Skocz do zawartości
MandraX

Jaki Cpu Do 9600gt ?

Rekomendowane odpowiedzi

do gier wystarczy juz jakis PDC podkrecony na ok. 3 GHz, a jesli masz wiecej kasy to E7xxx lub E8xxx

Chyba nie dokladnie przeczytales pytanie.

 

Jezeli chodzi o mobo z siga to hmmm... Jakis A64 5200 x2 :> i bedzie dobrze chociaz gdybys mial wiecej kasy to przerzuć sie na intela :P

 

btw. zmien zasilator !

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł wyrwiesz X2 5600+ ;] na starcie masz 2,8ghz co już nie najgorzej rokuje ale myślę do 3ghz dobijesz na tej płycie i wtedy można mówić że karta się nie będzie nudzić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie jaka jest roznica miedzy 5600+ z L2 1mb (2x512kb) a L2 2mb (2x1mb) oplaca sie doplacic zeby miec to 2mb cache ?

Tak opłaca się bo rdzeń windstor jest wydajniejszy zegar w zegar z brishbane

 

Poszukaj tego procesora właśnie na windstorze ;)

Edytowane przez bastard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5600+ w zupełności wystarczy i bez podkręcania :) W pełni wykorzysta tą karte

Nie powiedziałbym jak dla mnie E2180@3.35ghz jest za słabe dla 9600gt z oc , bez oc wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jeszcze takie pytanie jaka jest roznica miedzy 5600+ z L2 1mb (2x512kb) a L2 2mb (2x1mb) oplaca sie doplacic zeby miec to 2mb cache ?

Różnica jest w taktowaniu CPU bo ten z 2* 512 taktowany jest 2.9 GHz a ten z 2*1024 taktowany jest 2.8 GHz.

kolejna różnica to zapotrzebowanie na prąd które jest większe w starym 5600+ z taktowanym 2.8 GHz (co przy słabym zasilaczu ma znaczenie)

Bardziej odpowiednie pytanie od "jaki CPU do 9600GT" to by było "jaki CPU do konkretnej gry" bo do części gier wystarczy obecny CPU

w części wydajniejszy lepszy będzie ten z 2*512 a w części ten z 2*1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry takie jak np. Crysis no w sumie narazie tylko z Crysisem mam opory :P ogolnie co wychodzi w grach lepiej ten 2x2,9ghz (Brisbane 0.65nm) czy 2x2,8ghz(Windsor 0.9nm). 2,9ghz jest dosc tanszy.

Edytowane przez MandraX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Gry takie jak np. Crysis no w sumie narazie tylko z Crysisem mam opory :P ogolnie co wychodzi w grach lepiej ten 2x2,9ghz (Brisbane 0.65nm) czy 2x2,8ghz(Windsor 0.9nm). 2,9ghz jest dosc tanszy.

Do Crysis najefektywniej to by było wymienić kartę graficzną a CPU trochę podkręcić ale do tego potrzebny jest mocniejszy zasilacz.

Możesz sprawdzić przy pomocy swojego komputera jak reaguje gra na zmiany taktowania karty i CPU. (znowu zasilacz jeśli taktowanie w górę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry takie jak np. Crysis no w sumie narazie tylko z Crysisem mam opory :P ogolnie co wychodzi w grach lepiej ten 2x2,9ghz (Brisbane 0.65nm) czy 2x2,8ghz(Windsor 0.9nm). 2,9ghz jest dosc tanszy.

windsor wypada lepiej. Brisbane musiałby mieć nieco ponad 3ghz żeby się z nim równać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc cie blokuje i to strasznie , jak 8600gt dopiero na E2180@3.2ghz zaczął działać tak jak powinien.

 

@dzikidaniel chyba nie wiesz co mówisz , ta gra wsysa każdy mhz z proca . Spytaj się o opinie tych co mają E8xxx @4-4.5ghz , że gra dostała niezłego kopa i spadki fps są znacznie mniejsze.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

to jednak karta mnie blokuje w Crysisie ? gram na rozd. 1024*768

Karta blokuje i CPU blokuje ale w innych momentach gry najdokładniej sprawdzisz sam zmieniając taktowanie CPU i oddzielnie taktowanie

karty.

Przy rozdzielczości 800x600 będzie blokował głównie CPU a w rozdzielczości 1280*1024 karta nie da rady nawet jak będzie CPU 10 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzikidaniel chyba nie wiesz co mówisz , ta gra wsysa każdy mhz z proca . Spytaj się o opinie tych co mają E8xxx @4-4.5ghz , że gra dostała niezłego kopa i spadki fps są znacznie mniejsze.

Wiem co to za gra i ile zależy od proca ale na tych 2,7GHz można już w miare pograć. Wiadomo o super płynności i spadków poniżej 25fps nie można oczekiwać.

dwaIP nie wiem czy Ty widzisz inaczej ale MandraX ma 9600GT więc w 1280x1024 jeszcze nie wymięka (no chyba że myślisz o VH ale w to to mogą sobie pograć na super wykręconych 8800GTS/GTX czy tandemach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...