Skocz do zawartości
2002JSQ

Panel LCD - czy to sie oplaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie dlatego sie pytalem ile kasy na to chce przeznaczyc 2002JSQ.Bo jezeli ma kupic jakies gowni.ane LCD za 2000 to niech kupi porzadna 17 CRT za 1000.

Ja mam takie jak napisales a nawet tansze bo w tej chwili kosztuje 1800pln.Widac po opinii ze w zyciu nie siedziales przed LCD dluzej niz godzine.Ten ktory posiedzial przed DOBRYM LCD ten juz tak nie mowi...moze co najwyzej poplakac ze go nie stac.Wiekzosc negatywnych opinii na temat LCD to 50% niewiedzy 50% zazdrosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jak napisales a nawet tansze bo w tej chwili kosztuje 1800pln.Widac po opinii ze w zyciu nie siedziales przed LCD dluzej niz godzine.Ten ktory posiedzial przed DOBRYM LCD ten juz tak nie mowi...moze co najwyzej poplakac ze go nie stac.Wiekzosc negatywnych opinii na temat LCD to 50% niewiedzy 50% zazdrosci...

badz tak mily i bzdur niepisz...nienawidze wypowidzi opartych o paramery ich wogule niebiore pod uwage....pisze texty oparte o wlsne doswiadczenia i jesli cos mowie to niedlatego ze ktos cos mi powiedzial tylko dlatego ze wiem z pierwszej reki.. jaki LCD jest wedlug ciebie doby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuję na LCD-kach od ponad roku - nie wróciłbym z powrotem do CRT

nie wiem , co to pieczenie spojówek , ból głowy itp po 16 godzinach siedzenia przy kompie

fakt - drogie , fakt - w jednym lepsze w drugim gorsze , fakt - wszystko kwestia gustu .

jeśli nie masz zboczonych wymagań w kwestii szybkości monitora i DOBRA szybkość ci wystarcza , masz w portfelu 1200 zeta to proponuję NFREN 15''MAES - 1 piksel uruchamia gwarancję , kontrast 400:1 , czas 25ms , ładny design

owszem - wiele jest lepszych ale droższych

z czystym sumieniem mogę polecić następujące :

LOGIX LGX174 - koło 2000 , dobre parametry , extra obraz jak za tą kase

NEC 1700V - dobry ale drogi - chyba najbardziej uznany przeze mnie z segmentu low LCD

SAMSUNG SM171S - mój prywatny - za tą kasę lepiej się nie dało qpić , ale dziś zamiast niego brałbym LOGIX - jest zdecydowanie lepszy

NEC 1550V - mój prywatny - od dzieci , drogi ale tak jak 1700V - naj z segmentu low

 

często sobie porównuję LCD - biore na weekend z hurtowni parę sztuk i porównuję - NIGDY nie patrzę na jakość monitora czytając papierki producenta bo najlepszym sędzią są moje przemęczane oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego sie pytalem ile kasy na to chce przeznaczyc 2002JSQ.Bo jezeli ma kupic jakies gowni.ane LCD za 2000 to niech kupi porzadna 17 CRT za 1000.

Ja mam takie jak napisales a nawet tansze bo w tej chwili kosztuje 1800pln.Widac po opinii ze w zyciu nie siedziales przed LCD dluzej niz godzine.Ten ktory posiedzial przed DOBRYM LCD ten juz tak nie mowi...moze co najwyzej poplakac ze go nie stac.Wiekzosc negatywnych opinii na temat LCD to 50% niewiedzy 50% zazdrosci...

To tu sie mylisz wielki panie znawco. Widzc ze ty nie siedziales przed dobrym CRT. Pokaz mi LCD za 2000 Ktory bedzie pracowal w rozdzialce 1600x1200 przy odswiezaniu dzieki ktoremu popracujesz w grafice.

Wiec mi tu glupot nie pytol o mojej niewiedzy. Narazie jedyny fajny monitor LCD na jaki bym sie pokusil to panorama do Maca.

Strzala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam SyncMaster 171P , jest bardzo dobry , charakteryzuje sie wysaka jakoscia obrazu , moim zdaniem nadaje sie do wszystkiego . No moze nie wyszystkiego nie podlaczy sie np. okularkow migawkowych poniewaz LCD maja za wolne odswiezanie . Tu opis moego monitorka http://www.vobis.pl/vsys/web/oferta/katalo...g?symbol=881389

eh jak go kupowalem kosztowal 4000 zł :(

moglem poczekac i kupic go teraz :P

 

Chlopaki nie kludzcie sie bo to nie ma sensu naprawde .

Poco zaczynac nowa wojna ?

Ja proponuje sobie wyznaczyc pewna stawka na monitorek LCD podzwinic po sklepach , poczytac nowe testy monitorkow i wybrac taki ktory bedzie nas satysfakcjonowal pod wzgledem wydajnosci i wygladu (bo to tez wazne ) .

 

Pozdrawiam Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jak napisales a nawet tansze bo w tej chwili kosztuje 1800pln.Widac po opinii ze w zyciu nie siedziales przed LCD dluzej niz godzine.Ten ktory posiedzial przed DOBRYM LCD ten juz tak nie mowi...moze co najwyzej poplakac ze go nie stac.Wiekzosc negatywnych opinii na temat LCD to 50% niewiedzy 50% zazdrosci...

badz tak mily i bzdur niepisz...nienawidze wypowidzi opartych o paramery ich wogule niebiore pod uwage....pisze texty oparte o wlsne doswiadczenia i jesli cos mowie to niedlatego ze ktos cos mi powiedzial tylko dlatego ze wiem z pierwszej reki.. jaki LCD jest wedlug ciebie doby ?

A co ciezko spojrzec w podpis ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego sie pytalem ile kasy na to chce przeznaczyc 2002JSQ.Bo jezeli ma kupic jakies gowni.ane LCD za 2000 to niech kupi porzadna 17 CRT za 1000.

Ja mam takie jak napisales a nawet tansze bo w tej chwili kosztuje 1800pln.Widac po opinii ze w zyciu nie siedziales przed LCD dluzej niz godzine.Ten ktory posiedzial przed DOBRYM LCD ten juz tak nie mowi...moze co najwyzej poplakac ze go nie stac.Wiekzosc negatywnych opinii na temat LCD to 50% niewiedzy 50% zazdrosci...

To tu sie mylisz wielki panie znawco. Widzc ze ty nie siedziales przed dobrym CRT. Pokaz mi LCD za 2000 Ktory bedzie pracowal w rozdzialce 1600x1200 przy odswiezaniu dzieki ktoremu popracujesz w grafice.

Wiec mi tu glupot nie pytol o mojej niewiedzy. Narazie jedyny fajny monitor LCD na jaki bym sie pokusil to panorama do Maca.

Strzala

A kto ci powiedzial panie wielki grafik ze ja chce wyswietlac na nim 1600/1200 ???Chce miec 1024/768 i tak mam.A grafika profesjonalna interesuje mnie tyle co balet.Chce ogladac stronki w necie i pstrykac w gierki.Do tego sluzy mi komputer.Po co mi 1600/1200 ??? Zeby kumplom sie pochwalic jak to mi 3dsmark ladnie skacze ???.A po kilku godzinach przy KAZDYM CRT beda oczy bolaly....mnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego sie pytalem ile kasy na to chce przeznaczyc 2002JSQ.Bo jezeli ma kupic jakies gowni.ane LCD za 2000 to niech kupi porzadna 17 CRT za 1000.

Ja mam takie jak napisales a nawet tansze bo w tej chwili kosztuje 1800pln.Widac po opinii ze w zyciu nie siedziales przed LCD dluzej niz godzine.Ten ktory posiedzial przed DOBRYM LCD ten juz tak nie mowi...moze co najwyzej poplakac ze go nie stac.Wiekzosc negatywnych opinii na temat LCD to 50% niewiedzy 50% zazdrosci...

To tu sie mylisz wielki panie znawco. Widzc ze ty nie siedziales przed dobrym CRT. Pokaz mi LCD za 2000 Ktory bedzie pracowal w rozdzialce 1600x1200 przy odswiezaniu dzieki ktoremu popracujesz w grafice.

Wiec mi tu glupot nie pytol o mojej niewiedzy. Narazie jedyny fajny monitor LCD na jaki bym sie pokusil to panorama do Maca.

Strzala

ale bzdury ... a Ty mi moze pokażesz taki CRT- za 2000 na którym w tej rozdziałce da siepracować i nie siedziec z nosem na odległosć 20 cm? sam miałem rózne CRT-ki i powiem tyle, dla 17 - max 1152x864, dla 19 - max 1280x1024 ... wyzej sienie da bez zwiekszania czcionki ... pokaz mi dobry CRT wiekszy niż 19 cali, z płaskim ekranem na którym da siestale, powtarzam stale pracować w rozdziałce 1600X1200 ... trzeba conajmniej monitora 21 cali - a takiego nie kupisz za 2000 napewno ... poza tym o co Ci chodzi z tym odświezaniem? jakbyś cokolwiek wiedział o technologii LCD to bys wiedział ze tam odświeżanie 60 to to samo co 85 w CRtkach (a 75 to mniej wiecej to samo co 100), w LCD obraz jest odswieżany w całości od razu, nie ma tam zjawiska takiego, ze najpierw odświeżane są górne linie a potem dolne, dlatego LCD nigdy nie miga a CRTek bedzie, szczególnie doskonale to widać jeśłi jakiś monitor CRT pokazywany jest w telewizji, prawie każdy i to nawet najlepszy miga ... tyle, że kazdy wie ze to złudzenie wywołane przekazem telewizyjnym ... wiec mi nie gadaj bzdur o jakimś tam odswieżaniu i tym, ze jest w LCD za nickie bo to bzdura i totalne swiadectwo zerowej wiedzy o monitorach ...

 

sam mam Philipsa 109P który pracuje w takiej rozdziałce jaką wyciagnie karta graficzna, jeśli generuje ona minimalnie 35-40 klatek/sek np. w grze 3 d to właśnie taka ustawiam dla najlepszego efektu wizualnego ... jeśli sie obraz wlecze bo karta nie wyrabia to zjezdzam z rozdziałką ... jak chyba każdy na tym forum ... a dla netu i edytora tekstowego itp. nie ma nic lepszego jal LCD ... bo mniej meczy i szkodzi moim oczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak grasz w gierki i ogladasz filmy w DiviX to panel powinien mieć takie cechy jak:

1. czas reakcji matrycy [<15 ms];

2. wysoką jasność [320 czegoś tam ;) na m2];

3. jak masz dobrą grafe to postaraj się również o cyfrowe wejście DVI.

 

ile mozesz przeznaczyć na LCD i jaka ma być jego przekątna?

jak ci zależy na wyglądzie to zadbaj również o to, by miał cienkie ramki i możliwosc powieszniea na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego sie pytalem ile kasy na to chce przeznaczyc 2002JSQ.Bo jezeli ma kupic jakies gowni.ane LCD za 2000 to niech kupi porzadna 17 CRT za 1000.

zgadzam sie całkowicie. na 17' LCD to musi miec >2500zł z CRT nawet za 1000zł qpi 19' flat. [albo taki super 17'] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Paneli 15.1 cala. Odobiscie polecam, jezeli zalezy ci na oczach.

W tej chwili [jak dla mnie] najwieksza wada panieli LCD jest kąt widzenia.

jak sie przy kompie nie wierci to styknie w pionie 120* a w poziomie 90* [ i tak jak patrzysz sie na monitor to sie patrzy na niego 'prosto w oczy' a nie po bokach. przeciez nie od tego one sa. jak tak ma byc to nie wywala 1800 za 15' :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha wedlug Ciebie kretyn skoro mam CRT to nie mam mozgu? 

Jakos nie mam 3 tysi na monit sory 

zreszta nie narzekam...

Po pierwsze nigdzie nie powiedziałem że jeśli ktoś nie ma LCD a ma CRT to jest zaraz głupi - wyraznie w jednej z wczesniejszych wypowiedzi napisałem, ze punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, sam mam CRT w domu a pracujena LCD przy pisaniu, i innych typowo biurowych zajeciach ... i ania nie narzekam na jeden monitor ani na drugi ... każdy sprawdza siepoprostu w innym uzytkowaniu .... a to, że kogoś na cośnie stać to nie argument ... zawsze tak było, ze jednego stać na to innego na co innego, mnie też na wiele rzeczy nie stać ale nie twierdzę ze jesli tak jest to są to rzeczy zbyteczne lub nie warte swojej ceny, jak kupowałem swój CRT , który jak mówiłem wtedy też kosztował ok. 3000 to też mnie skręcało na samą mysl o jego cenie - poprostu wybrałem lepszy monitor kosztem innych podzespołów, poza tym uzywałem go zamiast telewizora wiec się zwrócił (nie mam w pokoju miejsca na dwa wielkie pudła) ...

 

nadal uważam, ze kupno monitora za 3000 nie zawsze jest tak niedorzeczne jak Ci siezdaje, dla mnie kalkulacja była prosta ... 17 Philipsa 107B10 kosztowała wtedy 1650 zł + Telewizor zwykły 19 - 21 cali 1200-1600 zł (na który i tak nie mam miejsca) - RAZEM 2850 -3250 ,,,,

dlatego wolałem kupić płaską 19 CRT Philipsa ... teraz za tacenemożna dostać doskonały 21 calowy monitor CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze wybierzesz LCD bo masz mozg

Nie mowie ze kupno moniora za 3 tys to niedorzecznosc..jesli bym mial kaske mozliwe ze bym kupil wlasnie taki monitor. Poza tym brak kasy to jest argument,moj komp razem z monitorem kosztowal mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kretyn nie chce z toba dyskutowac bo to nie ma sensu mowisz mi tu o rozdzielczosciach, wytykasz odswiezanie itd. A ty w jakiej odleglosci musisz siedziec od monitora LCD zeby dobrze pracowac??? Nieraz musze uzyc takiej rozdzialki i moj monitor tez tyle wytrzyma, kosztowal mnie 1000. Pewnie ze na codzien uzywa sie rozdzialki 1024x786. Ale co z tego. Nie siedze tylko w Wordzie albo przy IE. Zreszta wytykasz cene dobrej 19" CRT to powiedz mi czy mniej zaplacisz za 18" LCD???? Wiec nie pytol mi tu glupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury ... a Ty mi moze pokażesz taki CRT- za 2000 na którym w tej rozdziałce da siepracować i nie siedziec z nosem na odległosć 20 cm? sam miałem rózne CRT-ki i powiem tyle, dla 17 - max 1152x864, dla 19 - max 1280x1024 ... wyzej sienie da bez zwiekszania czcionki ... pokaz mi dobry CRT wiekszy niż 19 cali, z płaskim ekranem na którym da siestale, powtarzam stale pracować w rozdziałce 1600X1200 ... trzeba conajmniej monitora 21 cali - a takiego nie kupisz za 2000 napewno ... poza tym o co Ci chodzi z tym odświezaniem? jakbyś cokolwiek wiedział o technologii LCD to bys wiedział ze tam odświeżanie 60 to to samo co 85 w CRtkach (a 75 to mniej wiecej to samo co 100), w LCD obraz jest odswieżany w całości od razu, nie ma tam zjawiska takiego, ze najpierw odświeżane są górne linie a potem dolne, dlatego LCD nigdy nie miga a CRTek bedzie, szczególnie doskonale to widać jeśłi jakiś monitor CRT pokazywany jest w telewizji, prawie każdy i to nawet najlepszy miga ... tyle, że kazdy wie ze to złudzenie wywołane przekazem telewizyjnym ... wiec mi nie gadaj bzdur o jakimś tam odswieżaniu i tym, ze jest w LCD za nickie bo to bzdura i totalne swiadectwo zerowej wiedzy o monitorach ...

 

sam mam Philipsa 109P który pracuje w takiej rozdziałce jaką wyciagnie karta graficzna, jeśli generuje ona minimalnie 35-40 klatek/sek np. w grze 3 d to właśnie taka ustawiam dla najlepszego efektu wizualnego ... jeśli sie obraz wlecze bo karta nie wyrabia to zjezdzam z rozdziałką ... jak chyba każdy na tym forum ... a dla netu i edytora tekstowego itp. nie ma nic lepszego jal LCD ... bo mniej meczy i szkodzi moim oczom.

Ja mam crt 21' i pracuję w 1600x1200, żaden lcd jeszcze mnie nie zadowala (głównie ze względu na rozdzielczość i wielkość oraz kombinację tych parametrów z ceną). Taką nokię jaką mam można już od ok 1200 zł kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupisz CRT no to bedziesz mial CRT... no i moze wszystkie plusy z tym zwiazane tez bedziesz mial... ale oczka twoje biedne...

 

ja mam LCD... na zadnego CRT jaki istnieje nie zamienil bym go, nawet najlepszezgo... zauwazyles ze wszyscy co maja LCD to go sobie chwala, naprawde polecam... siedzisz dlugo i nie czujesz zadnego obciazenia wzroku, dokladnaosc obrazu tez niczego sobie, ostrosc w porownaniu z CRT tez powala - aha a teraz tzn w 2003 jak kupujesz panel to raczej juz nie uswiadczysz opoznien w gierkach i filmach (ja takich nie widze a mam panel z poczatku 2002) - polecam... nie powinienes sie nawet zastanawiac czy CRT czy LCD tylko odrazu brac lcd - zauwaz to jest przyszlosc... bez powodu sprzedaz crt nie maleje na rzecz lcd

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha wedlug Ciebie kretyn skoro mam CRT to nie mam mozgu? 

Jakos nie mam 3 tysi na monit sory 

zreszta nie narzekam...

Po pierwsze nigdzie nie powiedziałem że jeśli ktoś nie ma LCD a ma CRT to jest zaraz głupi - wyraznie w jednej z wczesniejszych wypowiedzi napisałem, ze punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, sam mam CRT w domu a pracujena LCD przy pisaniu, i innych typowo biurowych zajeciach ... i ania nie narzekam na jeden monitor ani na drugi ... każdy sprawdza siepoprostu w innym uzytkowaniu .... a to, że kogoś na cośnie stać to nie argument ... zawsze tak było, ze jednego stać na to innego na co innego, mnie też na wiele rzeczy nie stać ale nie twierdzę ze jesli tak jest to są to rzeczy zbyteczne lub nie warte swojej ceny, jak kupowałem swój CRT , który jak mówiłem wtedy też kosztował ok. 3000 to też mnie skręcało na samą mysl o jego cenie - poprostu wybrałem lepszy monitor kosztem innych podzespołów, poza tym uzywałem go zamiast telewizora wiec się zwrócił (nie mam w pokoju miejsca na dwa wielkie pudła) ...

 

nadal uważam, ze kupno monitora za 3000 nie zawsze jest tak niedorzeczne jak Ci siezdaje, dla mnie kalkulacja była prosta ... 17 Philipsa 107B10 kosztowała wtedy 1650 zł + Telewizor zwykły 19 - 21 cali 1200-1600 zł (na który i tak nie mam miejsca) - RAZEM 2850 -3250 ,,,,

dlatego wolałem kupić płaską 19 CRT Philipsa ... teraz za tacenemożna dostać doskonały 21 calowy monitor CRT

ogólnie cytat na górze nie ma sensu ale...

 

TY CHYBA JESTESŚ JAKIŚ PIERD0LNIĘTY

 

ty weź jedź na wojnę do iraqu czy coś... bo ja Cię czytam to głowa mnie boli....

 

 

Ja mam Samsunga SyncMastera 750s (słaby model) ma norme TCO99 i PRZYSIĘGAM, że nie ważne jak długo (rekord 62 H) siędzę przed nim w odległości 30-40 centymetrów... NIGDY nie bolała mnie głowa ani szczypały oczy... (mam też laptopa, starego z wyświetlaczem 11" i oczy mnie szczypią już po 30 minutach pracy)

 

Chciałbym miec 18 calowy wyświetlacz LCD bo na tym moim mam zaledwie 65 Hz w 1280-1024... to odrobineczke przeszkadza ale można się przyzwyczaić... teraz zmieniam na 19" też SAMSUNGa bo uważam, że mają najlepsze monitory i nie chodzi mi tylko o cena-jakość.

 

Wolę kupić za 1100 zeta 19 (dobrą) CTR niż 15 LCD....

 

<span style="color:red;">[ciach!]</span>o mnie obchodzi jakie jest różnica w spełnianiu norm (dopuki ją spełnia ja nie mam nic na przeciwko) a skoro naklejka jest znaczy się, że spełnia..

 

Większości użytkowników zależy na wielkości obrazu i rozdziałce po tem kolejno na odswierzaniu i na samym koncu na jakosci obrazu i miejscu zajmowanym na biurku...

 

i tak od siebie dodam...

 

przestan tu grozic ludziom bo jak tak na serio chcesz sie sprawdzic to ja z ogromna przyjemnoscia spuszcze ci lanie... Jasne? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje lcd to używa kompa tylko do zabawy ewentualnie do pracy w pakietach biurowych. I do tych zastosowań mały i pracujący w nie za wysokiej rozdzielczości LCD wystarcza. Spróbuj jednak na takiej drobice narysować cokolwiek - szybko zmienisz zdanie. Nie wiem jakie doświadczenia miałeś z monitorami crt, ale dobry monitor wcale nie męczy wzroku bardziej niż lcd (chyba, że wyświetla tak jasne elementy jakich LCD nie może :D). Jak korzystasz z dobrodziejstw LCD i pasuje Ci to, to wporządku ale nie próbuj twierdzić, żę LCD jest najlepszy pod słońcem - bo nie masz racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT:

 

"ogólnie cytat na górze nie ma sensu ale...

 

TY CHYBA JESTESŚ JAKIŚ PIERD0LNIĘTY

 

ty weź jedź na wojnę do iraqu czy coś... bo ja Cię czytam to głowa mnie boli...."

 

ODPOWIEDŻ:

 

ma sens umieszczenie go tutaj chyba ze miałeś z polskiego trójki wiec nie zrozumiesz dlaczego go tu umieściłęm, zwiazek przyczynowo skutkowy zostałtu zachowany w pełni ... wyjaśniłem, że nie uważam, iż ktokolwiek kto uzywa CRT jest głupi - bo z tym mi siejednoznacznie kojarzy brak mózgu. Sam o niego dbam i nie tylko o niego wiec nie uzywam na stałe CRT-ka tylko jak siedzę przy Microstation i innych programach geodezyjnych , Pakiecie Statistica, itp. itd .....

 

CYTAT:

 

"Ja mam Samsunga SyncMastera 750s (słaby model) ma norme TCO99 i PRZYSIĘGAM, że nie ważne jak długo (rekord 62 H) siędzę przed nim w odległości 30-40 centymetrów... NIGDY nie bolała mnie głowa ani szczypały oczy... (mam też laptopa, starego z wyświetlaczem 11" i oczy mnie szczypią już po 30 minutach pracy)"

 

ODPOWIEDŹ:

 

a ja mam CRT PHILIPSA 109P i mimo ze twarz mam nie blizej niż 70-80 cm od powierzchni monitora nic nie poradzę ze zaczynam wrecz płakac po kilku godzinach siedzenia przed nim .... poza tym jakbyś pracowałstale w miejscu gdzie stoi kilkanaście monitorów CRT wkoło Ciebie to teżbyśmiałich dość ... po takiej dniówce to sięczujęjazkbym zaciągnał ze 300 sety amfy .... poza tym mam na razie doskonały wzrok

 

CYTAT:

 

"Chciałbym miec 18 calowy wyświetlacz LCD bo na tym moim mam zaledwie 65 Hz w 1280-1024... to odrobineczke przeszkadza ale można się przyzwyczaić... teraz zmieniam na 19" też SAMSUNGa bo uważam, że mają najlepsze monitory i nie chodzi mi tylko o cena-jakość."

 

Wolę kupić za 1100 zeta 19 (dobrą) CTR niż 15 LCD....

 

ODPOWIEDŹ:

 

teżbym chciał 18 LCD ale nie zgłupiałem na tyle zeby z własnej kasy wydawać na nią pieniadze .... a co do wyboru miedzy 19CRT a 15 LCD - to nie mam tego dylematu bo mam oba!!!!!!!

 

CYTAT:

 

" mnie obchodzi jakie jest różnica w spełnianiu norm (dopuki ją spełnia ja nie mam nic na przeciwko) a skoro naklejka jest znaczy się, że spełnia.."

 

ODPOWIEDŹ:

 

to twój wybór, dałeś tylko dowód na to ze jesteś niedouczonum ignorantem - i tyle, jakich w Polsce pełno, dlatego, zrą mięso pędzone "bezpiecznymi" dawkami antybiotyków, piją wodę z wodociagów o "bezpiecznym" poziomie zawartosci żelaza i np. fluoru (w rejonie gdańska), wpierdalają podobno skuteczne leki przeciwdepresyjne (niektóre) choc są tyle skuteczne co placebo - jesteś poprostu jednym z tych co uwierzą w każdą bzdurępod słońcem!!!!!

 

CYTAT:

 

"Większości użytkowników zależy na wielkości obrazu i rozdziałce po tem kolejno na odswierzaniu i na samym koncu na jakosci obrazu i miejscu zajmowanym na biurku..."

 

ODPOWIEDŹ:

 

mnie nie interesuje na czym zależy wiekszosci uzytkowników, wiekszosć to nie wszyscy, jeśłi wiekszosc zdecyduje, ze należy zastrzelic Twoją żonę , dziewczynę czy dziecko to teżto zrobisz? bo tak sądzi wiekszosć?

mówiłem wyrażnie ze wszystkie opinie które wypowiadam są subiektywne i wyrazajamoje zdanie na rózne tematy ... mnie nie interesuje norma statystyczna bo normami sienie zadawalam ... interesuje mnie tylko przedział w okolicach maksimum!!!!!

 

CYTAT:

 

"i tak od siebie dodam...

 

przestan tu grozic ludziom bo jak tak na serio chcesz sie sprawdzic to ja z ogromna przyjemnoscia spuszcze ci lanie... Jasne?"

 

ODPOWIEDŻ:

 

to ja powiem żeś ......... i to ty grozisz a nie ja, nawet przez chwilęnie twierdziłem że mam zamiar kogokolwiek natłuc - poza tym zastanawiam sie ile ważysz ześ taki bojowy, czy choc ze 100 kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT:

 

"Jak ktoś kupuje lcd to używa kompa tylko do zabawy ewentualnie do pracy w pakietach biurowych. I do tych zastosowań mały i pracujący w nie za wysokiej rozdzielczości LCD wystarcza. Spróbuj jednak na takiej drobice narysować cokolwiek - szybko zmienisz zdanie."

 

ODPOWIEDŹ:

 

napisałem w czym pracuje, (m. inn. microstation i inne aplikacje geodezyjno-kartograficzne, Statistica, itp, itd) - wiec znam zalety duzego CRT-ka

 

CTYAT:

 

"Nie wiem jakie doświadczenia miałeś z monitorami crt, ale dobry monitor wcale nie męczy wzroku bardziej niż lcd (chyba, że wyświetla tak jasne elementy jakich LCD nie może :D). Jak korzystasz z dobrodziejstw LCD i pasuje Ci to, to wporządku ale nie próbuj twierdzić, żę LCD jest najlepszy pod słońcem - bo nie masz racji"

 

ODPOWIEDŻ:

 

nawet przez chwilęnie twierdziłęm, że LCD jest dla mnie naj... naj... naj....., uzywam obu typów monitorów w zależności od potrzeby, częsciej LCD - bo, mnie mniej męczą .... a tak naprawdęto nikt nie ma tu racji bo każdy z nas wypowiada sietu czysto subiektywnie!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury ... a Ty mi moze pokażesz taki CRT- za 2000 na którym w tej rozdziałce da siepracować i nie siedziec z nosem na odległosć 20 cm? sam miałem rózne CRT-ki i powiem tyle, dla 17 - max 1152x864, dla 19 - max 1280x1024 ... wyzej sienie da bez zwiekszania czcionki ... pokaz mi dobry CRT wiekszy niż 19 cali, z płaskim ekranem na którym da siestale, powtarzam stale pracować w rozdziałce 1600X1200 ... trzeba conajmniej monitora 21 cali - a takiego nie kupisz za 2000 napewno ... poza tym o co Ci chodzi z tym odświezaniem? jakbyś cokolwiek wiedział o technologii LCD to bys wiedział ze tam odświeżanie 60 to to samo co 85 w CRtkach (a 75 to mniej wiecej to samo co 100), w LCD obraz jest odswieżany w całości od razu, nie ma tam zjawiska takiego, ze najpierw odświeżane są górne linie a potem dolne, dlatego LCD nigdy nie miga a CRTek bedzie, szczególnie doskonale to widać jeśłi jakiś monitor CRT pokazywany jest w telewizji, prawie każdy i to nawet najlepszy miga ... tyle, że kazdy wie ze to złudzenie wywołane przekazem telewizyjnym ... wiec mi nie gadaj bzdur o jakimś tam odswieżaniu i tym, ze jest w LCD za nickie bo to bzdura i totalne swiadectwo zerowej wiedzy o monitorach ...

 

sam mam Philipsa 109P który pracuje w takiej rozdziałce jaką wyciagnie karta graficzna, jeśli generuje ona minimalnie 35-40 klatek/sek np. w grze 3 d to właśnie taka ustawiam dla najlepszego efektu wizualnego ... jeśli sie obraz wlecze bo karta nie wyrabia to zjezdzam z rozdziałką ... jak chyba każdy na tym forum ... a dla netu i edytora tekstowego itp. nie ma nic lepszego jal LCD ... bo mniej meczy i szkodzi moim oczom.

Ja mam crt 21' i pracuję w 1600x1200, żaden lcd jeszcze mnie nie zadowala (głównie ze względu na rozdzielczość i wielkość oraz kombinację tych parametrów z ceną). Taką nokię jaką mam można już od ok 1200 zł kupić.

napisałem Ci przecież ze do rozdziałki 1600x1200 trzeba mieć conajmniej CRT 21 cali, czytaj co ludzi pisza .... poza tym mozesz sobie kupować cRT za 1200 zł, ja tego nie zrobię bo to tak jakby kupic LCD 17 cali za 2500 i mieć potem pretensje jak cośbędzie nie tak ... ja w mojej pracy potrzebuję max. płaskiego ekranu z idealną zbieżnoscią linii, kontrastem i ostroscia ... na CRT 21 cali za 1200 zł nie uzyskam tego - dlatego powiem Ci że na tej twojej nokii - JA NIE MÓGŁBYM PRACOWAĆ!!!!!!!!!!!

 

wypowiedx czysto subiektywna!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma sens umieszczenie go tutaj chyba ze miałeś z polskiego trójki wiec nie zrozumiesz dlaczego go tu umieściłęm, zwiazek przyczynowo skutkowy zostałtu zachowany w pełni ... wyjaśniłem, że nie uważam, iż ktokolwiek kto uzywa CRT jest głupi  - bo z tym mi siejednoznacznie kojarzy brak mózgu. Sam o niego dbam i nie tylko o niego wiec nie uzywam na stałe CRT-ka tylko jak siedzę przy Microstation i innych programach geodezyjnych , Pakiecie Statistica, itp. itd .....

Zastanów się przez pół sekundy.... mówisz to człowiekowi, który studiuje dziennikarstwo na UW..... no a teraz szybki rozbieg i całowanie ze scianą....

 

a ja mam CRT PHILIPSA 109P i mimo ze twarz mam nie blizej niż 70-80 cm od powierzchni monitora nic nie poradzę ze zaczynam wrecz płakac po kilku godzinach siedzenia przed nim .... poza tym jakbyś pracowałstale w miejscu gdzie stoi kilkanaście monitorów CRT wkoło Ciebie to teżbyśmiałich dość ... po takiej dniówce to sięczujęjazkbym zaciągnał ze 300 sety amfy .... poza tym mam na razie doskonały wzrok

wiesz bo uzywasz....

 

teżbym chciał 18 LCD ale nie zgłupiałem na tyle zeby z własnej kasy wydawać na nią pieniadze .... a co do wyboru miedzy 19CRT a 15 LCD - to nie mam tego dylematu bo mam oba!!!!!!!

TO WSPANIALE!!!!! wynieś je do piaskownicy to pobawimy sie razem.... :lol:

 

to twój wybór, dałeś tylko dowód na to ze jesteś niedouczonum ignorantem - i tyle, jakich w Polsce pełno, dlatego, zrą mięso pędzone "bezpiecznymi" dawkami antybiotyków, piją wodę z wodociagów o "bezpiecznym" poziomie zawartosci żelaza i np. fluoru (w rejonie gdańska), wpierdalają podobno skuteczne leki przeciwdepresyjne  (niektóre) choc są tyle skuteczne co placebo - jesteś poprostu jednym z tych co uwierzą w każdą bzdurępod słońcem!!!!!

Widzę, że twoja wiedza o mnie jest porazająca...

 

mnie nie interesuje na czym zależy wiekszosci uzytkowników, wiekszosć to nie wszyscy, jeśłi wiekszosc zdecyduje, ze należy zastrzelic Twoją żonę , dziewczynę czy dziecko to teżto zrobisz? bo tak sądzi wiekszosć?

mówiłem wyrażnie ze wszystkie opinie które wypowiadam są subiektywne i wyrazajamoje zdanie na rózne tematy ... mnie nie interesuje norma statystyczna bo normami sienie zadawalam ... interesuje mnie tylko przedział w okolicach maksimum!!!!!

W takim wypadku powiem jedno.... poziom jodu w twojej tarczycy osiagnal juz niebezpieczne MINIMUM!!! a jak nie wiesz co to znaczy powdzenia...

 

to ja powiem żeś .........  i to ty grozisz a nie ja, nawet przez chwilęnie twierdziłem że mam zamiar kogokolwiek natłuc - poza tym zastanawiam sie ile ważysz ześ taki bojowy, czy choc ze 100 kg?

nie... waże 64 kilo dokładnie i mam 176 cm wzrosu....

 

ale należałoby jeszcze dodać taki mały bonus... mogę złamac kopnieciem dwie, 2 cm dechy na wysokości 220cm.... więc jeśli nie masz 240 wzrostu.... albo szczeny ze stali... masz nikłe szanse na wyniesienie wszystkich zebow z tego spotkania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cieszymy sie ze bedziemy miec w kraju takich wspanialych dziennikarzy...

 

Przed takie osobniki topik sie zeszmacil a i tak nikt sie nie dogada bo uwaza ze jego wybor naj naj naj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kretyn nie chce z toba dyskutowac bo to nie ma sensu mowisz mi tu o rozdzielczosciach, wytykasz odswiezanie itd. A ty w jakiej odleglosci musisz siedziec od monitora LCD zeby dobrze pracowac??? Nieraz musze uzyc takiej rozdzialki i moj monitor tez tyle wytrzyma, kosztowal mnie 1000. Pewnie ze na codzien uzywa sie rozdzialki 1024x786. Ale co z tego. Nie siedze tylko w Wordzie albo przy IE. Zreszta wytykasz cene dobrej 19" CRT to powiedz mi czy mniej zaplacisz za 18" LCD???? Wiec nie pytol mi tu glupot.

1. od mojego LCD który ma tylko 15 cali siedzę z twarzą w odległosci ok 80 cm i mogę sobie doskonale pisać, tak samo jest z monitorami w pracy a nie słuzą mi do pisania tylko ... ale nie bedę znó sierozpisywałdo czego słuza bo mnie juzpalce od tego bolą .... oczywiscie CRT w pewnych sytuacjach jest niezastąpiony tyle, ze ja mam go dosć na co dzień wiec w domu chcę odpoczac od niego ... choc mam też CRT 19 cali Philipsa...

a to że twój monitor wytrzyma mnie nie iinteresuje, pytanie czy bedziesz w stanie pracować na nim non stop bo wtedy ta rozdziałka jest uzyteczna w innych przypadkach to zbedny bajer - nawet głupi PHILIPS 107B10 wytrzymuje prace z rozdziałką 1600x1200 a kosztuje sporo mniej (tzn. nowsze wersje tego modelu) niż 1000 zł, a pracować to siena tym za bardzo nie da ... na mojej 15LCD - uzywam non stop rozdziałki 1024x768 - na co dzieńjak to napisałeś choc ma dwa cale mniej od twojego monita jesli masz 17 - i co z tego? NA CRT Philipsa jeśli pracujeto non stop w rozdziałce 1280x1024 i co z tego? do czego innego uzywam każdego z nich i do czego innego sąmi oba potrzebne!!!!!

 

żadnej ceny nikomu nie wytykam, sam zapłaciłęm za swój CRT strasznie dużo, teraz kosztuje ok 1500 zł ... i nie interesuje mnie czy wiecej zapłacą za jeden czydrugi monitor .... jak mi bedzie koniecznie potrzebny to pewnie to zrobie ... tyle, ze mnie nie jest potrzebny wiec mam co mam!!!!!

 

kolejna czysto subiektywna odpowiedx!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze wybierzesz LCD bo masz mozg

Nie mowie ze kupno moniora za 3 tys to niedorzecznosc..jesli bym mial kaske mozliwe ze bym kupil wlasnie taki monitor. Poza tym brak kasy to jest argument,moj komp razem z monitorem kosztowal mniej

dla Ciebie argument dla mnie nie, zasobnosć w pieniadze to rzecz subiektywna nie obiektywna, każdy kupi to na co go stac ... mój obecny komp też kosztowałmniej niż monitor CRT który kupiłem 3 lata temu - i co z tego? LCD-ka mam słuzbowego - i co z tego? wole wsadzić wiecej w monitor niż resztę kompa bo monitor mam na kilka lat a kompa mogę modernizować częsciej!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh

 

Panowie, troche kultury :)

 

A taka jest prawda ze odswiezanie w LCD nie ma nic wspólnego z odswiezaniem w CRT.

 

To juz zupełnie inna technologia wyświetlania obrazu i NIE MA ZADNEGO MIGOTANIA w LCD nawet juz przy 60 Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zastanów się przez pół sekundy.... mówisz to człowiekowi, który studiuje dziennikarstwo na UW..... no a teraz szybki rozbieg i całowanie ze scianą...."

 

ODPOWIEDŹ:

a co ma za znaczenie co studiujesz? ja jużkończę 4 studia i co to ma za znaczenie, czy z tego powodu zmądrzałem? raczej tylko zdobyłem kilka papierkó ... co kto studiuje to nie ma znaczenia ... pełno dziś "Kretynów" :D po studiach ... nie uważasz? poza tym czy to trudne skończyc studia? sam dostałem sieprzed laty na 2 kierunki na tym całym UW ale nawet nie zaczałem tam studiów bo już dawno skończyłsieokres, ze do pracy przyjmuja tylko na podstawie papierka ... trzeba jeszcze papierek czymś poprzeć ... poza tym znam wielu ludzi bez wykształcenia któzy doskonale radząsobie w dziedzinach na których sieznaja, są nawet lepsi bo studia nie popsuły im w głowie ....

 

a co do dziennikarzy? wybacz - ale nie szanujętej profesji bo nie znam chocby jednego który byłby obiektywny i nie skażony jakimś z góry ustalonym punktem widzenia ... moze to nie miłe co mówięale szczere!!!!!!!

 

"wiesz bo uzywasz...."

 

tak, używam, próbowałem dokładnie raz, jak byłem na 1 roku astronomii i świętowałem pierwszą zaliczoną przez siebie sesję!!!! to było jeszcze wtedy gdy naiwnie myślałem, ze aby skończyc studia to trzeba się uczyc!!!

 

 

"to twój wybór, dałeś tylko dowód na to ze jesteś niedouczonum ignorantem - i tyle, jakich w Polsce pełno, dlatego, zrą mięso pędzone "bezpiecznymi" dawkami antybiotyków, piją wodę z wodociagów o "bezpiecznym" poziomie zawartosci żelaza i np. fluoru (w rejonie gdańska), wpierdalają podobno skuteczne leki przeciwdepresyjne (niektóre) choc są tyle skuteczne co placebo - jesteś poprostu jednym z tych co uwierzą w każdą bzdurępod słońcem!!!!!

 

Widzę, że twoja wiedza o mnie jest porazająca..."

 

no włąśnie, trudno uznać, ze jesteś kimś innym jeśli opierasz swój wybór tylko na tym co jest napisane na plakietce a nie na zdrowym rozsadku!!!!!

 

 

"W takim wypadku powiem jedno.... poziom jodu w twojej tarczycy osiagnal juz niebezpieczne MINIMUM!!! a jak nie wiesz co to znaczy powdzenia..."

 

tyle wiem, tyle, że na ten temat to ty masz mgliste widzę pojęcie bo poziom wysycenia jodem tarczycy jest właściwoscią czysto osobniczą i nie do końca określoną, jednemu wystarcza tyle a innemi więcej lub mniej jodu!!! dlatego trudno ocenić tylko na podstawie jednorazowej próby to czy ktoś go ma za mało czy za duzo!!! a co do kretynizmu to tak samo wystąpić moze przy przesyceniu jodem, bardzo rzadko ale takie sytuacje siezdarzaja!!!

 

 

"nie... waże 64 kilo dokładnie i mam 176 cm wzrosu....

 

ale należałoby jeszcze dodać taki mały bonus... mogę złamac kopnieciem dwie, 2 cm dechy na wysokości 220cm.... więc jeśli nie masz 240 wzrostu.... albo szczeny ze stali... masz nikłe szanse na wyniesienie wszystkich zebow z tego spotkania ..."

 

a ja ci powiem że jak słyszę takie bzdury ze niby uderzacze i kopacze to najlepsi zabijacy na swiecie to mnie skreca, od 8 roku życia trenowałem 4 razy w tygodniu cośco siezwie VietVoD, potem inne bzduty polegajace na machaniu nogami i rekami i kopaniu jak najwyzej sie da ... i dziswiem, że jedyną rzeczą która siesprawdza w bójce Są: dobre umiejetności bokserskie (szybkosć), dobra praca w zwarciu (BJJ i inne techniczne formy walki) + siła fizyczna (siłownia) ... nigdy nie dostałem od rzadnego karateki, czy innego kopacza, oberwało mi siekilka razy bo to normalne ale zawsze to byli chwytacze i raz bokser trenujacy dodatkowo BJJ (właśnie on mnie namówił na to zeby też to zaczać trenować) dlatego śmiać mi siechce jak słucham przechwałek pseudo morderców ...

 

ZASTANAWIAM SIEDLACZEGO UDERZACZE I KOPACZE NIE ODNOSZĄSUKCESÓW W PRIDE LUB VALE TUDO? i dlaczego uderzenie można cudem przeżyc a porzadnego duszenia lub dżwigni nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...