Skocz do zawartości
czarecki

Jaki Procek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powiedzcie mi jakiego procesora muszę szukać, zeby nie był wąskim gardłem dla HD3850 512mb. Procek nie będzie w ogóle kręcony i najlepiej jak najtańszy. Myśle że coś z AMD, ale nie jestem pewien dlatego piszę tutaj

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie hamuje. Ale składam kompa z tą własnie kartą osobie która nie będzie kręciła procesora, dlatego takiego szukam:)

$ jak najmniej. Czyli jak trzeba będzie minimum 300 to będzie 300 itd. Pójdzmy na kompromis i powiedzmy że ostatnich potów z tej karty tez nie musi wyciskać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki Athlon x2 5400+ dałby rade??

To dość dobry ekonomiczny wybór przy braku OC. Jeśli używane gry lubią szybsze CPU to można dopłacić ale nie do E7200.

Jeśli jakieś Exxxx to E8400.

W cenie poniżej 300 zł najszybszy obecnie jest X2 6000+ , droższy E7200 będzie w znacznej części aplikacji wolniejszy.

http://www.agito.pl/product/39206?bid=40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przemyślałem parę spraw. Powiedzmy, że kupię jakiegoś E2160 i podkręcę tak do 2,8Ghz:) Ale płyta główna musi być 1000% stabilna na jednych ustawieniach tz. np. przy wyłączeniu od prądu dalej będzie trzymać wartości itp. Po prostu kobieta, której składam kompa mieszka kawał drogi ode mnie o nie będe w stanie jeździć tam co chwila po to tylko żeby edytować parę rzeczy w biosie. Tutaj liczę tylko i wyłącznie na waszą pomoc. Wiem ze mam Foxconna ale tej mobo raczej bym Pani nie kupił;) Płyta powiedzmy 300zł +- te 50zł ale ani grosza więcej.

Po prostu stwierdziłem, ze Intel jest bardziej przyszłościowy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przemyślałem parę spraw. Powiedzmy, że kupię jakiegoś E2160 i podkręcę tak do 2,8Ghz:) Ale płyta główna musi być 1000% stabilna na jednych ustawieniach tz. np. przy wyłączeniu od prądu dalej będzie trzymać wartości itp. Po prostu kobieta, której składam kompa mieszka kawał drogi ode mnie o nie będe w stanie jeździć tam co chwila po to tylko żeby edytować parę rzeczy w biosie. Tutaj liczę tylko i wyłącznie na waszą pomoc. Wiem ze mam Foxconna ale tej mobo raczej bym Pani nie kupiłicon_wink2.gif Płyta powiedzmy 300zł +- te 50zł ale ani grosza więcej.

Po prostu stwierdziłem, ze Intel jest bardziej przyszłościowy

Pozdrawiam

W tej roli dobrze powinna spisać się MSI P35 Neo2-FR/Abit IP35/DFI BloodIron i wówczas procka spokojnie kręcisz na 3ghz i masz wydajność a i w biosie za dużo tez nie będziesz musiał majsterkować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś MSI P35 Neo2-FR mi nie podchodzi. Prosze niech się ktoś jeszcze wypowie w temacie tych płyt:) I czemu najstabilniejsze będzie 2,66Mhz?? (Rozumiem że FSB wynosi wtedy 1333 ale czy to ma aż taki wpływ na stabilność?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to ma aż taki wpływ na stabilność?

Nie ma wpływu. Poza tym rozróżniał bym 2 stany - stabilny i niestabilny (1,0).

Chociaż zaraz pewnie usłyszymy wypowiedź dwaIP na ten temat i się "wyjaśni" co miał na myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś MSI P35 Neo2-FR mi nie podchodzi. Prosze niech się ktoś jeszcze wypowie w temacie tych płyt:) I czemu najstabilniejsze będzie 2,66Mhz?? (Rozumiem że FSB wynosi wtedy 1333 ale czy to ma aż taki wpływ na stabilność?)

FSB standardowe dla płyt to 200, 266, 333 i 400 dla niektórych najnowszych.

E2180 (200*10) jest niemal w tej samej cenie co E2160 (9*200) oba mają FSB 200 jako standard.

Prawdopodobieństwo że E2180 ustawiony na 266*10 będzie sprawiał jakieś problemy jest dużo mniejsze niż E2160 ustawiony 9*311.

Do OC cała konfiguracja musi być odpowiednio dobrana i nie ma 100% gwarancji że będzie stabilnie i bezproblemowo.

Przykład źle dobranej konfiguracji do OC:

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423-47...-Biosem/265202/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że czy ustawimy 266 czy 280 różnicy nie będzie.

Jak ktoś kupuje nie sprawdzoną pod względem OC płytę to później może mieć pretensje tylko do siebie.

Przy dobrej płycie (choćby to MSI) kwestia zakupu procka i sprawdzenia gdzie ma walla - dalej niespodzianek już właściwie nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio to styknie już P31-DS3L od Gigabyte'a. Mam takową i od marca 3GHz ciągle jade i zero zwiech. I właśnie brałbym E2160, zmienił FSB na 333MHz i masz szybko i wydajnie i nawet dwaIP nie może się przyczepić że poza specyfikacje płyty wyjdziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być tanio to styknie już P31-DS3L od Gigabyte'a. Mam takową i od marca 3GHz ciągle jade i zero zwiech. I właśnie brałbym E2160, zmienił FSB na 333MHz i masz szybko i wydajnie i nawet dwaIP nie może się przyczepić że poza specyfikacje płyty wyjdziesz ;)

Sprzęt ma być dla osoby która nie będzie robiła żadnego OC i ma to działać bez interwencji kogoś kompetentnego.

Na bezproblemowe 3GHz E2160 nie można liczyć i na dokładkę do takiej karty nie jest potrzebne.

Moim zdaniem (opartym na podstawie wyników testów z taką kartą i różnymi CPU

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...r/strona-1.html )

najlepiej kupić nadmiarowe X2 5400+ lub nawet zimne X2 4850E i nie zajmować się żadnym OC dla znajomej mieszkającej tak daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na benchmarku jest lakoniczny. Nie ma najważniejszej informacji jak minimalny FPS. A ten zależy w dużej mierze od procesora. Zresztą GF8600GT jest ograniczony już przez E2160, w Crysisie E2160@3GHz potrafiła zmulić 8600GT (i nie była to wina 86GT bo mam podobnie na 8800GTX) więc jakim cudem karta prawie 2 razy szybsza jaką jest 3850 nie będzie ograniczona przez X2 5400+?

Co do podkręcania to była o tym mowa więc nie wiem czy nie czytasz wszystkiego czy nie chcesz tego zaakceptować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje wszystkim za udzielanie się w temacie:) Stanęło na E2160 + Ga-P31_DS3L lub też jakaś inna płyta, może coś na P35. Jednak Intel do mnie bardziej przemawia w kwestiach przyszłościowych.

Pozdrawiam wszystkich

Temat do zamknięcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identycznie taktowany z czym? Z X2@2,2GHz? Chyba wiesz że E2180 ma 2GHz...

Najwyraźniej nie zapoznałeś się z wynikami testu bo na podstronie z Crisis na pierwszym wykresie 800x600 medium X2 i E2180 są podkręcone

jednakowo do 2.66 GHz. http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/CPU.../strona-16.html

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie zapoznałeś się z wynikami testu bo na podstronie z Crisis na pierwszym wykresie 800x600 medium X2 i E2180 są podkręcone

jednakowo do 2.66 GHz. http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/CPU.../strona-16.html

Jak już to Ty sie z nimi nie zapoznałeś. test CPU mówi tyle co nic. Nawet komentarz mówi że to tylko teoretyczna zależność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...