Skocz do zawartości
gomez1982

Opinie I Sugestie Na Temat Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż potrzebuje na czasie złożyć zestaw który będzie używany do pisania pracy magisterskiej oraz czynności w pakiecie Office,nauki i gry (gry typu flash ze stron internetowych albo sims).Oraz filmy,muzyka,etc. Złożyłem coś takiego jak niżej napisane.Uważam że do takiego zastosowania nic lepszego nie uda się złożyć.A i co do kwestii obudowy.Komputer jest dla dwóch dziewczyn więc co do obudowy to pozostaje kwestia jej wyglądu oraz co do głośników żeby do niej pasowały :).A więc zestawik jest taki:

 

Płyta: Gigabyte GA-MA78GM-S2H 237.00

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5200+ BOX (Socket AM2, 65W) 225.00

Ram: OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz Vista Upgrade CL5 268.00

Dysk: Samsung Spinpoint F1 320 Gb 179.00

Napęd: Pioneer DVD+/-RW DVR-215 bulk black (Serial ATA) 87.00

Tuner Tv(musi być): Leadtek WinFast TV2000 XP Expert BOX PCI 106.00

Obudowa: Asus TM-210 Black 135.00

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 PFC lub Chiefteac 350W albo 400W

Głosniki: Logitech LS21 89.00

 

Cena to max:1500 zł oraz sklep Komputronik i żaden inny.Ogólnie sądzę że do takich potrzeb sprzęt na bazie AMD jest wystarczający i najtańszy.Co do dysku to 320 Gb wystarczy ponieważ teraz w tamtym komputerze jaki jest znajduje się 80 Gb i nawet w połowie nie jest zajęty.Tak więc jeśli są jakieś sugestie to chętnie je rozważę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja kupuje nie moje pieniądze a dwa osoba która to kupuje na ich brak nie narzeka i poza tym kupiła już tam parę rzeczy jest zadowolona z obsługi oraz serwisu i jego szybkości.Poza tym mam jeszcze 4 czy 5 sklepów trójmieście ale z czego dwa mają założone naście spraw w sądzie konsumenckim a co do reszty to nie posiadają i nie wiedzą kiedy będą posiadać to co jest zawarte w zestawie.

 

Czemu 4 Gb Ramu bo jest tani teraz jak barszcz a komputer zmienia się w tej rodzinie raz na parę lat.Co do zasilacza to też sądzę że 350 W w zupełności wystarczy.

 

A co do tego że jest w komputroniku drogo owszem jest i za zestaw złożony taki sam w Gral.pl zapłacę o 120 zł mniej jednak moje przygody z tym sklepem i ich "fachowość" usług jest na poziomie dno i 10 metrów mułu.I nie tylko ja mam taką opinię o tym sklepie.W innych nie mają albo na innych sklepach też się przejechałem.Poza tym w komputroniku można ugadać czasem zniżkę przy większych zamówieniach więc może i się coś starguje.

Edytowane przez gomez1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Komputronika - proszę bardzo. Zestaw na Intelu. Wydaje mi się lepszy ze względu na brak zintegrowanej karty graficznej. 50 zł możesz dopłacić do lepszych głośników.

Procesor Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz (S775) BOX 208.00

 

Płyta główna Gigabyte GA-P31-DS3L 183.00

 

Pamięć RAM OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4 159.00

 

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 182.00

 

Obudowa CoolerMaster Elite 333 Black-Silver 132.00

 

Zasilacz Zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC 90.00

 

Tuner TV Leadtek WinFast TV2000 XP RM BOX PCI 64.00

 

Głośniki Logitech OEM S220 Black 79.00

 

Napędy optyczne LG SuperMulti DVD+/-RW GH20NS10 bulk black (Serial ATA, bez oprogr.) 86.00

 

Karta graficzna GeForce 8800 GS Palit 384MB TV & DVI & HDMI (PCI-E) 269.00

 

Razem brutto: 1452.00 zł

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kupować kompa za 3000, skoro jego mozliwości nie będą wykorzystywane? W pierwszym poście pisze, że głównie do grania w gry flash i w Simsy.

 

(Ten Elite może nie wpasować się w gust dziewczyn, ale to najtańsza obudowa, którą biorę pod uwagę, a do kompa za 1500 zł nie warto IMO dawać lepszej.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GS po co do Worda,Exela?Internetu i filmów?

Intela nie chce bo komp nie będzie kręcony owszem sam mam wykręconego swojego ale do użytku biurowego preferuje AMD.Poza tym ten palit chodzi jak suszarka.

 

Widzę że dla was liczy się tylko jakieś 8800 GT procek E2180 i kręcić itd.Uwierz mi ta osoba a moja dziewczyna przegląda tylko neta,ogląda filmy,słucha muzyki i będzie pisać magisterkę więc po co jej to?Może jej młodsza siostra czasem pogra w jakiegoś Harrego Potera czy tam coś albo w simsy ale częściej grywa w gry Flash.Więc po co taki sprzęt?Ta karta zintegrowana z tą płytą pozwala pograć w FarCry na 800x600 na medium detalach wg testów wiec to źle?

 

A mówisz że złożyć za 3000? Ale po co do tego co opisałem wyżej?

 

4 Gb wystarczy na najbliższe 2 lata do zastosowań biurowych,Procek ma 2,7 Ghz na rdzeń wystarczy,karta graficzna ma być żeby była i jest taka.Dysk wzięty żeby dopełnił do tej kwoty bo nawet sądzę że 250 Gb by było aż za nadto.

 

Widzę że nawet kompa do zastosowań domowych byście wykręcili i wsadzili tam WC.

 

Blit poza tym zawsze jak zajdzie potrzeba to można tam wsadzić porządna kartę graficzną.Ta zintegrowana posiada funkcję Hybrid SLI, DX10 i obsługuje HD i po co więcej?

 

Poza tym wydać 3000 tyś zł na coś co nie będzie potrzebne?Owszem jest do dyspozycji kwota 3 tyś albo więcej ale Ona woli wydać na coś co ma jej działać w zakresie jej potrzeb a resztę wydajemy na wyjazd na wakacje bo lepsze to niż siedzenie przy kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chcesz zestaw na AMD, to nie mam pytań :) Podałem tylko moją propozycję od Intela, która w tej samej cenie jest wydajniejsza.

 

(Mobo ma Hybrid Crossfire, nie SLI - mała pomyłka, gdybys miał tam jakiegoś dżiforsa wkładać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry masz racje moja pomyłka ale po włożeniu GF po prostu by to nie działało i trzeba by było zintegrowaną z BOIS'u wyłączyć.A zestaw jaki podałeś wiem że jest wydajniejszy bo prawie taki sam składałem ale na P35 dokładnie Gigabyte DS3 .Ale za 220 zł nie kupie nie kręconego Intela który ma 2,7 na rdzeniu.Poza tym przy takim zastosowaniu komputera akurat to coś myślę że będzie idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu kupowanie 4GB ramu. Sam się zastanawiałem nad tym i dobrze że kupiłem szybkie 2GB. Kase zaoszczędziłem a i tak nie ma różnicy w normalnym użytkowaniu czy masz 1GB czy 2 ale że musiałem kupić ram bo stary szedł do innego kompa to kupile 2GB i jestem zadowolony! Różnica w wielkości ramu jest tylko jeśli gra się i nie chce się długo czekać na wczytywanie! Takie moje zdanie. Sam teraz przy normalnej pracy Word, mozilla, gg no i cała reszta pierduł zajmuje niecałe 400Mega więc po co mi 4GB!

I kupowanie ramu na zapas to dla mnie jest bez sensu bo procek będzie za słaby za 2 lata i wówczas nie bedzie potrzebne i tak tyle ramu.

Ale i tak zrobisz jak uważasz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się czepiacie tego ramu?! chce mieć więcej to niech bierze!,będzie mu się z tym lepiej spało i zawsze lepiej jest mieć więcej niż mniej.

 

""Widzę że dla was liczy się tylko jakieś 8800 GT procek E2180 i kręcić itd."" __ Co racja to racja :razz:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że akurat karta graficzna zintegrowana bierze też z ramu więc jednak trochę więcej nie zaszkodzi a to tylko 100 więcej w stodunku do 2 Gb poza tym nie ma co dokupić bo ani dysk większy ani procek lepszy bo myślałem też o phenomie 3 rdzeniowym.Nie wiem pomyśle jeszcze może jakaś inna obudowa się spodoba jej i trzeba będzie dołożyć do niej.

 

W sumie się wam nie dziwię że tak gadacie bo wy za 1500 zł kupilibyście co innego czyli 88GT E2200 itd i sam za swojego kompa też tyle płaciłem albo i więcej ale tyle ma być przeznaczone i tyle będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam nadzieje że do Triple Core starczy 350W bo z tego co czytałem on potrzebuje 95W.Pomyśle to w sumie niecałe 200 zł więcej więc może uda mi się to przeforsować choć sądzę że przesiadka z Semtrona 1400 Mhz i 512 ram oraz Radeon 9250 AGP na 5200 X2 i 2 lub 4 Gb ram oraz ten 3200 radeon to już będzie dla nich szok po przesiadce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blit poza tym zawsze jak zajdzie potrzeba to można tam wsadzić porządna kartę graficzną.Ta zintegrowana posiada funkcję Hybrid SLI, DX10 i obsługuje HD i po co więcej?

ok nie krzycz :) dodam tylko że wsadzenie dużo mocniejszej grafy i zrobienie z tego hybid crossfire mija się z celem bo integra wtedy zamula mocniejszą grafikę (ale to tylko taka przyszłościowa informacja )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem czytałem recenzje tej płyty i tam góra jest proponowana 3650 tak więc zdaje sobie z tego sprawę.Poza tym wczoraj gadałem trochę i młodsza siostra ma dostać jakąś konsole do grania więc ta zintegrowana będzie idealna i wsadzanie czegoś mocniejszego będzie niepotrzebne.Poza tym druga różnica między 350W a 400W to taka że pierwszy ma tylko jedno zasilanie SATA z tego co czytałem więc raczej on nie będzie brany pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...