Skocz do zawartości
svende

Dfi Lanparty Dk (jr) 790gx-m2rs

Rekomendowane odpowiedzi

A dla kolegi wyżej info że w zależności od slotu grafiki należy ustawić zworkę na płycie a domyslnie przynajmniej u mnie ustawionay był slot dolny.

Obejrzałem płytę dokładnie centymetr po centymetrze i nie znalazłem zworki o której piszesz, ale to zmusiło mnie do przejrzenia instrukcji papierowej jak i tej w pdfie na stronie DFI. W pdf znalazły się dodatkowo rozdziały o CrossfireX, Hybrid Crossfire i to naprowadziło mnie na odpowiedni trop.

 

Jedyna zworka dotycząca portów PCIE dotyczyła wyboru generacji portu PCIE (Gen1 lub Gen2).

 

W BIOSie zmieniłem ustawienia:

 

- Advanced Chipset Features > PCIE Configuration > GFX Port 1 i GFX Port 2 > Gen2 High Speed Mode:

 

z "Auto" na "Software Initiated" - ostatnim razem jak patrzyłem to była 1-2 w nocy, ale tak to się zwało :wink:

 

- Advanced Chipset Features > IGFX Configuration >Surround View: Enabled

 

 

Po zmianie w/w ustawień oba systemy: Vista i Seven startują bez problemów bez względu na to czy zewnętrzny Radeon HD3650 był zainstalowany w pierwszym czy drugim slocie PCIE.

Obie karty: zintegrowana i zewnętrzna są widoczne w Menedżerze urządzeń.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , chciałem dobrze ale ja mam zworek i to sporo. Może ty masz płytę DK bo ja mam microATX DFI LanParty JR 790GX m2rs. Fajnie żetobie chodzi a u mnie nadal tylko HDMI reszta DVI D-sub to cieność jak u Lorda Vadera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , chciałem dobrze ale ja mam zworek i to sporo. Może ty masz płytę DK bo ja mam microATX DFI LanParty JR 790GX m2rs. Fajnie żetobie chodzi a u mnie nadal tylko HDMI reszta DVI D-sub to cieność jak u Lorda Vadera.

Też mam JR - może to po prostu różne rewizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy idzie podłączyć jakoś monitor CRT przez złącze RGB?

tzn.

Czy ktoś sprawdzał, że przejściówki DVI-RGB działają?

Zależy mi na sprawdzonych informacjach a nie rozważaniach teoretycznych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset AMD 790GX + southbridge 750:

 

- DFI LanParty JR 790GX-M2RS - format MicroATX, PCIE 8x dla jednej grafiki, dla dwóch PCIE 8x, jeden slot PCI, ma gniazdo HDMI.

 

- DFI LanParty DK 790GX-M2RS - format ATX, PCIE 16x dla jednej grafiki, dla dwóch PCIE 8x, trzy sloty PCI, brak gniazda HDMI.

 

Reszta chyba taka sama dla obu płyt.

 

Chipset AMD 790FX + southbridge 750

 

- DFI LanParty DK 790FXB-M2RSH - format ATX, w zasadzie prawie to samo co DK 790GX-M2RS ale może trochę więcej niż płyty na 790GX:

 

3 PCI Express (Gen 2) x16 slots:

 

- 2-way or 4-way CrossFire at x16/x16/NC bandwidth

- 3-way CrossFire at x16/x8/x8 bandwidth

- 2-way CrossFire + Physics at x16/x8/x8 bandwidth

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset AMD 790GX + southbridge 750:

 

- DFI LanParty JR 790GX-M2RS - format MicroATX, PCIE 16x dla jednej grafiki, dla dwóch PCIE 8x, jeden slot PCI, ma gniazdo HDMI.

junior niema możliwości odpalenia grafy w trybie x16 oba złącza są x8 elektrycznie, nawet niema w nich wszystkich styków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent tak to opisuje:

 

2 PCI Express (Gen 2) x16 slots - Hybrid CrossFireX - combination of the integrated graphics and a discrete graphics card in a PCIE slot (8-lane port). - Two graphics cards support CrossFireX; each operating at x8 (8-lane ports) bandwidth

 

Faktycznie spojrzałem do BIOS'u i max do wyboru na każdego z dwóch slotów to 8x (ale PCIE Gen 2.0). PCIE Gen 2.0 8x odpowiada przepustowościowo 1.0 16x.

 

Fizycznie wchodzi karta 16x, a elektrycznie jest to 8x.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem płytę dokładnie centymetr po centymetrze i nie znalazłem zworki o której piszesz, ale to zmusiło mnie do przejrzenia instrukcji papierowej jak i tej w pdfie na stronie DFI. W pdf znalazły się dodatkowo rozdziały o CrossfireX, Hybrid Crossfire i to naprowadziło mnie na odpowiedni trop.

 

Jedyna zworka dotycząca portów PCIE dotyczyła wyboru generacji portu PCIE (Gen1 lub Gen2).

 

W BIOSie zmieniłem ustawienia:

 

- Advanced Chipset Features > PCIE Configuration > GFX Port 1 i GFX Port 2 > Gen2 High Speed Mode:

 

z "Auto" na "Software Initiated" - ostatnim razem jak patrzyłem to była 1-2 w nocy, ale tak to się zwało :wink:

 

- Advanced Chipset Features > IGFX Configuration >Surround View: Enabled

 

 

Po zmianie w/w ustawień oba systemy: Vista i Seven startują bez problemów bez względu na to czy zewnętrzny Radeon HD3650 był zainstalowany w pierwszym czy drugim slocie PCIE.

Obie karty: zintegrowana i zewnętrzna są widoczne w Menedżerze urządzeń.

 

NIe wiem ja mam same problemy z zewnętrzną kartą system vista 64 od czasu do czasu mam zwiechę i potem komp nie wstaje, no moze nie dosłownie, system się uruchamia ale zewnętrzna grafa nie dizła nie wiem dlaczego? to koszmar juz chyba wypróbowałem wszystki ustawienia w biosie nic ciemno. o dziwo układ zintegrowany działa ale co z tego jak pod viśtą mam max rozdziałke 1280x800 zgroza, a karta zewnętrzna włożona w obojętnie który ze slotów Pcie nie jest widoczna w menadżerze urządzeń. karta zew to GF7600 lub GF8800GTS nie działa żadna tz był okres że chodziły najpierw 8800gts potem przesiadłem się na starą 7600 i co jeszcze dziwniejsze to to że na moim monitorze hp lp3065 7600 ciągnie na jednym kablu rozdziałkę 2560x1600 co podobno nie jest mozliwe a wymaga dual linku (czeski film) ale to tak jako bardziej ciekawostka. ma ktos na to jakis pomysł jak to okiełznać czy tylko już serwis zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wersja JR 790GX-M2RS miała pie-e fizycznie x8 dlatego z niej zrezygnowałem. Wie ktoś może jak jest w zapowiedzianej JR 790GX-M3H5 czy wprowadzili już obsługę x16 jednego portu bo nie wiem czy czekac na nią czy wybrać inną płytę mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytając Wasze wcześniejsze wpisy domyślam się, że nikt nie trafił na egzemplarz, w którym występuje błąd związany z wygaszaniem monitora. Podejrzewam, że trafiła mi się wyjątkowo nieudana partia, bo nie tylko grafika ale i sieciówka była w moim JR padnięta.

W tym momencie mam już drugi egzemplarz tej płytki i ten też ma wadę - nie wygasza monitora. Mówiąc najprościej...

 

Monitor podłączony przez DVI do IGX. Komputer, kiedy jest wyłączany nie przenosi monitora w stan uśpienia. Komputer w stanie S1, a monitor wyświetla komunikat w stylu "Check the signal cable".

 

Nadmieniam, że z monitorem, kablem jest wszystko OK. Ktoś spotkał coś podobnego u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie ten model - ale bardzo podobny - bo mam wersje m3h5 z ddr3

rowniez w biosie mam max x8 na pcie, ale nie moge dojsc do tego, jak ten recenzent http://www.clunk.org.uk/forums/reviews/202...ing-review.html

mogl w biosie na plycie z mojego siga ustawic x16 - moze jednak da sie to zalatwic jakąś czarodziejska różczką? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę graficzną i zabootuj kompa na integrze. Następnie włóż kartę - powinno pomóc. Ewentualnie zrób to samo, ale załaduj przy okazji domyślne ustawienia BIOS-u.

Czasem się to zdarza na płytach z 780G/790GX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę graficzną i zabootuj kompa na integrze. Następnie włóż kartę - powinno pomóc. Ewentualnie zrób to samo, ale załaduj przy okazji domyślne ustawienia BIOS-u.

Czasem się to zdarza na płytach z 780G/790GX.

Nie wiem czy ta odpowiedź była do mnie, ale jeżeli tak, to dodam, że w płycie nie mam wpiętej innej grafiki. Reset bios wykonywałem, wkładałem kartę dodatkową (na niej problemu nie ma), bios był flashowany na różne wersje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...