Skocz do zawartości
crategus

chieftec 360 vs 420 - cisza?

Rekomendowane odpowiedzi

Alloha.

Mam pytanko, moze ktos akurat mial w lapach obytrzy :> zasilacze tj 360, 360 z aktywnym pfc i 420W chiefteca. Chodzi mi o cisze- ktory z nich jest najcichszy... czy 1 wiatrak w pasywnej 360... czy 2 w 360 z aktywnym pfc czy 420 z dwoma smiglami ale przy stosunkowo nizszym obciazeniu niz maxymalne 420W... ? :?:

help :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

420W zasilacza nie widzialem ale zasilacze Sirtec/Enlight/Chieftec/HighPower z serii HPC-xxx-xxx maja to do siebie ze im sa bardziej obciazone tym sa glosniejsze wiec ten najmocniejszy powinien byc najcichszy ale jak nie robisz z kompa serwera wieloprocesorowego i wielodyskowego to nawet ten model 360W z 1 wentylatorem bedzie niezbyt glosny :!:

 

moge Tobie napisac jak to wyglada na przykladzie HPC-300-202 jak go malo obciazasz to wentyl kreci sie w okolicach 1400rpm ale jak podlaczysz do pradozernego sprzetu i bedziesz obciazal w znacznym stopniu to obroty rosna do ~2500rpm (do tylu udalo mi sie dojsc) a to juz slychac :(

a i mam porownanie do zasilacza SeaSonic SS-300FS ACTIVE PFC ktory to zasilacz jest cichszy :D od tych z serii HPC-xxx-xxx

 

w razie co pogadaj z pmp bo on ma na tapiecie ANTEC, ENERMAX i chyba wlasnie Chieftec (lub cos innego z serii HPC-xxx-xxx) niech sie wypowie ktory jest najcichszy (bo jak masz kase na 420W Chieftec to styknie na Enermaxa lub na Antec TruePower)

 

i zerknij tu http://www4.tomshardware.com/howto/2002102...upplies-08.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 360W SF i niestety przy ostatnich osiągnieciach - zaczął dobijać do 2000Obr/min - nie jest głosny ale zacząłem się o niego martwić - za pomocą opasek nylonowych zamocowałem do przedniej kratki wentylator 92mm sunon - i przy obciążeniu (to co w podpisie + jeszcze jeden dysk) mam 1600 obr/min - po 10h wygrzewania kompa na full load :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze maly updejt co to ma uciagnac:

to co w podpisie czyli 8rda+/1,7@2,6k/ 2xhdd/ cd/ cdr/ scsii/ 3x 80/80/ 3x 120/120 / radek 9kpro wiec jak dla 420W to mam nadzieje niewielkie obciazenie... licze na niskie obroty :> i absolutna cisze hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są absolutnie niesłyszalne

Popieram wypowiedz Interloper'a !

 

Wczoraj przywitalem się z Chieftekiem 420W z aktywnym PFC i dwoma wentylami i od razu wziąłem go w obroty. Po wielogodzinnym katowaniu sprzętu ( patrz mój konfig ) zasilka byla absolutnie cicha. Wszystkich, którzy twierdzą inaczej odsylam do laryngologa na badanie słuchu :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temat zasilaczy to powtórze raz jeszcze.

Spośród posiadanych przezemnie:

 

* Antec TruePower550

* Enermax EG-651VE-FM

* Topower-TOP520(MP) stwierdzam że:

 

Topower najgłośniejszy, jest najgłosniejszą częścia mojego komp.

Enermax - cichutki jak Sirtec serii HPC...

Antec TP - wyjątkowo cichy, naprawde, nie grzeje sie sam z siebie aż tak jak inne zasilacze.

 

Szczerze mówiąc Sirtec'a HPC-420-302 miałem w ręku tylko raz, ale nie zauważyłem żeby był głośniejszy od HPC-360-202 DF.

Albo różnica była ale uchem niezmierzalna.

 

Myśle że nie oszukam nikogo pisząc że różnica w wydzielanym szumie pomiędzy HPC-XXX-XXX, Enermaxem a Anteciem jest juz naprawde niewielka i w zasadzie według mnie nie ma żadnego znaczenia - chyba że ktoś ma komputer bez dysku i takie WC że wentylator w zasilaczy jest jedynym/dwoma wentylatorem...

 

Właśnie testuje sobie Vantec'a Stealth 520W i wcale taki stealth nie jest ;) Mimo że to OEM Topowera (o czym dowiedziałem się za późno - dlatego zdecydowałem się i jego przetestować) jest troszke cichszy - ale to dlatego że to wersja 2 wentylatorowa (są też 3). WIęc tak samo jak i topowera - dla fanatyków ciszy nie polecam. W środku to samo oczywiście. jedynie obudowa z czarnego alu (ale i topower taki jest też do wyboru)

 

Więcej o vantecu i obiecane zdjęcia topowera po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...