintegrowaną grafiką zawsze miały gorszą.. Mimo wszystko OC,które planujesz nie jest jakieś ekstremalne, więc płyta powinna dawać radę. Poszukaj o niej tematu w forum o prockach i płytach.

 

mimo wszystko jeśli chcesz mieć zintegrowaną grafikę, to polecałbym poszukać czegoś z chipsetem nvidia lub amd.

Gdzieś widziałem pozytywne testy Asrock fullhd:

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/213548

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość ciekawy ten asrock - na pewno biję na głowę g33 intela pod względem możliwośći 3D.

zastanawiam się tylko czy to będzie najlepszy wybór, gdyż dodam jeszcze że zintegrowana grafika ma pracować tylko na starcie przez jakiś miesiąc, góra dwa zapewne i nie będzie w zasadzie nic na niej grane -> później zostanie dokupione coś w rodzaju radeona 3650 może nawet r3850 / gf 8800gs.

tak więc zależy mi tu na tym żeby ten e6300 OC stabilnie śmigał z tymi pamiątkami oraz na późniejszej w miarę wydajnej (i bezawaryjnej;) pracy z grafikami jak powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to też jakiś wariant, z tym że nie wiem czy to przejdzie (kompa składam na zamówienie, moja (do)wolność twórcza jest chyba jednak odrobinę ograniczona).

Ale zdaje się że znalazłem remedium -> Gigabyte GA-G33M-DS2R. A więc mocna chwalona na forum ( http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423-47.../229000/30.html ), FSB spokojnie powyżej 500MHz (wygląda jakby g33 z pełną funkcjonalnością p35), te polimery też wyglądają rozsądnie (w zasadzie płyta ma być stabilna i bezawaryjna przy fsb max. 350MHz żeby tam też żaru nie było przy tym, bo buda ni nawiewu z boku ni z przodu nie ma -> nikt na niej rekordów OC bić nie będzie)

i znalazłem ją w rodzinnym mieście za 280zł -> ilość pochwał jakie wyczytałem rekompensuje naddatek 30zł ponad budżet;)

 

praktycznie jestem zdecydowany, chyba że ktoś może powiedzieć coś ciekawego o tym asusie p5k-vm (bo na forum nic nie znalazłem) ?

Edytowane przez prozac0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock nie słynie z bezawaryjnej pracy podzespołów, ale miał kilka genialnych modeli. Ten należy ponoć do tych lepsiejszych. Tak czy inaczej tekiego bogactwa złącz i takiej grafiki w tej cenie chyba nie znajdziesz. No i praca grafiki troche mniej zależy od płyty niż praca pamięci i procka. Nie powinno byc problemów ze współpracą z kartami klasy 8800GS.

 

W ogóle to na przeczekanie lepiej by było kupić na allegro jakąś grafikę poniżej 100zł, ale wtedy mało zostaje na płytę, więc tak czy inaczej musiałbys wziąć coś niepewnego..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak proponawałbym mobo bez integry i do tego jakaś słabą i tanią grafe, np jakiegoś 7300le. A Asrockiem się nie interesuj, miałem 2 ich płyty i nigdy więcej tego nie kupię. Jedna tak fixowała że sam musiałem ją uwalić żeby odzyskać kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam aktualnie jeszcze 2 asrocki. na szafie - leżą i służą już tylko jako dawcy kondensatorów, więc mam ci ja rozeznanie w tej sprawie;) tym bardziej gdy za niecałe 50 zł więcej jest asus lub gigabyte (a na wydajności 3D tego ATI X1250 specjalnie mi nie zależy z przyczyn opisanych powyżej).

w sumie można ustrzelić jakiegoś GeForce PCX 5300 za ok. 40zł -> pytanie brzmi co sensownego można dostać za <230zł na p35, jak sądzę (robi się trochę offtop, ale kompletnie nie mam rozeznania w konstrukcjach z tego pułapu cenowego - czy to z integrą czy bez) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra już prawie przekonaliście mnie do tego P31-DS3L od gigabyte'a;) tym bardziej że namierzyłem go za 181 zł w rodzinnych stronach. i w tym wypadku za ~260zł można mieć go w zestawie z 6600GT ddr3 co już wychodzi o 2 nieba lepiej niż asus p5k-vm.

 

powiedzcie jeszcze tylko czy nie będzie żadnych problemów z puszczeniem na tym gigabyte'ie tegoż nieszczęsnego e6300 przy fsb ~350MHz (który jak powszechnie wiadomo ma domyślne fsb 266MHz w przeciwieństwie do 200MHz e2xxx czy e4xxx) z naprawdę nie porywającymi pamiątkami pc6400 (które maksymalnie będą szły zapewne w okolicach 850MHz). a więc chodzi mi tu głównie o dzielniki pamięci, tudzież inne STRAPy dla tej MOBO przy wykorzystaniu ramu jak powyżej (bo to że sam p31 zapewne robi max fsb 500 może na niewiele mi się zdać w obliczu właśnie niesprzyjających dzielników i takich nędznych kości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zależności jak trafisz z mobo i jak bardzo się z nią polubisz to przedział 350-400 i więcej fsb masz bankowo. Problem jest taki, że powyżej 333/350 zaczynają się schody i mobo od czasu do czasu lubi zgubić ustawienia. Ponoć najnowszy bios beta (f9e) rozwiązał ten problem, nie potwierdzam i nie zaprzeczam, dopiero dzisiaj go wgrałem. Imho jeżeli nie będzie przeszkadzać Ci te gubienie się biosu to i powyżej 400fsb możesz się pobujać (bywa, że przez tydzień, 2 jest ok, a czasem nie wstanie 2 razy z rzędu - jakoś specjalnie uciążliwe to nie jest, w razie czego w biosie można stworzyć profile ustawień i szybko je wczytać). Ktoś chyba koło 440 zrobił stabilnie i procek mu się skończył (e21x0 tak niestety mają). Pamiątki w dualu 2x2gb bez problemu latają do ok 1,05-1,1GHz. Dzielniki pamięci 2, 2.4, 2.5, 3, 3.33, 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu to mnie to trochę zmartwiło z tym gubieniem ustawień.

rzecz w tym, że dla mnie to nie byłby żaden problem, ale kompa nie składam dla siebie. będą go użytkować ludzie stawiający 1sze kroki w magicznym świecie windowsa xp (co w tym konkretnym wypadku wcale nie oznacza, że mieli do czynienia z jakimkolwiek systemem operacyjnym wcześniej:( więc naukę wchodzenia do biosu i przywracania nawet kompleksowo zapisanych ustawień wolałbym im darować. nie chciałbym też wiązać się z nimi bliżej (choć to bardzo mili ludzie:) przez moje cotygodniowe wizyty u nich w celu przywrócenia tychże ustawień;) dlatego nawet nie myślę o fsb powyżej 350MHz i mam nadzieję że poniżej tej granicy (jak będzie trzeba to 333 nie będzie w tych okolicznościach niczym zdrożnym) płyta będzie stabilna bez żadnych figli i psikusów. jest na to szansa?

mam nadzieję bo dzielniki ma jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...