Skocz do zawartości
pain.exe

Tani I Dobry Zestaw Na Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli przymierzam się do wymiany swojego staruszka, chciałbym to zrobić "na dwa razy" czyli teraz kupiłbym płytę + procka + ram i zasilacz, a później (po drugiej wypłacie ;) ) dokupiłbym kartę graficzną , dysk i obudowę.

Budżet jak najmniejszy, nie będę grał w dużych rozdzielczościach - 1024*768, max 1280*1024.

Wydaje mi się, że na AM2 złożę coś tańszego niż na intelu i nadal będę mógł się cieszyć grą takiego CoDa 4 czy wiele innych "nowszych" dla mnie gier w wysokich detalach, mam zresztą do nadrobienia wiele zaległości ;)

 

Kompletnie już się nie orientuje które X2 najlepiej się kręcą, a tym bardziej na jakiej płycie głównej.

Żebym sobie pograł to przypuszczam, że procka musiałbym puścić przynajmniej na 2,8 Ghz wiec chciałbym żeby miał przynajmniej takie OC. Płyta główna powinna być stabilna, wystarczająca do OC i żeby nie było z nią żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Jak nie posiada zintegrowanej grafiki to ew. mogę sobie kupić coś słabego na PCI-Express. Aha mam dysk na ATA i chciałbym go jeszcze do niej podpiąć. Ram taki, który będzie ładnie współgrał z resztą i pozwoli na te OC. Zasiłka - jak najtańsza jak najlepsza - zapewne Modecom MC350, albo jakaś DELTA lub FORTON. Zastanawiałem się nad AM2+ ale nie wiem czy się opłaca dokładać, jakie płyty główne są dobre i czy to dobry krok w przyszłość - oświećcie mnie. Mam na coś czekać - poczekam ;) najwyżej do końca lipca, ale wolałbym już teraz rozpocząć budowanie tego zestawu, bo muszę się nim nacieszyć przed jesienią ;)

O reszcie można się zastanawiać jak złożę coś co będzie działało ;)

Pomóżcie obywatele ;)

 

Aha płyta procek ram - chciałbym się zmieścić w 400 - 450 zł ( chyba taniej by się nie dało ;) )

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to może asus m3n78-vm

athlon x2 4600

i 2gb ddr2 800mhz cl5 kingston

wychodzi około 550 zł

a na intelu to:

Gigabyte GA-P31-S3G

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz (S775) BOX

Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

wychodzi około 500zł a intel w tej cenie jest lepszy niż amd po i na standartowym wentlatorze może ze spokojem pracować na 2,6ghz i wtedy będzie na 100% lepszy od amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon x2 4400+ na rdzeniu G2 150

Gigabyte GA-MA78GM-S2H 200

2x1gb 100

 

Ten athlon spokojnie się podkręci do tych 2,8ghz a płyta i ram na to pozwolą.

 

Płyta ma najlepszą na chwilę obecną integre więc przeczekasz jakoś na niej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p31 DS3L + e2160 + kingmax 1066 2 x1GB i masz EXTRA zestaw!

Polecam bo sam mam i wyszło mnie 180+116+136 czyli nie wiele a bardzo wydajnie :D

i na twoim miejscu to bym kupił + poczekał jak coś od nastepnej wypłaty i wówczas kupił caly zestaw!

Z mojego jestem bardzo zadowolony i jest naprawde cichutki aż sie nie spodziewałem w porównaniu od 2 na amd64 :D

Choć grafe to już lepszą kup bo takiej jak ja się nie oplaca już kupować. To zależy ile bedziesz w stanie przeznaczyć na grafe ale ja bym kupil 8800GS jak najtańszą bo lubie kupić jak najtaniej i wykręcić na jak najwydajniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki widzę ze na intelu nawet da rade coś złożyć. Popatrzyłem na ceny procków PDC i jestem mile zaskoczony - zastanowię się jeszcze. Co do grafy - pisałem, że będę go składał w dwóch etapach ;) Nie samym kompem człowiek żyje, muszę jeszcze coś jeść, pić, mieć co lać do baku i mam jeszcze inne zainteresowania oraz wydatki z nimi związane.

Grafika będzie zależała od mojej premii ;) kupię albo 8800 GS, albo 9600 GT albo GSO albo 8800 GT ;)

 

Aha - ceny podajecie sklepowe czy allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel zdecydowanie

 

skoro się nie spieszysz poszukaj okazji na procki e6xxx, lecą w dół i chyba warto trochę dołożyć a w budżecie się zmieścisz. zaraz odezwą się fani i obrońcy lowendu w obronie tej zacnej konstrukcji więc uprzedzając - procki poczęte niemal równo i jeden jako lowend a drugi jako hiend i tak jest różnica poza tym codzienne 3.0 na 2xxx jest równie codzienne jak 3,8 na 6xxx ;) taki tip :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...