Skocz do zawartości
dymy

Fuji S6500 Vs S9600

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chcesz jaśniejsze zdjęcia to rób korektę ekspozycji. masz chyba nawet taki przycisk obok guzika spustowego który po wciśnięciu i przytrzymaniu i jednoczesnym wciskaniu przycisków nawigacji lewo/prawo realizuje to zadanie i nawet obrazuje efekt przyciemniając i rozjaśniając obraz na wizjerach. spróbuj też przestawić sobie nasycenie kolorów ze standard na chrome lub pobawić się jeszcze balansem bieli. nie wiem czy dobrze kojarzę ale są też chyba w menu predefiniowane ustawienia programowe typu zachód itp. korzystałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi balansami bieli sie zaczyna dopiero bawic i nawet zaczyna to poprawiac kolory. Teraz probuje robic foty na S i jak chce jasniejsze to poprostu ustawiam migawke na dluzszy czas.

 

Niech tego moderaor nie odbierze jako reklamy aukcji, poprostu tu sa foty, ktore zaczynaja w koncu jako tako wygladac

 

http://www.allegro.pl/item399507811_gigaby...x_gwarancj.html

 

Bo wczesniej to wiecznie, albo za ciemne, albo kur... nieostre. Moze cos z tego jeszcze bedzie. Sprobuje sie pobawic tym przyciskiem do korekty ekspozycji, bo chyba go nie ruszalem jeszcze.

 

EDIT:

 

Pobawilem sie ta korekta ekspozycji i fajna sprawa. Szkoda tylko, ze przycisk sie praktycznie zjebal po pierwszym wcisnieciu :) Trzeba bylo go powyginac, bo sie wcisnal na stale, a teraz jakos za lekko chodzi. Przyciski to w ogole nie jest mocna strona tego aparatu.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się odezwać. jak czytam K750 lub komórka 5mpx robi lepsze zdjęcia to mi się nóż w kieszeni otwiera. Mam K750i i K810i oraz miałem W580I i mogę stwierdzić że na pewno nie robią lepszych zdjęć od S6500 a K750 to wręcz porażka. Wszystkim niezadowolonym proponuję lepiej sobie przyswoić pojęcia: przysłona, migawka, czułość, balans bieli , pomiar światła i korekta ekspozycji. Ponadto przeczytać instrukcje obsługi w temacie stosowania funkcji Chrome i Ostrości.

Mam ten aparat od ponad roku, moje początkowe odczucia co do niego były podobne jak piszących tutaj niezadowolonych użytkowników. Jednak stwierdziłem , że to niemożliwe aby to była wina aparatu (po przeczytanych opiniach na jego temat i oglądanych zdjęciach), więc wziąłem się do lektury na temat fotografi oraz eksperymentowania... i muszę stwierdzić że przyniosło to rezultaty , fotki z dnia na dzień stawały się lepsze. Dzisiaj korzystanie z trybów S,A,M nie przysparza mi żadnych trudności a ustawianie zajmuje góra 10 sekund (palce odruchowo wciskają potrzebne przyciski). Nie chcę pisać że wszystkie fotki wychodzą mi w tej chwili idealnie, ale więcej jest w tym mojej winy niż aparatu, najczęściej jest to moja pomyłka w zastosowanych parametrach (a najczęstszą jest zastosowanie złego pomiaru światła). Jak ktoś myśli że jak kupi lustrzankę to rozwiąże wszystkie swoje problemy przy robieniu zdjęć to życzę powodzenia jak nie przyswoi sobie w/w pojęć. Jednocześnie chciałbym wspomnieć że mimo profesjonalnego wyglądu S6500 jest to nadal aparat kompaktowy i jako taki posiada swoje ograniczenia szczególnie przy bardzo trudnych warunkach oświetleniowych (np. przy dużych rozpiętościach światła) gdzie często staje się przed wyborem prześwietlone, niedoświetlone. Ja wybieram to drugie, bo z cieni coś się da wyciągnąć a z przepalenia tylko białą plamę. Na www.cyberfoto.pl jest galeria zdjęć z S6500 gdzie można obejrzeć jakie zdjęcia można zrobić tym aparatem. Patrząc na nie mobilizuję się chcąc osiągać takie rezultaty a nie kłapie że aparat do [gluteus maximus].

Jednocześnie chciałem powiedzieć że nie jestem jakimś fotografem z duszą artysty, lecz używam aparatu do robienia zdjęć czysto rodzinnych, wakacje, wycieczki, imprezy itp. i w tym zastosowaniu sprawdza się znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie wtrace:

Tymi balansami bieli sie zaczyna dopiero bawic i nawet zaczyna to poprawiac kolory.

Jak dla mnie to zdanie o calkowitej nieznajomosci tematu przez wlasciciela aparatu - narzeka na sprzet, a nie wie nawet, do czego sluza poszczegolne opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie wtrace:

 

Jak dla mnie to zdanie o calkowitej nieznajomosci tematu przez wlasciciela aparatu - narzeka na sprzet, a nie wie nawet, do czego sluza poszczegolne opcje.

luz.. ważne, że nie brak mu chęci i ciągle odkrywa jego możliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie wtrace:

 

Jak dla mnie to zdanie o calkowitej nieznajomosci tematu przez wlasciciela aparatu - narzeka na sprzet, a nie wie nawet, do czego sluza poszczegolne opcje.

Sorry, ale czy w ktoryms miejscu napisalem, ze jestem super fotografem i ze sie uwazam za speca ?? Jesli mnie pamiec nie myli to od poczatku podkreslam, ze sie nie znam, ale probuje, tylko ze aparat az takiej kaszany nie powinien odwalac w przypadku jak sie nie ustawia 10 opcji z osobna przed kazda fota... Czytanie nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czy w ktoryms miejscu napisalem, ze jestem super fotografem i ze sie uwazam za speca ?? Jesli mnie pamiec nie myli to od poczatku podkreslam, ze sie nie znam, ale probuje, tylko ze aparat az takiej kaszany nie powinien odwalac w przypadku jak sie nie ustawia 10 opcji z osobna przed kazda fota... Czytanie nie boli.

Zamiast próbowania sugerowałbym kupić sobie jakąś porządną książkę o fotografowaniu i zapoznać się z elementarną wiedzą fotograficzną...polecam osobiście pozycję :

Andrzej Mroczek - Ksiazka o fotografowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ksiazek preferuje metode prob i bledow :) No i zaczyna ona przynosic efekty, bo ostatnio cyknalem pare fot, ktore w 100% wygladaly w koncu tak jak chcialem. Najlepszy bajer to ta korekta ekspozycji, o ktorej wczesniej nie slyszalem, a ktora w koncu sprawila, ze foty nie sa za ciemne.

Juz instrukcje Fuji dawno przeczytalem, niezla ksiega, tylko co z tego jak tam sa same suche definicje, ktore mi nic nie mowily w czym tak naprawde dana funkcja jest mi w stanie pomoc i co na focie poprawic. Nie bede przytaczal przykadow, bo to bez sensu, ale nie bardzo mi to wszystko wchodzilo.

Tak czy siak zaczynam zmieniac zdanie o tym aparacie. Juz zaczalem jakis czas temu, ale nie pisalem, bo chcialem napierw zrobic jakis wypad, aby przy okazji posta wstawic pare fotek, ale widze, ze juz po mnie jada niektorzy ;) wiec wstawie to co ostatnio w chacie zrobilem i mi sie podoba. Podkreslam MI ;) Wiekszy wypad narazie musi zaczekac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Swoje S6500 mam już od około roku, na początku byłem zachwycony, wiecie.. dobry zoom, bajer z ustawianiem ostrości samemu za pomocą pierścienia no i wygląd "rasowego" aparatu. Niestety bez pojęcia o fotografii radzę nie podchodzić do zakupu tego urządzenia jako zwykłego pstrykacza. W trybie "N" (światło naturalne) aparat radzi sobie bardzo dobrze, zazwyczaj odpowiednio dobiera wszystkie parametry i kolory wychodzą bardzo żywe. Ciekawe są jeszcze tryby sceny. Korzystałem z kilku tj do zdjęć w muzeach (podwyższone iso, wymuszony brak flesha itd), trybu plaża, noc i zachód Słońca. Muszę przyznać, że byłem zaskoczony pozytywnie efektami takiej ćwierć-automatycznej fotografii. Jednak rok minął i mogę powiedzieć, że dopiero teraz dojrzałem do używania tego Fuji. Fotki robię głównie w trybie manualnym i właściwie dzięki temu dostrzegłem pewne niedociągnięcia w konstrukcji tego aparatu.

 

 

-Słabe lcd w okularze - rozdzielczość jest za niska i robienie bardziej szczegółowych ujęć jest kłopotliwe

-Niektórzy mogą powiedzieć, że się czepiam, ale brakuje mi przysłon wyższych od 11... chciałbym mieć zakres no powiedzmy do 15-16

-Zdjęcia seryjne... zapisuje tylko 3 klatki, ale wydaję mi się, że jest to spowodowane tym iż Fuji S6500fd korzysta z kart xD

-plastikowy gwint obiektywu... ciągle boję się, że zakładając lub ściągając jakiś filtr po prostu go wyrwę

 

 

No ale zalet też jest sporo :

 

+body jest genialnie wykonane, dobrze leży w dłoni i generalnie aparat jest lekki

+jak wspomniałem duuuży zoom optyczny :-)

+jasny obiektyw

+tryb makro

+zdjęcia w trybie "N" i noc oraz muzeum

+tryb chrome - kiedyś z kumplem stwierdziliśmy, że może działać jak filtr połówkowy - zróbcie zdjęcie horyzontu na normal i na chromie to się przekonacie :-)

+po zapoznaniu się z możliwościami aparatu, proponuje korzystać z trybu manualnego, wychodzą genialne zdjęcia. Powiedziałbym, że porównywalne z tanimi lustrami.

+tulipan-osłonka przeciwsłoneczna w zestawie :-)

+szybki AF

+Niskie szumy do ISO 800 włącznie

+bracketing oraz tryb top3

 

Polecam wszystkim ten aparat, kupiłem go, można powiedzieć w ciemno i się nie zawiodłem. W tej cenie nie ma chyba nic lepszego, nic co dawało by taką frajdę z fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety, aparatu Fuji s9600 nie mogą używać osoby niecierpliwe, które oczekują od aparatu pięknych zdjęć. To aparat musi oczekiwać pięknych zdjęć od fotografa :).

 

Używam s9600 dopiero od miesiąca. Na początku także nie byłem zachwycony, ale teraz wychodzą mi bardzo dobre zdjęcia. Mogę dać pewne wskazówki:

- nie bać się robić zdjęć o czułości większej niż 80 (do 400),

- mądrze korzystać z pomiaru światła (często trzeba zmienić na np. punktowy),

- w trudniejszych warunkach korzystać z manualnego ostrzenia,

- lepiej podejść do obiektu, aniżeli zoomować,

- stosować manualny balans bieli (!) - na białej kartce,

- znać zasady kompozycji obrazu,

- przeczytać tę stronę: http://fotografia.wordpress.com/

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zapisuje do 40 ale miałem na myśli te jakby szybsze seryjne :D (top 3, final 3 etc)

 

Zdecydowanie dobrą opcją jest autobracketing, ale brakuje go przy zapisie w RAWie

 

A tu jest całkiem miłe zdjęcie z S6500

post-109179-1221127583_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) przyjezdzajac z wakacji ogladalem swoje zdjecia i zal mi sie zrobilo zdjec innych :) dzisiaj wstalem o 10 rano pomyslalem moze bym kupil nowy aparacik ale kasy nie ma itd...

 

 

Szybko skan na allegro co po ile chodzi... przeczytalem ze Fuji S9600 na poczatek to dobry wybor... chce sie pobawic fotografia... nie mam o niej bladego pojecia ale pomyslalem proboje :) czytalem jeszcze o tym aparacie gdzie indziej niz ppc i natrafilem na jakas gielde czytalem jest takie cacko do sprzedania :) Kupilem

 

Potrzebuje jakis cennych wskazowek odnosnie tego aparatu jak i samej fotografii... prosze moze o jakies linki lub bezposrednie porady :)

 

po tygodniu zastanowie sie czy sprzedam swojego Sonego W150 czy S9600 :)

 

Z gory dziekuje za kazde wskazowki :)

Edytowane przez Dandek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Gratuluje wyboru :-) Jeśli masz ochotę się pobawić w fotografię to 9600 to bardzo dobry aparat na początek.

Wskazówki :

 

Nie używaj trybu auto !

Proponuję zacząć od zabawy z pół-automatem (brzmi jak nazwa broni palnej nie ;), manualne ustawianie balansu bielu w zależności od warunków oświetleniowych, ewentualną korekcję ekspozycji (przycisk na górze, następnie strzałki).

ISO... ja zazwyczaj używam 100,200 w kiepskich warunkach 400-800 ale nigdy wyżej.

Przydatną funkcją jest auto-bracketing, zachęcam do zapoznania się z nią :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...