Skocz do zawartości
ciszej

Dylemat Odnośnie Zasiłki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Zastanawiam się czy warto zaryzykować kupno Corsair'a VX450? Czy ktoś oddawał Corsair'a na gwarancję z powodu piszczenia cewek? Ile trwała wymiana? Czy to piszczenie jest w ogóle słyszalne przy zamkniętej obudowie?

 

Ewentualnie może kupić:

- OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU 500W Rev.2

- be quiet! SP 400W

 

Najbardziej skłonny jestem kupić Corsair'a lub OCZ, ale jeśli warto kupić BQ to zmienię zadnię.

 

Zestaw to: E72, 88gts, 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu kiedyś corsair 450 padł po 4 godzinach od złożenia :/. Wymienili go w ciągu 3 tygodni na nowy (kupowane w apollo - za przesyłki upsem nic nie płacił). Na corsaira masz 5 lat gwary. Nic nie piszczało ani w tym co padł ani w następnym. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU 500W Rev.2 ma kilka podstawowych wad:

1. 2 wtyczki sata - zeby podlaczyc wiecej sprzetu na sata musisz zaplacic pare zl za przejsciowke, plus dostajesz niepotrzebne kilkanascie cm kabli.

2. brak wtyczki 8pin przydatnej przy plytach glownych opartych na mocniejszych chipsetach (p45, 790f i fx ect)

3. minimalne radiatory w srodku, doslownie wieje pustka.

4. tylko 4 molexy (biorac pod uwage ilos sata).

oczywiscie przy slabszych konfigach nie wymagajacych wtyki EPS 8pin ta zasilka sobie poradzi, to biorac pod uwage ze jest w cenie podobnej do vx450 darowalbym sobie.

 

zastanowilbym sie na vx550 - mozna miec juz z wysylka za mniej niz 240zl, a zyskujesz 2 wtyczke peg/pci, co pozwoli bez problemu podlaczyc mocniejsza karte graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam podobny problem odnośnie wyboru zasilacza co kolega. Tylko moge przeznaczyć na to 300zł. Jaki zasilacz polecacie?

 

Moje wymogi:

- mile widziane odpinane kable

- stosunkowo cichy

 

Moja konfiguracja:

CPU: E8400

MOBO: DFI LP LT P35 T2R

GPU: GF 8800 GTS 512MB EVGA

HDD: 3x250GB Segaete

RAM: 2x1GB OCZ Reapery PC8500

Nagrywark LG

 

Czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........Ewentualnie jak dołożysz 30zł to masz wersje DarkPower p7 pro 450W.

i tej wersji bym sie trzymal. Obecnie najnowsza (wraz z Enermax'em Modu/Pro 82+), najcichsza i najlepsza zasilka na rynku (oczywiscie w swoich cenach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten DarkPower to ciekawa propozycja o ile faktycznie jest tak cichy. ma calkiem przyjemna ilosc wszystkich potrzebnych wtyczek, odpinane kabelki to mila rzecz, bo malo kto uzyje wszystkich na raz, a po co upychac po budzie warkocz zbednych kabli. jedyne co mnie zastanawia po co dali tam 4 linie 12v (watpie zeby fizycznie byly 4, ale jak pisza to niech maja), kiedy sumarycznie z 12v nie mozna wiecej niz 35A. waga zasilki budzi respekt - 2.86kg!

 

korsarz hx520 to chyba aktualnie najtansza zasilka z odpinanymi kablami. jak ktos sie zdecyduje na odrobine kompromisu (tylko 4sata, cicha praca do obciazenia 250-300W) moze miec fajna zasilke za nieduze pieniadze. moze nie jest to najcichsza zasilka na rynku, ale sam mam hx620 i przyznam szczerze ze aktualnie najglosniejsze w mojej budzie sa dyski i ich szumiace talerze, a wentyle razem z tym w zasilce sa przez dyski wydatnie zagluszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sie boje kupować zasilacz 450W, teraz mam Chiefteca 450W i jak dam cepowi napięcie 1,45V(chce sprawdzić jego max FSB, nie do pracy na 24h) to komp sie włącza i wyłącza, na monitorze "ciemność" a jak daje mu 1,25V to normalnie komputer włącza się. Wydaje mi sie ze zasilacz nie daje sobie już rade.

 

Dlatego boje sie kupować zasilacz 450W, dlatego myślałem nad Corsairem 520W, niby 70W więcej. Potrzebuje zasilacza stabilnego, który obsłuży mój konfig i będzie miał pewien zapas na dalsza modyfikacje i tak jak napisałem wyżej mile widziane odpinane kable bo nie ma problemu z plątaniem sie kabli po obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj jaki dokladnie model chiefteca, zeby mozna bylo mu zajrzec w bebechy czy faktycznie nie daje rady.

 

Nie wiem gdzie pisze ten model tego Chiefteca.

Na pudelku pisze Model: REV. (jakies tam chińskie znaki) S1 F

 

Na stronie Chiefteca sprawdzałem nie widze żadnego takiego modelu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie pisze ten model tego Chiefteca.

Na pudelku pisze Model: REV. (jakies tam chińskie znaki) S1 F

Na stronie Chiefteca sprawdzałem nie widze żadnego takiego modelu ;/

Bo moze masz stara wersje chiefteca ktory ma silna 3.3 i 5V a slaba 12V i dlatego nie daje rady. I drugie co masz w srodku? 9800GTX, Phenoma 9xxx 8GB ramu 4 HDD plus 2 optyki i na tej podstawie uwazasz ze 450W nie da sobie rady?Jak Twoja poddatnosc na cyferki jest duza proponuje Tagan 1300W, lub TEN a bedziesz mial zapas W na zime dla farelki. Dla twojego konfigu to i enermax 385W bedzie mial zapas mocy. Edytowane przez marecki48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten BQ DP7 450Watt pociagnie, Quada, 9800GTX i 8 GB ramu i jeszcze duze OC, to jest bardzo wydajna, sprawna i jednoczesnie cicha konstrukcja, ktorej moga tylko pozazdroscic inni konkurenci poza Enermax'em (ktory jest rownie wydajny i cichy jak BQ).

 

Dlatego ta 450-tke mozesz smialo kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sie boje kupować zasilacz 450W, teraz mam Chiefteca 450W i jak dam cepowi napięcie 1,45V(chce sprawdzić jego max FSB, nie do pracy na 24h) to komp sie włącza i wyłącza, na monitorze "ciemność" a jak daje mu 1,25V to normalnie komputer włącza się. Wydaje mi sie ze zasilacz nie daje sobie już rade.

Z tego co wiem dawanie napięć powyżej 1,4V jest niewskazane jeśli masz zamiar dłużej na tym procku popracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten BQ DP7 450Watt pociagnie, Quada, 9800GTX i 8 GB ramu i jeszcze duze OC, to jest bardzo wydajna, sprawna i jednoczesnie cicha konstrukcja, ktorej moga tylko pozazdroscic inni konkurenci poza Enermax'em (ktory jest rownie wydajny i cichy jak BQ).

czyli co, oplaca sie kupowac tylko bq i enermaxa? nie mac ludziom. jest kilka firm, ktorych zasilki mozna kupowac bo wiadomo ze beda mialy stabilne napiecia, wysoka sprawnosc ect. to ze enermax teraz uwazany jest za firme produkujaca najcichsze zasilki, nie oznacza ze inni siedza z reka w nocniku i ich 'stare' modele sa nic nie warte. przez dlugi czas seasonic mial korone krola ciszy i nadal jest to jedna z najcichszych zasilek na rynku. na rynku jest tyle dobrych marek i modeli, ze kazdy dopasuje cos do swoich potrzeb i mozliwosci finansowych, a nie kazdemu jest potrzebna sprawnosc 85-87% czy tez glosnosc 20dBa - sa tacy ktorzy zadowola sie sprawnoscia 83-84% i glosnoscia 22dBa, a w kieszeni zostanie im paredziesiat zl.

Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje model mojego zasilaczu: GPS-450AA-101 A

Link: http://www.chieftec.com/smart-power.html

 

Niech ktoś kto sie zna na zasilaczach przeaniluzuje "bebechy" tego szefa. Czy moge spokojnie kupic BQ 450W bo nie chce za kilka dni odsyłać go spowrotem.

Szczerze to myślałem nad Corsairem 520W, bo kiedyś był bardzo chwalonym psu ;/ ale widać, że się to zmieniło.

 

Z tego co wiem dawanie napięć powyżej 1,4V jest niewskazane jeśli masz zamiar dłużej na tym procku popracować

Na chwile, do walidacji nic nie powinno sie stać. Tak jak pisałem wyżej chciałem sprawdzić max FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , ten zasilacz powinien bez najmniejszych problemów radzić sobie z wszystkimi zestawami klasy średniej. A odnośnie corsaira 520 to dobry zasilacz , tylko przez odpinane kable jest droższy od mocniejszych modeli , ale mniejsza ilość kabli w budzie jest mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem nad Corsairem 520W, bo kiedyś był bardzo chwalonym psu ;/ ale widać, że się to zmieniło.

nic sie nie zmienilo, to nadal dobry, markowy zasilacz. co chwile w kompach pojawia sie cos nowego. nowe karty, nowe chipsety, nowe procki. czy to czyni od razu ze starych modeli cos gorszego? przeanalizuj liczbe potrzebnych wtyczek, przeanalizuj ewentualna rozbudowe kompa, skorzystaj z kalkulatora mocy by obliczc jakiej mocy zasilacz bedzie ci potrzebny i wybierz to co dla ciebie jest ok pod wzgledem mozliwosci/ceny. marki warte uwagi to: antec, enermax, seasonic, corsair, be quiet, tagan, pcpower&cooling (kolejnosc przypadkowa, zeby nikt mi nie mowil ze jakas marke faworyzuje). wiadomo kazda z nich ma rozne polki cenowe, ale kazdy zasilacz ktorejkolwiek z tych firm to dobra i pewna konstrukcja. chiefteca specjalnie nie umiescilem - chieftec IMO byl dobry w czasach kiedy moim marzeniem co do ramu byl kingston. na szczescie czasy sie zmienily i mozna kupic produkty lepszych firm za taka sama badz niewiele wieksza kwote.

 

ten Twoj chieftec wyglada na calkiem ok, 29A na 12v niby az nadto. ale w komentarzach userow mozna wyczytac ze przy mocniejszy oc, a co za tym idzie obciazeniu, napiecia na 12v nie trzymaja normy. i to moze byc przyczyna klopotow przy napieciu procka 1.45v.

 

jako ciekawostka link do niemieckiego testu zasilaczy, w tym darkpowerow p7 oraz innych tu wymienianych. jest glosnosc, jest stabilnosc napiec, sa zdjecia bebechow. polecam uwaznie przejrzec strony od 24 do konca.

Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory mocy można wsadzić w d... Moj 8800GTX i E2160@3GHz na szefie 450W nie powinien wogóle ruszyć wynika z obliczeń. IMHO kalkulatory są po to by nakręcać na zmiane zasiłki...

czocza ten chieftec naprawde sobie nie radzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory mocy można wsadzić w d... Moj 8800GTX i E2160@3GHz na szefie 450W nie powinien wogóle ruszyć wynika z obliczeń. IMHO kalkulatory są po to by nakręcać na zmiane zasiłki...

czocza ten chieftec naprawde sobie nie radzi?

No chyba nie, bo jak pisałem wyżej jak daje cepowi 1,45V(na chwile, do walidacji) to komp sie włącza i wyłącza i tak w kołko. Tylko pomaga clearcmos.

Ustawiam w BIOS'ie 9x450 i 1,45V, pamięciom 2,3V i chciałem sobie podnosić setFSB pod windosem fsb.

9x450 robi bez problemu na 1,25V.

Nie możliwe jest ze na płycie głównej lub sam cpu ma jakąś zabezpieczenie jak mu sie daje 1,45V to sie nie włącza heh <_< dałem na próbe 1,40V i tak samo było ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...