Skocz do zawartości
PB782

Windows 2008 I Limit Tcp/ip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak zwiększyć limit połączeń TCP/IP w Windows 2008 Enterprise X64 (ENG + PL pakiet językowy)?

 

Sposób opisany na xp.net.pl ( http://www.xp.net.pl/art/2008_opt.html ) doprowadza mój system do awarii i konieczne jest przywracanie starego tcpip.sys przez awaryjny wiersz poleceń.

 

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że czegoś nie rozumiem? Wszystko zrozumiałem ale nie wiem czy ty zrozumiałeś zadając mi takie pytanie. Chodzi o zmiane limitu TCP/IP, która opisana jest pod punktem 19., który tutaj przytocze:

 

19. TCP/IP Patch dla Windows Server 2008

Zmieniamy liczbę dozwolonych jednoczesnych połączeń z 10 na 50000

 

Pobieramy plik: tcpip.zip - tylko dla Windows Server 2008 RTM x86

 

Pobrany plik rozpakowujemy do dowolnego folderu -> uruchamiamy plik InstallPatch32.bat -> wciskając Enter potwierdzamy pytanie "Confirm to apply? (Press Ctrl-C and answer Y to terminate) -> po zakończeniu procesu (nie uruchamiamy systemu ponownie) uruchamiamy plik SetupReadyDriverPlus.exe i potwierdzając doprowodzamy do końca instalacji -> Uruchamiamy ponownie system operacyjny

 

Nie zainstalowanie programu SetupReadyDriverPlus.exe spowoduje, że podczas startu użytkownik będzie musiał wcisnąć F8 i wybrać tryb uruchamiania Disable drivers signature enforcment, który wymusza na systemie nie sprawdzanie cyfrowych podpisów sterowników. Gdyby użytkownik tego nie uczynił, system nie uruchomi się (pokaże się błąd pliku tcpip.sys). Program ReadyDriverPlus automatyzuje proces opisany powyżej, nie zawiera on żadnego złośliwego kodu. Opisany patch działa tylko na finalnej wersji systemu Windows Server 2008 (może spowodować błędy na wersjach testowych). Powyższy opis został podany jedynie w celach informacyjnych.

 

 

Podany w paczce Ready Driver Plus nie zadziałał, nie chciał zainstalować się poprawnie w systemie. Znalazlem nowszą wersję 1.1, która integruje się z bootloaderem systemu i spełnia "swoje zadanie" - przy uruchamianiu sam wybiera opcję "Disable Driver Signature Enforcement", lecz system i tak nie uruchamia się z powodu błędnego sterownika. Wychodziłoby na to, że system wymusza cyfrowe sprawdzanie driverów mimo wybrania przy bootowaniu innej opcji.

 

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...