Skocz do zawartości
marek-irl

Bootloader Na Kilku Dyskach !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z boot loaderem Visty, system mam na C: ale te pliki od botowania sa tez na D:.

Jak odlacze dysk D: to system nie wstaje, robie napraw system odpalajac z plytki i jest ok. Jednak po ponownym podlaczeniu dysku D: system znow zapisuje

to dziadostwo na D: :angry: . Chcialem przeskanowac dysk C: czy nie ma jakis bledow i owszem po restarcie skanuje ale D: Wiem ze to troche zagmatwane

ale moze ktos poradzi co zrobic z tym fantem !!! Jeszcze jedno, zrobilem reinstalke z odlaczonym D: ale to nic nie pomoglo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk D:?? Mówisz o partycjach? Bo raczej sam nie wiesz co piszesz. No i jakie pliki bootujące, skoro one są zawsze na partycji systemowej i nigdzie indziej? Może chodzi Ci o plik wymiany?? Przemyśl jeszcze raz, co chciałeś napisać i napisz to porządnie, bo tutaj raczej nikt się domyślać nie będzie, co chciałeś swoim postem przekazać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-148411-1211655619_thumb.jpgJest dokladnie tak jak napisalem. Piszac D:, mam na mysli fizyczny dysk a nie partycje !!! Wiem ze te pliki powinny byc na dysku systemowym ale sa tez na innym.

Vista Bootloader Pro pokazuje ze te pliki sa na obu dyskach i jako domyslny jest D:, ale na nim nie ma systemu i nigdy nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk D:?? Mówisz o partycjach? Bo raczej sam nie wiesz co piszesz. No i jakie pliki bootujące, skoro one są zawsze na partycji systemowej i nigdzie indziej? Może chodzi Ci o plik wymiany?? Przemyśl jeszcze raz, co chciałeś napisać i napisz to porządnie, bo tutaj raczej nikt się domyślać nie będzie, co chciałeś swoim postem przekazać :P

Raczej sam nie wiesz co piszesz. Loader z plikami znajduje sięzawsze na aktywnmej partycji podstawowej a nie systemowej. System moze byc na kazdej partycji/dysku logicznym.

 

 

Jest dokladnie tak jak napisalem. Piszac D:, mam na mysli fizyczny dysk a nie partycje !!! Wiem ze te pliki powinny byc na dysku systemowym ale sa tez na innym.

Vista Bootloader Pro pokazuje ze te pliki sa na obu dyskach i jako domyslny jest D:, ale na nim nie ma systemu i nigdy nie bylo.

Przeinstaluj z VBP loadera na prawidłowy dysk i skonfiguruj go zeby bootowało viste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej sam nie wiesz co piszesz. Loader z plikami znajduje sięzawsze na aktywnmej partycji podstawowej a nie systemowej. System moze byc na kazdej partycji/dysku logicznym.

Loader, inaczej bootstrap, znajduje się w głównym rekordzie startowym dysku twardego (MBR), a nie na żadnej partycji, mylisz pojęcia. To, że system może być zainstalowany na każdej partycji czy dysku logicznym, nie podlega wątpliwości, więc mogłeś sobie tą informacje darować. Edytowane przez KamilSWAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz cos jeszcze cioekawego do powiedzenia?

Dopiero co twierdziłes ze pliki bootoujące są zawsze na partycji systemowej co nie jest prawda. Teraz próbujesz pisac cos o MBR tylko nie bardzo wiesz jak przebiega proces bootowania w Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z XP nie było takich problemów - vide proste boot.ini. W Viście i 2008 Server jest to całe BCD - kaszan totalny. Konfiguracja tego badziewia z wiersza poleceń przyprawia o ból głowy i zgrzytanie zębów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...