Skocz do zawartości
Tomsx4

Platforma Do Gier Na Amd Czy Intel?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy warto na dzień dzisiejszy zakupić AMD ATHLON 6000+ i Gigabyte GA-MA790X-DS4. Czy może lepiej Gigabyte GA-EP35C-DS3R i Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz . Cena zestawu na AMD to ok.550PLN natomiast na intelu ok.770PLN. Szukam platformy przyszłościowej z dużymi możliwościami rozbudowy i wydajnej w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy bierz Intela.

Płytka wystarczy Ci ta:

 

http://www.techplanet.pl/index.php?k=5&amp...mp;filtr=szukaj

 

Ostatnio coś często ją polecam, ale co zrobić jak po prostu jestem z niej bardzo zadowolony :-)

 

Duże możliwości w grach na pewno (po dodaniu wydajnej karty), co do 'przyszłościowości' - zanim Nehalemy zawitają pod strzechy, trochę wody w rzekach upłynie, więc poczciwy socket 775 jest dobrym wyborem. Zawsze kiedyś możesz wsadzić jakiegoś quada by przedłużyć zestawowi żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh właśnie zastanawiam sie nad AMD bo czekam na nowe dwurdeniówki od nich a ta płyta by je przyjeła. A co do mobo pod intela myslalem o tym GB bo obsługuje ddr3. A może ta Asus P5KR LGA775 wygląda na solidna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jeszcze nigdy nie mialem żadnego faxconna czy to dobra firma?Jakie są zalety tej płytki?Sa tam problemy z kondesatorami czy cos? Ja ten sprzęt będe raczej kupowal w sierpniu ale mam nadzieje że nic sie nie zmieni.

P.S. Aha czy e8400 nadaje sie do o/c? nie mam zamiaru go podkręcać ale gdy kiedyś zabraknie mocy będe go kręcił.

Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten sprzęt będe raczej kupowal w sierpniu ale mam nadzieje że nic sie nie zmieni.

Do sierpnia zmienią się napewno ceny - procesorów w dół, płyt możliwe, że też w dół, ale napewno w mniejszym stopniu niż procków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli mam 800pln wydać na płyte i procesor czyli mam brac Foxconn'a p35a-s i e8400. A te płytki opłaca sie brać cena/jakość Asus P5K Pro Intel P35 ,DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL albo Abit IP35-E? czy zdecydowanie lepszym wyborem będzie ten foxconn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli mam 800pln wydać na płyte i procesor czyli mam brac Foxconn'a p35a-s i e8400. A te płytki opłaca sie brać cena/jakość Asus P5K Pro Intel P35 ,DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL albo Abit IP35-E? czy zdecydowanie lepszym wyborem będzie ten foxconn?

Zamiast Asus P5K Pro lepiej rozważać Asus P5Q bo P45 wydziela mniej ciepła niż P35.

E8400 jest szybki i rozważania nad jakimś X2 od AMD do gier mają sens jeśli budżet jest ograniczony na tyle że kupując tańsze X2 uzyskamy

wydajniejszy zestaw ze względu na mocniejszą kartę graficzną ewentualnie jeśli chcemy mieć coś cichego i wydajnego na hybrydowym SLI.

Do sierpnia zmieni się sporo bo Intel raz na kwartał rutynowo zmienia cennik CPU ponadto może pojawić się zupełnie nowy X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Asus P5K Pro lepiej rozważać Asus P5Q bo P45 wydziela mniej ciepła niż P35.

E8400 jest szybki i rozważania nad jakimś X2 od AMD do gier mają sens jeśli budżet jest ograniczony na tyle że kupując tańsze X2 uzyskamy

wydajniejszy zestaw ze względu na mocniejszą kartę graficzną ewentualnie jeśli chcemy mieć coś cichego i wydajnego na hybrydowym SLI.

Do sierpnia zmieni się sporo bo Intel raz na kwartał rutynowo zmienia cennik CPU ponadto może pojawić się zupełnie nowy X2.

no właśnie taie myślenie jest nieco złudne ...

Kumpel kupił 8800GTO 512 na G92 i na konfiguracji z A64 (1M liczone 28s) to CPU podciął skrzydła grafice - mowa tu o grach. Po zmianie na E8400 @ 3,8GHz (1M liczone ok 13s) grafa dopiero rozwinęła skrzydła. Nie chodzi tu o jakieś mylące średnie fps a o grywalność czyli min fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jeszcze nigdy nie mialem żadnego faxconna czy to dobra firma?Jakie są zalety tej płytki?Sa tam problemy z kondesatorami czy cos? Ja ten sprzęt będe raczej kupowal w sierpniu ale mam nadzieje że nic sie nie zmieni.

P.S. Aha czy e8400 nadaje sie do o/c? nie mam zamiaru go podkręcać ale gdy kiedyś zabraknie mocy będe go kręcił.

Wszystkie kondensatory na płycie są typu solid-state, więc pewnie prędzej zmienisz mobasa zanim sprawią jakieś kłopoty. Płyta ma sensownie rozmieszczone elementy, jak na P35 nie szaleje zbytnio z dual bootem (jest tylko po odłączeniu od prądu), ma fajny o/c, jest bardzo stabilna i tania. Czego chcieć więcej? :-)

 

Producentem się zbytnio nie sugeruj - każdemu zdarzają się lepsze i gorsze produkty, a ten moim zdaniem jest bardzo udany. Też nie miałem wcześniej żadnego Foxconna a teraz mam, jestem zadowolony i przy kupnie następnej płyty wezmę tego producenta oczywiście pod uwagę.

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeki ma to być przyszłościowa platforma z możliwością rozbudowy to amd będzie lepsze bo na płytach am2 i am2+ będzie można montować procki am3 pozatym amd niedługo przechodzi na 45nm i wtedy wedłług zapowiedzi dostanie niezłego kopa

dobra płyta to Gigabyte GA-MA790X-DS4

no a procek to AMD Phenom Quad-Core 9750 BOX (Socket AM2+ ,95W) na takim kompie można grać ze spokojem we wzystko co jest na rynku można też wsadzić x2 6000 i na takim procu przeczekać do pojawienia się pierwszych phenomów 45nm może nawet am3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...