Skocz do zawartości
case

mnoznik >12.5

Rekomendowane odpowiedzi

takie cos znalazlem na oc-forums

 

>the abit nf2 is reported to be able to adjust all multis on all tbreds from >5-22 with no mods to the chip, there are a few holes, i dont know the >breakdown, but like 7.5 is read as 19 or something like that and a few >other weird ones. but for the most part it gets all of the multis with no >mods to the chip. the abit kt400 is reported to do the same, as is the >epox nf2 with the newer bios. there are a few others. on any other >boards to get the 13+ multis you will have to wire wrap or hard code the >chip but it can be done

 

u mnie epox niestety nie lyka wiecej niz 12.5 a biosik najnowszy

tak sobie mysle czy jak by wypalic na stale mnoznik np 13.5 to plyta bedzie w stanie ustawic wieksze mnozniki (na 8rda) , zrobil to ktos mzoe ?

przeszukalem archiwum ale jakos nic nie moge znalesc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmodowałem procki dwa na mnożnik 13 poprzez przecięcie skalpelem mostków.

Działa na płycie, która nie ma zmiany mnożnika i kręci do ok 150MHz (dualna).

Ale na drugim kompie, gdzie mam 8RDA cięcie mostków jest bez sensu.

A to dlatego, że płyta kręci stabilnie do fsb = 200MHz (a po małym modzie i wyżej - tak jak u mnie) oraz w połączeniu z faktem , że xp1700+ średnio kręci do 2100MHz - 2200MHz a to uzyskujesz przy fsb 200MHz x 10,5(mnożnik). Stąd wynika , że orginalny mnożnik wystarcza ponieważ w praktyce i tak go ZMNIEJSZASZ . Robisz to dlatego że przy orginalnym mnożniku możesz nie osiągnąć maksimum fsb dla konkretnej granicy wydajności rdzenia procka.

Przypominam o zasadzie OC dla wydajności :

1. Na mocno zmniejszonym mnożniku sprawdzasz ile wyciągniesz stabilnie na fsb.

2. Potem nie przekraczająć maks fsb zwiększasz stopniowo mnożnik (w praktyce musisz zwolnić trochę fsb), aż znajdziesz granicę stabilności.

3. Ustawiasz optymalnie fsb do mnożnika ze wskazaniem na maks fsb, ponieważ zaraz przyjdzie lato i większe temperatury, a przy wyżyłowanym rdzeniu stąd już łatwo do niebieskich lekranów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...