Skocz do zawartości
wektork

Pomozcie Zlozyc Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

a o to moja propozycja

AMD Athlon64 X3 8450 (tu mam najwieksze watpliwosci) lub 6400+

Plyta do 250zl

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II

vga320mb msi nx8800gts

 

 

do wydania 1400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom Triple-Core 8450 BOX (Socket AM2+)(400zł)

Gigabyte GA-M57SLI-S4 nVidia nForce 570 SLI (200zł)

OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium CL4 (150zł)

GeForce 9600 GT Palit 512MB 2x DVI (PCI-E) (400zł)

WD Caviar SE-16 500 GB WD500AAKS 16MB cache SATA-II(220zł)

Cena +/- 1370 zł

 

Możesz procesor brać 6400+ i pokręcić to wtedy jakieś lepsze chłodzenie niż box.Amd ogólnie wtedy jeśli chcesz pracować na prawdziwych 64 bitach. Nie wiem jak tam z kręceniem się tych 3 jajowców ale jak byś wziął lepsze chłodzenie do powinien spokojnie do 2.5Ghz pociągnąć. Nie napisałeś jakie przeznaczenie kompa, więc złożyłem na AMD. Jeśli chcesz do gier to tak jak napisał @MILANS, trzeba złożyć coś na Intelu i ostro pokręcić. Chociaż do gier spokojnie starczył by też 6400+. Jeśli natomiast nie grasz w gry proponował bym AMD Phenom Quad-Core 9500 za ok. 500zł. Tam masz prawdziwe 4 rdzenie, które mogą Ci się przydać w pracy, oczywiście jeśli pracujesz na aplikacjach wykorzystujących wielowątkowość.

Edytowane przez speede19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie brałbym Phenom X3 z Boxowych chłodzeniem. Lub jakiś x4 Phenom.

A jakie przenaczenie kompa? Gry ?

Edytowane przez speede19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

a o to moja propozycja

AMD Athlon64 X3 8450 (tu mam najwieksze watpliwosci) lub 6400+

Plyta do 250zl

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II

vga320mb msi nx8800gts

 

 

do wydania 1400zl

Do czego ma być wykorzystywany komputer? Jakie aplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krecenie proca nie wchodzi w gre , nie mam zamiaru kupowac jeszcze chlodzenie

a to e7200 jest lepsze , gorsze?

A czy ktoś powiedział że do kręcenia jest potrzebna zmiana chłodzenia? Ja podkręciłem na BOXie z 1,8 na 3GHz i nie mam problemu z temperaturami. W przypadku E7200 bez zmiany chłodzenia można jechać do ok 3,2-3,6GHz. I wtedy żaden procek od AMD nie jest wstanie mu podskoczyć w normalnych (codziennego użytku) aplikacjach. IMHO zestaw MILANS jest za tą kase najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

przekonalem sie do

Intel E7200

ABIT IP35-E

Skoro OC nie wchodzi w grę to lepiej dopłacić do E8200 (poza tym że jest trochę wydajniejszy to ma obsługę wirtualizacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro OC nie wchodzi w grę to lepiej dopłacić do E8200 (poza tym że jest trochę wydajniejszy to ma obsługę wirtualizacji)

To że OC raczej nie będzie to widziałęś ale widziałes gdzieś że wirtualizacja jest konieczna abo chociaż wskazana?

IMHO E7200 jest idealnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

To że OC raczej nie będzie to widziałęś ale widziałes gdzieś że wirtualizacja jest konieczna abo chociaż wskazana?

IMHO E7200 jest idealnym rozwiązaniem.

Jakoś nie mam przekonania do E7200 bo w grach w których liczy się rozmiar L2 ciekawiej wygląda E8200 a w grach w których L2 nie ma znaczenia

dużo taniej wychodzi E2220 i można dołożyć do mocniejszej karty graficznej, cichszego zasilacza, większego dysku i.t.p. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z pamieciami ?u mnie w miecie mam sklep apollo i i chce tam kupic

takie tam sa promocje

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX22GB6400UDC

 

i [sATA2] Dysk Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250410AS

Edytowane przez wektork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to OCZ.

Dysk ok ale można brać AAKS od WD.

 

Jakoś nie mam przekonania do E7200 bo w grach w których liczy się rozmiar L2 ciekawiej wygląda E8200 a w grach w których L2 nie ma znaczenia

dużo taniej wychodzi E2220 i można dołożyć do mocniejszej karty graficznej, cichszego zasilacza, większego dysku i.t.p. .

No to pokaż jaki X2 ma przynajmiej 3MB cache bo do gier takowe często polecasz. I podaj prcek z okolic 370zł który zrobi 3,5GHz ze wskazaniem na 4?

I czy 3MB L2 to jest mało?

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola! hola!

 

Fakt, X2 jest słabszy, słabiej się kreci itd ale nie ma sesnu porównywać cache X2 z C2D - AMD posiada zintegrowany kontroler pamięci, dlatego ilość pamięci L2 nie jest taka istotna. Jak to w intelu wygląda sam wiesz...

 

Oczywiscie nie twierdze, że X2 jest przez to wydajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, więc podepnę się tutaj ;)

 

Obecnie mam Bartona 2500+ na NF7-S, 512 ramu, dysk 120gb WD ATA100 i Radeona 9550 ;)

 

Jako, ęe sprzęt swoje lata ma, a wakacje się zbliżają postanowiłem go zmienić, a że długo się tym nie interesowałem, DORADŹCIE czy dobrze wybrałem ;)

 

Gigabyte P31-DS3L

Intel Core 2 Duo E4600 /2.4GHz

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Palit GeForce 9600GT 512MB DDRIII /256bit/ HDMI DVI

ModeCom Feel 607 LCD Black/Silver (400W)

 

Jako, że planuje polecieć po kosztach, na razie dysk bym przełożył, ze starego kompa (nie będzie on spowalniał kompa?), to samo napęd. Grafika z HDMI, ponieważ w niedalekiej przyszłości zamierzam kupić monitor HP z HDMI.

 

Co sądzicie o tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecisz po kosztach a bierzesz E4600. Kup E2160, ten 1MB cache różnicu nie zauważysz a po OC wydajność będzie podobna w obu modelach.

Grafe jak grasz (a na to wygląda zestaw) to weź 8800GT

I zasiłka do zmiany. Feela odpuść sobie. Przynajmiej MC-350ATX albo za ok 110zł Chieftec 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecisz po kosztach a bierzesz E4600. Kup E2160, ten 1MB cache różnicu nie zauważysz a po OC wydajność będzie podobna w obu modelach.

Grafe jak grasz (a na to wygląda zestaw) to weź 8800GT

I zasiłka do zmiany. Feela odpuść sobie. Przynajmiej MC-350ATX albo za ok 110zł Chieftec 400W.

W doświadczeniach, które miałem w laptopach, Core Duo potrafi zamulić :/ - w przeciwieństwie do Core 2 Duo, zauwazyłem miedzy tymi procesorami dużą roznice wydajnosci.

 

Wersji 8800GT nie ma z HDMI :/

 

PS. Co to w ogole znaczy w karcie HDTV? Przeciez nawet karty bez tych oznaczen potrafia spokojnie przeslac obraz na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty widzisz coreduo?? Ja takowego nie widzę. Jak już to jest pentium dualcore, dokładniej to E4x00 z obciętym o połowe cachem i to jedyna różnica (no jeszcze nie nazywa się C2D a PD). Gdzieś w sklepie napisano core duo i ludzie wierzą w takie [ciach!]ły <_<

Co do 8800GT z HDMI to jak nie ma jak jest np Galaxy z HDMI jak i Palit z przejściówką.

A tak poza tym to HDMI Ci jest tak bardzo potrzebne? Ten HP nie ma czasami też złącza DVI?

 

PS. A może wiesz co znaczy skrót HD? Jak tak to HDTV pochodzi od HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty widzisz coreduo?? Ja takowego nie widzę. Jak już to jest pentium dualcore, dokładniej to E4x00 z obciętym o połowe cachem i to jedyna różnica (no jeszcze nie nazywa się C2D a PD). Gdzieś w sklepie napisano core duo i ludzie wierzą w takie [ciach!]ły <_<

Co do 8800GT z HDMI to jak nie ma jak jest np Galaxy z HDMI jak i Palit z przejściówką.

A tak poza tym to HDMI Ci jest tak bardzo potrzebne? Ten HP nie ma czasami też złącza DVI?

 

PS. A może wiesz co znaczy skrót HD? Jak tak to HDTV pochodzi od HD.

HPek ma tylko analogowy D-SUB i HDMI.

 

A z tym skrotem HDTV nie wiem czy do konca mnie zrozumiales - chodziło mi o to, ze nawet taki Radeon 9600 wyświetli obraz o rozdzialce 720p albo 1080i na TV - wiec - co takiego te karty maja ze specjalnie pisza na nich HDTV? Albo nawet Radeony i ich specjalnie serie HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPek ma tylko analogowy D-SUB i HDMI.

 

A z tym skrotem HDTV nie wiem czy do konca mnie zrozumiales - chodziło mi o to, ze nawet taki Radeon 9600 wyświetli obraz o rozdzialce 720p albo 1080i na TV - wiec - co takiego te karty maja ze specjalnie pisza na nich HDTV? Albo nawet Radeony i ich specjalnie serie HD...

:google: przestało działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

...

No to pokaż jaki X2 ma przynajmiej 3MB cache bo do gier takowe często polecasz. I podaj prcek z okolic 370zł który zrobi 3,5GHz ze wskazaniem na 4?

I czy 3MB L2 to jest mało?

wektork wyraźnie zadeklarował że OC nie wchodzi w rachubę czyli taki E7200 pozbawiony wirtualizacji nic ponad swoje 2.53 GHz nie zrobi.

W takim przypadku lepiej kupić Brisbane X2 taktowane 2.8 lub 2.9 GHz bo ma obsługę wirtualizacji i jest tańsze a wydajność podobna.

Ewentualnie dopłacić do wyraźnie mocniejszego E8200 lub nawet E8400.

Sensowność wyboru zależy jeszcze od karty graficznej jaką do tego się skompletuje uwzględniając ograniczony budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wektork wyraźnie zadeklarował że OC nie wchodzi w rachubę czyli taki E7200 pozbawiony wirtualizacji nic ponad swoje 2.53 GHz nie zrobi.

W takim przypadku lepiej kupić Brisbane X2 taktowane 2.8 lub 2.9 GHz bo ma obsługę wirtualizacji i jest tańsze a wydajność podobna.

Ewentualnie dopłacić do wyraźnie mocniejszego E8200 lub nawet E8400.

Sensowność wyboru zależy jeszcze od karty graficznej jaką do tego się skompletuje uwzględniając ograniczony budżet.

Dziad swoje i baba swoje. Pytałem się o coś innego. I na proste pytanie nie odpowiedziałeś.

Od kiedy E8200 jest wyraźnie mocniejszy? 5% to jest wyraźna różnica?

 

PS. Niech autor wkońcu powie czy będzie OC (teraz albo później) czy kompletnie wystrzega się tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...