Skocz do zawartości
SL!C3

Cl5 I Cl6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie co zrobić żeby kości goodrama 1 GB PC2-6400 CL 5 i CL 6 działały w trybie dual ? Bo koleś w sklepie mówił że CL 6 bez problemu będzie działa z kością CL 5. Czy to wina tego że zintegrowana karta graficzna zakasza mi troche ramów z jednej kości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

wejdz do biosu i jeżeli masz mozliwość to ustaw na timmingi 5-5-5-15 napięcie zrób 1,9

ale to zależy jeszcze jaką masz płyte głowna, bo może twój chipset nie obsługuje DUAL CHANNEL pamięci

 

podaj jakie masz podzespoły

plyta,procek,zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

Czemu napięcie ma podnosić ?

 

A co ty sie mnie pytasz ?!!!!!!

 

niech podniesie i zobaczy czy bedzie dzialac czy nie

jak nie to niech ustawi na 1,8 i timmingi 5-5-5-15 i zobaczy czy bedzie dzaiłac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz do biosu i jeżeli masz mozliwość to ustaw na timmingi 5-5-5-15 napięcie zrób 1,9

a po co ma cokolwiek ruszać???

jeżeli jedna jest cl5, a druga cl6 i wszystko ustawione jest na auto, to obie ustawią sobie takie same timingi

 

SL!C3 tak, zintegrowana grafika zjada Ci pamięć ram - skądś musi ją brać.

ps. jaką masz płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

ja znam ta płyte,jak masz wbudowaną grafike to w biosie moża sobie ustawic ile może pamieci ram sobie pobierać,najlepiej ustawic sobie na 128mb shared memory,a jak nieuzywasz wbudowanej grafiki tylko masz grafikie w porcie pci ex 16 ( na tej plycie dziala z predkoscia x8) to wylacz to zrób na shared memory disable i zobacz wtedy,ale mi sie wydaje ,że to niema nic do tego,ponieważ miałem taką płyte i miałem tam wsadzone 667mhz Goodrama cl4 i patriota 800mhz cl5 i działało normalnie w dualu na cl4

 

A tak wogóle to spróbuj zrobic tak jak pisałem (jak sie na tym znasz) ustaw timmingi na 5-5-5-15 i zobacz wtedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam ta płyte,jak masz wbudowaną grafike to w biosie moża sobie ustawic ile może pamieci ram sobie pobierać,najlepiej ustawic sobie na 128mb shared memory,a jak nieuzywasz wbudowanej grafiki tylko masz grafikie w porcie pci ex 16 ( na tej plycie dziala z predkoscia x8) to wylacz to zrób na shared memory disable i zobacz wtedy,ale mi sie wydaje ,że to niema nic do tego,ponieważ miałem taką płyte i miałem tam wsadzone 667mhz Goodrama cl4 i patriota 800mhz cl5 i działało normalnie w dualu na cl4

 

A tak wogóle to spróbuj zrobic tak jak pisałem (jak sie na tym znasz) ustaw timmingi na 5-5-5-15 i zobacz wtedy :)

 

No właśnie nie za bardzo orientuje się jak to zrobić :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

To zaproś jakiegos znajomego co sie na tym zna,albo jedź z nim do sklepu gdzie go kupiłeś i tam ci chyba nawet za darmo pomogą.

 

Ale to jest proste, niechce mi sie tego pisać ale to jest banalne( moja 9 letnia siotra sie umie biosem posługiwać ) wiec ty sobie też poradzisz,tylko musisz wiedziec ,że robisz to na własna odpowiedzialność,

do biosu sie wchodzi po właczeniu kompa trzeba naciskać DELETE( albo inny , zreszta tam pisze na ekranie startowym co trzeba nacisnąc ,żeby wejść w SETUP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie ustawiłem tak jak na screenie i dalej jest singiel, chyba że coś nie tak ustawiłem :huh: .

 

Dołączona grafika

 

 

Dobrze by było jak by ktoś wytłumaczył jak mają być te timmingi na podstawie tego screnna a ja bym już se w biosie ustawił ;) .

Edytowane przez SL!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

jak masz jakies inne kosci to sprawdz czy dzialaja w dualu(pozycz od kolegi),jak nie to znaczy ze cos nie tak jest z plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

Ale timingi dobrze ustawiłem ?

 

to weź wsadź jakieś inne pamięci i zobacz czy bedzie działać w dualu czy nie ??

 

jak nie bedzie działać to masz zrypana płyte,oddaj na gwarancji i już(ale lepiej zapytaj sie przy oddawaniu czy mozesz dopłacić i wziąć lepszą) bo ta płyta to i tak troszke kaszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość spec-kom

no i dobrze zrobisz,jak bedziesz potrzebowa pomocy przy kupnie to zapraszam na te forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...