Skocz do zawartości
Michael86

Nvidia Physx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podkręcanie karty do fizyki ( Palit GT240 512MB DDR3 ) powinno wpłynąć na wzrost wydajności ? Testowałem fizykę w kilku grach i gdy karta jest podkręcona ilość fpsów spada.

Czy to jest normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu...

Chociarz wiem, ze spadek napiecia na lini 12 volt oslabia wydajnosc karty (sprawdzalem na gtx 285 uzywajac pojedynczego zasilacza 600 wat zalman 600 hp i dolaczonego tylko do lini 12 volt jako dodatkowe zasilanie tagana 600-u33).

Wzrost wydajnosci karty w marku 06 wzrosla o troche ponad 1000 pkt na korzysc dwoch zasilaczy razem podpietych.

 

Czy mozliwe, zeby podkrecona karta fizyki obnizyla napiecie 12 volt i zanizyla ogolna wydajnosc grafiki ?

Nie wiem, ale OC karty i to do physixa nie powinno wplywac negatywnie na fps :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12V mam mocne - 75A. W góle dziwna sprawa.. testowałem także gb gt240 na ddr5 i wydajność była niższa niż na tym palicie. Tk czy siak z kartą do fizyki jest szybciej, ale mogłoby być jeszcze szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fizyki masz sterownik 257.21 ?

- Si

Jaka glowna karta ?

- GTX 260 216SP

Ghz cpu ma spory wplyw na obliczanie fizyki majac do tego zamontowana karte gt 240 ?

- W batmanie jest to wzrost maksymalnej ilości fps o 20-25. Średnio o 10.

Oczywiscie w sterowniku przydzielasz physix dla gpu ?

- Tak

Przeinstalowałem sterowniki i nadal to samo.

Edytowane przez war3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... nie pomoge, ale w sobote przychodzi do mnie kumpel z karta gts 250 i wlasnie bedziemy sie bawic z fizyka.

Pokrecimy troche karte i moze cos wiecej bede wiedziec na temat zaleznosci oC karty fizyki i jej wplywu na ogolna wydajnosc ukladu.

Troche dziwne, ze OC karty fizyki zaniza fps :blink:

W kazdym razie gt240 jest polecana do physix-a.

Nie wiem jak poradzi sobie gts 250.

Wk razie odezwe sie i kto wie moze pomoge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...