Skocz do zawartości
Zitah

Nowy Zestaw Do 6 Tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym złożyć zestawik dla siebie do grania w kwocie około 6 tyś +/- 500zł. Chciałem się zapytac poradzic co takiego warto wmontowac do niego. Komputer będzie składany gdzies we wrześniu( druga połowa). Na komputerze głównie chciałbym grać, oraz chciałbym miec ok 2TB w RAID 0 ( najwydajniejsze dyski + szybkosc odczytu/zapisu).

 

Obecnie mam 8800 Ultre i 1 TB HDD w raidzie 0. Jak narazie nvidia mi sie podoba, natomiast czytając wiele artykułów odnośnie nowych propozycji ATi nie wiem co byłoby lepsze.

 

Prosiłbym o propozycje, od razu chciałem powiedziec, że napewno będę chciał sie pobawić w OC, nie jakies extremalne, ale kilka % więcej napewno bede chcial wyciagnac z tego zestawu.

 

Co proponujecie. Prosilbym wypisywac zestawy + ewentualna/zapowiadana cena + jakis link abym mogł sobie obejrzeć. Od razu mówie, komputer składamy od zera. Ja wykładam gotówke nic więcej nie mam procz biórka ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie składany gdzies we wrześniu( druga połowa).

Szykuje się taka obniżka cen, że składanie kompa teraz byłoby grzechem. Poczekaj wytrwale do połowy lipca.

N/C :damage_wall:

 

---------------

 

podpisuje się pod tym co napisał wistler, odezwij się we wrześniu :)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu dla Ciebie jest zmiana kompa we wrzesniu. Na obecnym konfigu spokojnie rok pociagniesz a za rok na pewno, za te same pieniadze, kupisz lepsze komponenty niz teraz we wrzesniu. Chyba, ze zmieniasz komputer co rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym konfigu spokojnie rok pociagniesz a za rok na pewno, za te same pieniadze, kupisz lepsze komponenty niz teraz we wrzesniu. Chyba, ze zmieniasz komputer co rok.

Jest okazja dobrze sprzedac stary zestaw :)

Chyba, że konfig w sigu jest napisany "na pokaz".

Nie nie jest na pokaz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że sprzedajesz całkiem dobry zestaw. A na dodatek ceny we wrześniu na pewno będą sie różnić , zapewnie pojawią się jakieś 2-rdzeniowe wynalazki od ati i nvidii. Więc nie ma teraz co gdybać. A na dodatek za 6k to można złożyć mocny zestaw z monitorem + dobre głośniki + programowalna klawiatura + mysz do gier a nie samą budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że sprzedajesz całkiem dobry zestaw. A na dodatek ceny we wrześniu na pewno będą sie różnić , zapewnie pojawią się jakieś 2-rdzeniowe wynalazki od ati i nvidii. Więc nie ma teraz co gdybać. A na dodatek za 6k to można złożyć mocny zestaw z monitorem + dobre głośniki + programowalna klawiatura + mysz do gier a nie samą budę.

Właśnie o czymś takim miślałem, tylko że ja się za bardzo nie znam na tym co najlepiej wybrać... Marka/sprzęt/parametry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer będzie składany za ponad dwa miesiące, to odezwij się wtedy. Ave.

Popieram...

 

Bez sensu dla Ciebie jest zmiana kompa we wrzesniu. Na obecnym konfigu spokojnie rok pociagniesz a za rok na pewno, za te same pieniadze, kupisz lepsze komponenty niz teraz we wrzesniu. Chyba, ze zmieniasz komputer co rok.

No wlasnie... Co rok - dla niektorych to hobby, ja tez wymieniam po roku gora 1,5 wszystko jak leci :rolleyes: i rozumiem takie podejscie. Kazde hobby kosztuje, jedni kupuja znaczki za tysiace zlotych inni sa audiofilami i kupuja sprzet za dziesiatki tys PLN tylko po to by slyszec cos czego ja nigdy nie bylem w stanie uslyszec :), ale ich rozumiem, a inni laduja kase w sprzet komputerowy by byc na czasi :)

 

Za 6000PLN mozesz troche poszalec. Orientacyjnie

 

Proc Quad - 1000PLN, zeby go powykrecac, ale bez przesady (nie wygladasz mi na goscia co kupuje proca za 500PLN i robi na nim 4GHz), Grafika TOP-HIGH-END - 2000PLN, Plyta dobra DDR2 - 800PLN, Pamieci dobre (Geile to shit), 4x1GB to jakies 300PLN, dobry zasilacz, wybacz, ale Chieftec do mnie nie przemawia - 700PLN. Jak sprzedasz sprzet na allegro to dostaniesz ok. powiedzmy 1300PLN (plyta+proc+grafika+ram), wiec tak naprawde musisz wydac : ok 5000PLN - 1300PLN = 3700PLN, nie jestes w stanie wydac nawet 6000PLN :)

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może i masz rację File , ale jak spojrzeć na te zakupy obiektywnie to nijak nie opłaca się kupować hi-endowych zestawów bo za kilka dodatkowych % bulisz drugie tyle , oczywiście jak lubisz nikt Ci nie broni (twoja forsa) no ale ...

 

Zresztą i tak nie ma sensu brać nić ponad e8400 (8500 nieopłacalne , a wersje extreme to już dla kompletnych...) , grafa to max 1k (w ciągu najbliższych tygodni najlepszym wyborem będzie pewnie 4870) , zasilacz do zestawu z pojedynczą kartą(nawet najbardziej prądożerną) , bez chłodzenia wodnego to jakiś enermax 625. Płytę do zwykłego OC masz za jakieś 500zł. I masz już zestaw naprawdę o wysokiej wydajności i jeszcze zdroworozsądkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może i masz rację File , ale jak spojrzeć na te zakupy obiektywnie to nijak nie opłaca się kupować hi-endowych zestawów bo za kilka dodatkowych % bulisz drugie tyle , oczywiście jak lubisz nikt Ci nie broni (twoja forsa) no ale ...

 

Zresztą i tak nie ma sensu brać nić ponad e8400 (8500 nieopłacalne , a wersje extreme to już dla kompletnych...) , grafa to max 1k (w ciągu najbliższych tygodni najlepszym wyborem będzie pewnie 4870) , zasilacz do zestawu z pojedynczą kartą(nawet najbardziej prądożerną) , bez chłodzenia wodnego to jakiś enermax 625. Płytę do zwykłego OC masz za jakieś 500zł. I masz już zestaw naprawdę o wysokiej wydajności i jeszcze zdroworozsądkowy.

Co tu sa za ludzie na tym forum. To tak jakbym napisal mam 20000PLN do wydania na kompa bo mi sie tak podoba, po czym dostaje odpowiedz :

 

"Wiesz może i masz rację File , ale jak spojrzeć na te zakupy obiektywnie to nijak nie opłaca się kupować hi-endowych zestawów bo za kilka dodatkowych % bulisz drugie tyle"

A co Ciebie to obchodzi, ze ktos chce wydac 20000PLN i zmieniac sprzet 3 razy do roku, bo ma taki kaprys. Kupie zaraz GTX280 bedzie zly wymienia na HD4870 to jeszcze X2 wersje. Jak ktos pisze, ze chce cos za 20000PLN to chce za 20000PLN jak ktos cos chce za 2000PLN to za 2000PLN i nie nalezy wnikac czy nam sie to podoba czy nie. Kapitalizm rzadzi.

 

Jestem ciekaw jak bys sie zachowal BLiT jako sprzedawca, gdy podszedlby do Ciebie klient i by powiedzial, zloz mi pan fajny sprzet za 20000PLN, a Ty na to, nie nie - nie oplaca sie. Sprzedam Panu za 3000PLN sprzet bo to jest zdroworozsadkowo. Wiesz jaka bylaby reakcja klienta?

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytaj do końca pierwsze zdanie z mojej wypowiedzi i będziesz znał odpowiedź

 

edit: miałem właściwie nic więcej nie pisać ale nie wytrzymałem , na tym forum zazwyczaj większość pytań brzmi "co kupić żeby było wydajne a nie koszmarnie drogie" , jakoś nikt nie zadaje pytania "czy jak wybrałem najdroższe rzeczy z cennika to jestem pr0? "

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po wakacjach (pracowitych)... Odświeżam temat. Proszę o propozycje. Chciałbym zmontować moje nowe dziecko w kwocie o której wspomniałem w 1-wszym poście.

 

Troszke poszukałem i spodobał mi sie jeden monitorek:BenQ V2400W 24-calowy . Chciałbym zamontowac sobie 3-4 dyski w RAID 0, teraz pytanie jakie? Myslałem o Barakudach 11 bo jama NCQ i 32 MB ram, przestrzeni dyskowej nie musi byc az tak strasznie duzo... Obudowa: http://www.komputronik.pl/Obudowy/AeroCool...pelny,id,41760/

http://www.komputronik.pl/Obudowy/AeroCool...pelny,id,45311/ ewentualnie cos podobnego czekam na sugestie.

 

Karta graficzna : Hmmm GF czy ATi? co lepiej sie opłaci??

Procek: 2 czy 4 rdzenie?

Płyta gł? tutaj wogóle nie mam rozeznania.... HELP

Ram: 4GB chyba DDR2 ? Może coś takiego: http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pami...pelny,id,56965/

Zasilacz - przydałoby się coś co pociagnie to wszystko... :)

Klawiatura + jakiś gryzoń.

Edytowane przez Zitah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się pobawiłem w konfigurowanie sprzetu i oto powstało mi cos takiego:

 

 

Monitor BenQ V2400W. cena 1300zł

4x Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II). cena 4x 199 zł

Karta graficzna: Radeon 4870 X2 Sapphire 2GB 2xDVI (PCI-E) FullBox cena ok 1.589zł

Procesor :Intel Core2 Duo E8600 3,33GHz (S775) BOX cena:898 zł

RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology cena 289 zł

Zasilacz Antec EarthWatts 650 cena 299 zł

Płyta Gł. DFI LanParty DK P45-T2RS cena 453 zł // Asus P5E Intel X38 cena 569 zł

DVD-RWSony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7200S bulk black (Serial ATA) cena 90 zł

Obudowa: AeroCool ExtremEngine 3T Aluminium Silver cena 292 zł //Antec Gamer Three Hundred Case cena 199 zł

 

Cena uzyskana 5983 zł

Pogrubione pozycje wchodzą w skład zestawu, moim zdaniem lepsze... :)

 

Co o tym sądzicie? Zostawiamy czy coś jeszcze zmieniamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...