Skocz do zawartości
MIchal23

Popieszczenie Prade Przez ...kaloryfer

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem kabel zmieniający od Tagan 330 do obudowy.

Obudowa stykała sie z rura ktora dochodzila do kaloryfera - stalowa...

Przez kilka miesiecy ilekroc dotknalem kaloryfera odczuwalem lekkie popieszczenie ;) tak jakby ktos ukul iglą

 

Tzn co jest nie tak, jak powinienem podlaczyc , gdzie ten kabel od zasilacza uziemiajacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Przewód uziemiający od zasilacza powinien być połączony z bolcem uziemiającym w gniazdku. Ten zaś z prawidłowo wykonaną trój-przewodową instalacją elektryczną. Tak to mądrzy ludzie wymyślili i tak jest dobrze. Żadne kaloryfery, czy inne rury CO.

Nie ma takiej instalacji? Trzeba poprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej
teraz jest zerowanie i jest ok

Właśnie nie jest ok. Zerowanie nie jest ok. Zerknij na ten 3017030[/snapback]

Jak to jest w bloku to ja bym nie liczył na prawdziwe uziemienie, tylko na zerowanie. Nic na to nie poradzisz. Sam tak miałem i jeszcze żyję :]

Nie wierzę że nie ma w mieszkaniu ani jednego gniazdka z osobnym przewodem uziemiającym (łazienka, kuchnia). Warto sprawdzić. Jeśli jest to ja bym poprowadził to od takiego gniazdka. Nie warto ryzykować zdrowia czy życia (biorąc pod uwagę brak bezpieczników różnicowo-prądowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

zapraszam do gliwic ;-)

 

nie ma ani jednego przewodu trojzylowego , bo doprowadzenie pradu nie przewiduje takiej opcji

To mogę tylko współczuć. Ale być może i na to jest sposób. Jak masz chwilę czasu to zerknij do prawa budowlanego. Istnieją normy, które określają iż każdy nowo budowany budynek powinien mieć instalację trójprzewodową. Jest też coś na temat starych budynków. Być może są jakieś wymogi typu: "administrator budynku powinien dostosować instalację do nowych norm do roku x". Może jest coś co mógłbyś wykorzystać i najnormalniej nakazać poprawienie tego administracji. No chyba, że to spółdzielnia mieszkaniowa i mieszkanie własnościowe. Wtedy pozostaje już tylko zrobić to na własny koszt :sad: ... oczywiście, jeśli widzisz taką potrzebę.

 

a kable sam kladlem , nie bylo sensu klasc 3 zylowech skoro nie ma do czego podlaczyc 3 zyly

To błąd wg mnie. Skoro już robiłeś remont to położył bym trój- żyłowe kable. Równocześnie zajął bym się tym, żeby było go do czego podłączyć :wink: Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej zarzadzalo tym PKP ( a jaki tam burdel panuje to chyba wszyscy wiedza ) teraz jest to WNM , czyli wlasny koszt a w kasie wspolnoty pusto ( wymiana azbestu na styropian i takie tam )

 

wiesz jak bedzie tak daleko to kable nowe pociagne ( na szczescie leca w korytkach :D

 

 

ale narazie nie ma potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...