Skocz do zawartości
Send1N

Gdzie Sprawdzic Gpu Usage?

Rekomendowane odpowiedzi

witam gdzie sprawdzic zużycie karty graficznej bo mam miejsca w crysisie gdzie spada mi do 5fps i musze obadac tę sprawe bo mecze sie 2 tygodnie z tym dodam ze w rivaTuner nie mam takiej opcji na tych wykresach a kolega w wersji rivy 2.06 ją ma ja mam 2.09 i jak zainstalowalem 2.06 to pisze ze not available options

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje jedynie temperatura. Przy większym obciążeniu temperatura wzrasta momentalnie. A tak w ogóle to raczej nie wyrabia ci procek, choć nie jestem pewny. Jak ci opadają FPSy i i procek jest na 100% to jest to oczywiste, choć różnie może być bo gry zwykle zajmują procka na 98-99% niezależnie czy jest jakaś wymagająca scena czy nie. Zainstaluj sobie RivaTuner i ustaw Hardware monitor żeby pokazywał OSD. Zależnie co ustawisz, można się dowiedzeć ciekawych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz włączyć odpowiednie wtyczki (które będą zwracać odpowiednie dane, musisz samemu dobrać), odpalić "Statistics server" i wracając jeszcze do wtyczek, trzeba zaznaczyć które mają mieć "Show in OSD", w Statistics server chyba trzeba jeszcze dać "Enable OSD" i można ustawić kolorek. Powinno się pojawić w lewym górnym rogu, ale tylko w trybie D3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to proc bo crysisie

prosze cie przeczytaj ten temat http://forum.purepc.pl/temat/Podstawowe-Za...-Kompem/268222/ moze mi cos pomozesz wytlumaczylem o co mi chodzi a na samym dole dalem fotki w tym samym miejscu

post-159055-1213879780_thumb.jpg

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca masz ok. Jak na mojej venice chodził crysis spokojnie, to u Ciebie też powinno być ok.

 

Ja miałem takie zwisy do 5 fps gdy zagrzewał mi się Tagan 380w. Przez pewien czas gdy grzałem w zimie do 28st. w domu, to zasilacz sięgał 63 i wtedy zaczynały się spowolnienia. Spróbuj inny zasilacz - z większym radiatorem w środku. Podaj jaką masz temp zasilacza w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca masz ok. Jak na mojej venice chodził crysis spokojnie, to u Ciebie też powinno być ok.

 

Ja miałem takie zwisy do 5 fps gdy zagrzewał mi się Tagan 380w. Przez pewien czas gdy grzałem w zimie do 28st. w domu, to zasilacz sięgał 63 i wtedy zaczynały się spowolnienia. Spróbuj inny zasilacz - z większym radiatorem w środku. Podaj jaką masz temp zasilacza w stresie.

ZASILACZ MAM CHIEFTECA <--- dobra firma to raczej nie powinien byc problem 560W a gdzie mam sprawdzic tmp zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...