Skocz do zawartości
Misyo

Po Instalacji Deamona/alkohola Nie Mam Napędów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Windows Vista Ultimate jak i zwykła home premiun...

W obu przypadkach podobnie. Na laptopie zanstałowałem demona a na stacjonarnym alcohola. I ani na jedn7m ani na drugim komputer nie widzi mi mojego napędu dvd-r. We właściwościach napęd jest z wykrzyknikiem i piszę ze nie może załadować sterowników czy jakoś tak.

 

Odinstalowanie programów nic nie dało. Nawet z rejestru wpisy wywaliłem ale pewnie nie wszystkie.

 

Co mam zrobić aby odzyskać nagrywarkę i co zrobiłem nie tak że w ogole do tego doszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakoś to rozwinąć?

 

Przy instalowaniu alkohola czy demona instaluje on jakieś stery od jakiegoś kontrolera./.. w xp zawsze działało wyśmienicie.

Przy viscie i to w dwóch różnych wersjach nie mam pożytku ani z demona ani z własnej nagrywarki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciżeko znaleźc jakieś sterowniki ASPI pod Vistę, ale skoro wielu uzytkowników ma Vistę i napędy działają normalnie to coś w tym musi być..

A jaki masz napęd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciżeko znaleźc jakieś sterowniki ASPI pod Vistę, ale skoro wielu uzytkowników ma Vistę i napędy działają normalnie to coś w tym musi być..

A jaki masz napęd??

NEC ND 4571 ale problem występuje również na laptopie...

 

Kurcze nie bede stawiać Visty od nowa bo mam problem z nagrywarką....

A co do znalezienia sterów to nie znalazłem NIC co by było napisane vista 64bit....

 

Znalazłem kilka podobnych tematów na forach... wszędzie analogicznie.. zainstalowałem sof od wirtualnych napędów - nie działa mi napęd właściwy. Nikt sensownej odpowiedzi nie udzielił. A to że źle kabel podłączony i inne bzdety...

 

Tu problem jest typowo softwarowy. Deamon zainstalował coś co wywaliło napęd.. tylko jak to teraz przwyrócić do stanu sprzed instalacji....

 

 

Odinstalowanie kotrolera U-Ata i ponowne zainstalowanie nie rozwiązuje błędu. Nie może zainstalować sterownika od NECa. Co gorsze mam cały czas w liście sprzętu napęd wirtualny też z wykrzyknikiem (IO724460 SCSI CDROM Device). I nie idzie go usunąc. Po prostu znajduje go na nowo. Jak mam sie tego pozbyć? Może to pomoże..

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu problem jest typowo softwarowy. Deamon zainstalował coś co wywaliło napęd.. tylko jak to teraz przwyrócić do stanu sprzed instalacji....

 

 

Odinstalowanie kotrolera U-Ata i ponowne zainstalowanie nie rozwiązuje błędu. Nie może zainstalować sterownika od NECa. Co gorsze mam cały czas w liście sprzętu napęd wirtualny też z wykrzyknikiem (IO724460 SCSI CDROM Device). I nie idzie go usunąc. Po prostu znajduje go na nowo. Jak mam sie tego pozbyć? Może to pomoże..

Przywracaniem systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolobos: WIELKIE DZIĘKI ;D

 

Dokładnie o to chodziło. Nie miałem obu linijek tylko jedną ale zgodnie z instrukcją... wykasowałem.... zresetowałem... I JEST GIT ;D

Nie wywaliło tego wirtualnego napędu ale w niczym mi nie przeszkadza... ważne ze dvd-r działa.. bo latanie z pendrivem po prostu doprowadzało mnie do szału.

 

Jeszcze raz PODZIĘKOWAĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolobos: WIELKIE DZIĘKI ;D

 

Dokładnie o to chodziło. Nie miałem obu linijek tylko jedną ale zgodnie z instrukcją... wykasowałem.... zresetowałem... I JEST GIT ;D

Nie wywaliło tego wirtualnego napędu ale w niczym mi nie przeszkadza... ważne ze dvd-r działa.. bo latanie z pendrivem po prostu doprowadzało mnie do szału.

 

Jeszcze raz PODZIĘKOWAĆ

mam ten sam problem.. lecz niestety nie ma tych plików w rejestrze ;/ odinstalowałem deamona.. w Moim Komputerze nie ma ani napedu daemona ani CD/DVD.

 

Na dodatek gdy naciskam napęd nie otwiera się on, a w środku jest płyta instalacyjna Windows Vista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie nie otwiera to moze jest uszkodzony i dlatego nie widac?

Przed instalacja deamona działał normalnie.

 

ewentualnie gdyby sie nie dało, powiedzcie jak teraz sformatować komputer, da się bootować z płyty? Lecz wolałbym uniknać formata :)

Edytowane przez fikou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie przypadki, że po instalacji wirtualnych napędów napęd fizyczny przestaje się otwierać - sam na własne oczy to widziałem. Napęd otworzy się normalnie podczas startu komputera i na innym systemie, ale gdy załaduje się system z wirtualnym napędem, to napęd fizyczny przestaje działać. Osobiście nigdy nie szukałem rozwiązania tego problemu, bo gdy się z takim spotykam, to z powodu kilku innych problemów system zostaje przeinstalowany i wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie przypadki, że po instalacji wirtualnych napędów napęd fizyczny przestaje się otwierać - sam na własne oczy to widziałem. Napęd otworzy się normalnie podczas startu komputera i na innym systemie, ale gdy załaduje się system z wirtualnym napędem, to napęd fizyczny przestaje działać. Osobiście nigdy nie szukałem rozwiązania tego problemu, bo gdy się z takim spotykam, to z powodu kilku innych problemów system zostaje przeinstalowany i wszystko wraca do normy.

a odpale płyte viste? zeby sformatowac kompa i wgrac na nowo wszystko? ciach!a.. Ultra Iso zainstaluje zamiast to ścierwo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...