Skocz do zawartości
DziubekR1

Zgubilem Karte Gwarancyjna...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Co zrobic w takiej sytuacji. Jakis czas temu kupilem Palita 8800GT na tej aukcji http://www.allegro.pl/item360164042_palit_...najtaniej_.html , problem w tym ze karta dzisiaj rano cos zaczela powoli szwankowac.

Sprawdzilem wiec jak tam z gwarancja, a tu ku mojemu zdzwieniu gwarancji nigdzie nie ma. Przewalilem caly dom, sprawdzilem szafe gdzie trzymam papiery i nic. Narazie napisalem do goscia, zeby poszukal u siebie, moze gdzies zostawil przez nieuwage, tylko ze znowu jak znam siebie, to raczej sprawdzilem wszystko jak otrzymalem paczke, tylko ze teraz to juz sobie nie przypomne.

Teraz pojawia sie moje pytanie. Co zrobic, jesli okarze sie ze gosc tez nie ma ani paragonu, ani gwary ? Karta byla kupiona w sklepie CD Projekt w Krakowie, tak jak jest napisane na aukcji. Czy mozna jakos po numerze seryjnym karty poprosic o wydanie nowych papierow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z kartami, ale ja mam 5 lat gwarancji na dysk bez papierków - tylko numer seryjny. Najlepiej zadzwoń do sklepu i zapytaj się czy istnieje możliwość zrealizowania gwarancji poprzez numer seryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak z ciekawosci, bo gosc jeszcze sie nie logowal na allegro i nie odpisal, a do sklepu zadzwonie po kontakcie z nim, jak sie okarze ze on tez tej gwary nie ma.

Czy Palit ma jakas "gwarancje producenta", czy jak to sie nazywa ? Chodzi mi o to, ze czy w przypadku gdy sklep odmowi wydania, albo nie bedzie takiej mozliwosci, to sa jakies serwisy Palita w PL i czy firma zapewnia jakas gware od siebie, w koncu karta ma dopiero 2 miechy z groszami. Czy tez musze juz zaczac liczyc straty ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a paragon/fakturę ma? jeżeli zaginęła razem z kartą gwarancyjną, to o ile to była faktura to można zażądać kopii, więc nie ma problemu. Jeżeli nie masz żadnego dowodu zakupu, lub nie możesz go odzyskać, to zostaje sticker na karcie (niektóre sklepy naklejają), jeżeli i tego nie ma to ciemno to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze niezgodnosc towaru z umowa...

Jeszcze do nich nie dzwonilem, bo nie mam kiedy, ale stickera nie ma. Tak wiec jak im udowodnie, ze towar jest niezgodny z umowa, jesli nie ma ani gwarancji, ani stickera ? Czyli jak udowodnie, ze karta w ogole byla u nich kupowana. Czy moze oni gdzies tam w sklepie maja pozpisywane numery seryjne sprzetu ?

No i co z ta gwarancja producenta ? Czy moza odeslac karte do Palita ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za posta pod postem, ale chcialem zeby to zostalo zauwazone.

Juz myslalem, ze wszystko bedzie fajnie i pieknie. Zadzwonilem, powiedzieli ze jest ten numer seryjny u nich w bazie, wiec moge przeslac karte. Wyslalem, minelo jakies 1,5 tygodnia, odeslali kurierem sprzet. W miedzyczasie dzwonilem, to mowili ze karta jest juz na serwisie i jest naprawiana.

Dzisiaj w koncu znalazlem chwile na podpiecie karty i co sie okazalo ? Raz ze odeslali ta sama karte, ale to nie jest istotne jak by byla naprawiona, a dwa ze karta ma dokladnie to samo uszkodzenie co wczesniej, czyli ci goscie nie zrobili nic, aby to naprawic.

Co moge zrobic w takiej sytuacji ? Karta traci na wartosci i chcialem ja szybko sprzedac, a nie mam zamiaru sie bawic w kotka i myszke z tymi goscmi nie wiem ile czasu. Teraz wysle znowu, znowu minie prawie 2 tygodnie, a oni mi odesla dalej zwalona karte, z ktora nic nie zrobili. Czy sa na takie zachowanie jakies sposoby ? Jaki w ogole cel ma sklep w takim zachowaniu ? Granie na czas jest idiotyzmem w tej sytuacji, bo na karte jest jeszcze z 20 miesiecy gwarancji...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co napisałeś (jeżeli odesłali uznając za sprawną) nie są w stanie usunąć usterki, a więc przysługuje zwrot pieniedzy. Tyle, że musisz wykazać ile zapłaciłeś i w tym pewnie będzie cały szkopuł.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uznali za sprawna, czy nie, to ja nie wiem, bo nie dolaczyli zadnej notatki, a zadzownic, to zadzwnie dopiero jutro. Tak czy siak przyjeli bez problemu, bo maja ta karte w bazie, wiec czemu mialby byc problem z wymiana na inna czy zwrotem kasy nawet w wartosci obecnej jaka maja w sklepie ? Przeciez nie wierze, ze jak sie posieje karte gwarancyjna i rachunek, to juz nie mam zadnych praw i nic nie moge gadac, tym bardziej ze sami ja przyjeli bez problemu.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dziubek , mala uwaga. 1.5 tyg? Ten sprzet w ogole nie opuscil serwisu tego sklepu , a jako ze masz gwarancje powinien pojechac do serwisu producenta* lub do dystrybutora i dalej. Zadaj dokumentow serwisowych , tego ze opuscila sklep , zadaj opini serwisu producenta badz dystrybutora - mialem podobnie z innym podzespolem , tez im dzialalo i nie chcieli w jednym sklepie wyslac tego wyzej , po pismach wyslali i okazalo sie , ze mialem racje...

 

 

* masz Palita , ten nie ma u nas serwisu wiec karty wymieniane sa ponoc od reki wg. tego co czytalem na Labie.

 

Ktos wali w preta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje, ze zanim to zalatwie to ta karta bedzie warta tyle, ile teraz bym dostal za nia jako uszkodzona... Jutro dzwonie i sie dowiem co i jak. Ciekaw jestem co powiedza.

Kur... no opisalem im dokladnie co i jak, dolaczylem wydruki bledow grafiki i napisalem gdzie wystepuja. Wszystko podane na tacy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...