Skocz do zawartości
motofan

Czy ktoś ma może płytę MSI K7N2-L??? Opinie.....

Rekomendowane odpowiedzi

O co w tym chodzi? "you will be required to use a compliant power supply when running this motherboard."To znaczy że trzeba mieć jakąś kosmiczną zasiłke ? Dotyczy Solteka.

nie kosmiczna tylko zasiłke taką jak pod P4 bo płyta ma dodatkowy +12v Power Connector (taki 4 pinowy, kwadratowy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna to płyta MSI .

Mam ją już 1 miech i chodzi stabilnie

Mam antka 1700+ i jeśli niechcesz świrować z oc na poziomie do 2600+ z takiego 1700+ to spokojnie polecam .

A obowiązkowo dobre pamiątki bo będą resety :)

NA 3dmarku 2001se w 2600+ ina ddr synchro mam 12765 marków :) no i karta jak w opisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar do tej płyty kupić 2x256MB Kingstony 333MHz,więc chyba nie będzie problemów nie???

Tylko zwróc uwage na jakich kościach bedą te KINGSTONY bo można trafić na straszną lipe... Ja mam na infineonach i działają ładnie (patrz podpis), z tego co wiem to na WINBONDACH tez są dobre albo nawet lepsze od infineonów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś bliżej napisać bo za bardzo się na Ramie nie znam??? O co chodzi z tymi Winbondami i Infineonami??? To są jakieś kości na których oparte są te ramy??? Jak się o to w sklepie zapytać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś bliżej napisać bo za bardzo się na Ramie nie znam??? O co chodzi  z tymi Winbondami i Infineonami??? To są jakieś kości na których oparte są te ramy??? Jak się o to w sklepie zapytać????

Z pewnością wiesz jak wygląga ram, na nim sa takie czarne kostki (prostokoty bodajże) na których sa napisy (Infineon, Kingstone, Winbond itd,itp) wiec jak bedziesz w sklepie to poproś żeby Ci pokazali i sobie przeczytasz co jest na nich napisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie,gdzie można uzyskać lepszą stabilność na Epoxie 8RDA czy na tym MSI,bo zamierzam sobie kupić do tego Athlonka 1700+ XP :P tego z 51 tygodnia.Jaka płytka będzie lepsza do kręcenia tego Athlonka :?: I jaką ewentualnie wersję brać tych obu płyt :?: Bo słyszałem że to MSI to już jest rev.1.2 a Epox 1.1.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bez kręcenia to chyba lepsze MSI nie :?:

W tej kwestii to już sie nie bede wypowiadał bo poprostu nie wiem, a co do Epoxa to czytałem kilka (dziesiąt :lol: ) topiców w których ludzie zachwalali Epoxy i Abity właśnie jako jedne z lepszych płyt do hardcorowego OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI i spokojnie antka na 12x166 12,5x166 puszczam i napięcie na 1,7 chodzi stabilnie i wydajnie :)

jeśli chcesz wyżej kręcić ( a moim zdaniem jakieś magistrale z kosmosu brać 175 180 czy inne niema sensu) to możesz rozważyć epoxa ale jeśli tak jak ja standardowy owercloking to MSI wydaje mi sie wyborem lepszym ze względu na to że MSI zapewnia lepsze wsparcie w biosy softy i pomoc techniczńą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie,gdzie można uzyskać lepszą stabilność na Epoxie 8RDA czy na tym MSI,bo zamierzam sobie kupić do tego Athlonka 1700+ XP  :P tego z 51 tygodnia.Jaka płytka będzie lepsza do kręcenia tego Athlonka :?:  I jaką ewentualnie wersję brać tych obu płyt :?: Bo słyszałem że to MSI to już jest rev.1.2 a Epox 1.1.....

Bierz Epoxa a co do serii procka z 51 tygodnia to trudno ci będzie dostać !!! ale jak chcesz to mogę ci spylić mojego chodzi stabilnie maks na 2250 mhz :)) jak coś to wal na gg 1618066 to sie dogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie,pewnie wziął bym od ciebie tego Athlonka ale niestety nie mam kasy bo muszę kupić nowy zasilacz :? Biorę Codeszajsa 400W za 100zł,chyba się opłaca nie :?: A co do procka to na najbliższe 3 miechy muszę zostawić swojego Thunderbirda 1400MHz :cry: Względy finansowe.Jutro jadę po płytkę.Zdecydowałem się na to MSI :D Zobaczymy czy w sklepie jeszcze będzie,bo u nas w Łodzi to ciężko ją dostać..Jak ją odpalę i się pobawię to napiszę :twisted: Dzięki wszystkim wielkie za odpowiedzi.Forum jest cool :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do: motofan

To znaczy, że musisz mieć zasilacz z wyjściem zasilającym płytę napięciem +12V (na stronie Soltek na zdjęciu płyty widać takie gniazdo nad gniazdem zasilania płyty) Taka mała kostka z 4 pinami. Jeśli Twój zasilacz nie ma takiej końcówki, możesz kupić przejściówkę (18 zł na giełdzie w W-wie, złodziejstwo, kawałek kabla i dwie wtyczki ale nie miałem wyjścia). Jest to rozwiązanie tymczasowe, muszę wymienić zasilacz, gdyż mój stary (250 Wat) ma problemy z obecną konfiguracją, a po rozbudowie pewnie będzie miał jeszcze większe. Moim zdaniem to tego Solteka 300 Wat to minimum, tym bardziej jeśli będzie też jakiś szybki graf, duży dysk, szybki procek ....

Pozdrawiam

An.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,jestem już po zmianach :lol: Wszystko chodzi ślicznie,w sklepie Kingstonów nie było ale były Elixiry to wziąłem 8) Jest cool.Mam do tego jeszcze zasilacz 400W i wszystko chodzi jak burza.Dzięki wszystkim piękne za odpowiedzi.Nie żałuje wyboru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest Codegena 400W ale co ciekawe chyba mi się jeden z lepszych egzemplarzy trafił.Dałem za niego 90 zł,oczywiście nówka.W Łodzi w sklepie Lucky-Star. A co do płyty to po formacie,na czysto trochę mnie wynik w 3DMarku 2001SE rozczarował :cry: Poprzednio na defaultowych ustawieniach karty i detkach 41.03 miałek ok.4900pkt.Teraz po zmianie płyty i ramu mam ok.5600pkt,więc przyrost jest jakieś 15%.Wydaje mi się że nie tak dużo.chyba powinien być większy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta płyta wymiata stabilna, tania, b.dobry bios, doskonałe wsparcie producenta i nForce2!!! polecam

-------------------

AMD Xp 2400+ , MSI K7N2-L , 3X256Mb PC333 KINGSTON , WD 80 Gb JB , MSI GF4 TI 4200

ramzes102,jakie sloty pamięci trzeba obsadzić żeby pamięć na tej płyvie chodziła w dual DDR bo ja obsadziłem banki 1 i 3 ale w instrukcji nic nie pisze o tym........I co daje ustawienie w biosie ultra performance???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwa kolory dwa sloty sa tego samego (co oznacza jeden kanal) i jeden slot jest innego co oznacza drugi kanal. Musisz wrzucic kosci pamieci tak by kazda byla w innym kolorze (chyba ze masz trzy kostki :) ) ale zapewne tak jak masz teraz jest OK

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi tu o cas latency czyli o ilość cykli oczekiwania między wyslaniem/wysterowaniem danych z danej komórki adresowej a dostarczeniem ich na szynę danych mobo. Ty masz 2.5 im mniejsze cl tym lepiej bo pamiec potrafi wykonac wiecej operacji w krotszym czasie a co za tym idzie jest szybsza (ale za to mniej stablina czyt. system narazony na czestsze zwiechy) ale z reguly jest tak ze modul cl 2.5 po podwyzszeniu vdimm chodzi spoko na cl 2. A zatem pamiec cl 2 potrzebuje dwoch cykli zegarowych na wyslanie i odebranie informacji, cl 2.5 analogicznie 2.5 cykla zegarowego a z kolei cl 3 trzech cykli zegarowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,to już wiem.Teraz tylko zbieram kaskę na proca nowego i kartę grafiki :) Za jakieś 2 miechy powinienem kupić :? Żałuję tylko że na tej płycie jest mało miejsca na cooler,bo mó Spire ledwo się zmieścił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwa kolory dwa sloty sa tego samego (co oznacza jeden kanal) i jeden slot jest innego co oznacza drugi kanal. Musisz wrzucic kosci pamieci tak by kazda byla w innym kolorze (chyba ze masz trzy kostki :) ) ale zapewne tak jak masz teraz jest OK

pozdrav

Lagier

Sorry Lagier ale wprowadzasz w błąd. Według supportu Soltek'a (moje pytanie dotyczyło Dual Ram'u na Soltek 75FRN-RL). Aby skorzystać z Dual RAM musisz mieć:

* co najmniej dwie kostki RAM'u

* koniecznie obsadzony slot 3 (który jest Master Dual Channel slot)

* jeśli łącznie masz dwie kostki, druga z nich musi był włożona w 1 albo 2 slot - NIE MA ZNACZENIA CZY 1 CZY 2!!

Tak też jest w opisie płyty

Uwagi bezpośrednio odnoszą się do Soltek 75FRN-RL ale wątpię żeby w innych przypadkach było inaczej

Pozdrawiam

An.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem sobie takie MSI i jak na razie odpał totalny. Miałem wcześniej ABITA KT7a i bez kręcenia czegokolwiek różnica w 3D smarku ok 1500 pkt. Jak na razie jestem znokautowany i się nie podnoszę. Oczywiście nie ma róży bez kolców. Dla gości którzy mają jeszcze Athlony Thundrebirdy trochę za mało można podnieść napięcie na procku. Ale generalnie jest git. Trochę tylko szkoda, że brak SoundStorma. Na szczęscie mam LIVE'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dwa kolory dwa sloty sa tego samego (co oznacza jeden kanal) i jeden slot jest innego co oznacza drugi kanal. Musisz wrzucic kosci pamieci tak by kazda byla w innym kolorze (chyba ze masz trzy kostki :) ) ale zapewne tak jak masz teraz jest OK

pozdrav

Lagier

Sorry Lagier ale wprowadzasz w błąd. Według supportu Soltek'a (moje pytanie dotyczyło Dual Ram'u na Soltek 75FRN-RL). Aby skorzystać z Dual RAM musisz mieć:

* co najmniej dwie kostki RAM'u

* koniecznie obsadzony slot 3 (który jest Master Dual Channel slot)

* jeśli łącznie masz dwie kostki, druga z nich musi był włożona w 1 albo 2 slot - NIE MA ZNACZENIA CZY 1 CZY 2!!

Tak też jest w opisie płyty

Uwagi bezpośrednio odnoszą się do Soltek 75FRN-RL ale wątpię żeby w innych przypadkach było inaczej

Pozdrawiam

An.

sorx andy ale nierozumiem dlaczego twierdzisz ze wprowadzam w blad :? wytlumaczylem to chyba najprostsza metoda jaka jest zreszta masz tu link do fotki ktora potwierdza to co powiedzialem.

soltek: http://www.overclockers.co.nz/showimage.ph...nl/overview.jpg

(czarny slot ramu jest glownym kanalem a drugi kanal tworza zolte porty niestety nie podam ich numerow bo za bardzo to tego nie widac :) )

Co do MSI to jednak moja metoda na nic sie zda :oops: :) bo wszystkie sloty sa koloru czarnego ale jest jedno male ale jeden slot jest oddalony od pozostalych i to zapewne on tworzy podstawowy kanal a dwa pozostale tworza drugi wiec po prostu jedna kosc musi siedziec koniecznie w tym oddalonym slocie a druga w jednym z pozostalych dwoch (chyba ze masz trzy kochy memorki ale w tym wypadku to chyba nie ma problemu :lol: )

a tak na wszelki wypadek fotka:

http://www.gamersdepot.com/hardware/mother...o/mobo_shot.htm

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...