Skocz do zawartości
Wibowit

Cichy Komp Ze Słabą Grafą

Rekomendowane odpowiedzi

1. jak w temacie. pamięć 2 gb 1066, proc mocny - chcę e8200, grafa słaba - radek 3650 wystarczy, (jeżeli pasywne chłodzenie będzie dużo cichsze to z pasywnym), cicha obudowa ;) i jakiś monitor (oczywiście złącze cyfrowe do tego) 19 cali, najlepiej panoramiczny + windows xp. najbardziej zależy mi na tym, żeby był cichy. dobrą grafę to może kiedyś dokupię. budżet do 3000 zł powiedzmy, ale lepiej żeby zostało ;)

 

2. jakie sklepy w krakowie polecacie? jestem studentem, kupuję kompa teraz bo są fundusze, starszy przyjeżdża w sobotę (mieszkam 140 km od krakowa). hmm, zastanawiam się nad apollo.pl (jest blisko - ja mieszkam w akademiku na bydgoskiej). kolega kupił w pcprojekt - przywieźli mu pod akademik.

 

3. laptop 15 cali, 2 gb ramu, proc przynajmniej 1 mb cache, grafa zintegrowana najlepiej, w miarę chłodny, win xp, dobry wyświetlacz. jakiejś dobrej firmy ;p

Edytowane przez piotrek%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e8200 440zł

pentagram karakorum + zmiana wiatraka 110zł

2x2G 800MHz A-data EE 250zł

CM elite 331 110zł

corsair 450vx 200zł

asus p5q pro 370zł

grafika może być i 3650 ale dołożyłbym do 88gs/96gso za 300zł (są stosunkowo ciche)

samsung f1 320G 145zł

dvd pioneer 215bk 85zł

xp 250zł

monitora Ci nie zaproponuje bo się za bardzo nie znam (może coś z lg albo iiyamy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm nie ma tego zasilacza w apollo w krakowie (wg ich strony). ew. może w innym sklepie (doradźcie jaki).

 

hm a może obudowa typu desktop? w sumie taka by mi pasowała. są dużo droższe? jak z chłodzeniem?

 

pamięci zostawię 2x1 gb, jako że win 32 ma problemy z obsługą ponad 3 gb pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be quiet 450W e5 250zł

nie znam się na desktopach , ale oferują gorsze chłodzenie

xp nie ma problemów z obsługa pamięci powyżej 3G , zwyczajnie nie rozpozna całości, będziesz miał około 3,5G zamiast 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do czego ci ten komp będzie służył ?

bo 3850 to jak dla mnie nie jest słaba grafa ...

jeżeli ma być do pracy + filmy to polecam:

MSI K9A2GM-FIH + AMD PHENOM 8450

wystarczy spokojnie a jak dojdziesz do wniosku że chcesz w coś jeszcze pograć to dokupisz sobie grafe ale ta zintegrowana w podstawowych grach też da spokojnie rade... np.: CS etc ...

płyta ma złącze HDMI czyli do telewizora też da rade ją podłączyć a platforma SPIDER daje możliwość oglądania 2 x filmu HD bez żadnych przycinek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie napisał o grafice hd3850 tylko 3650 .

Po drugie jak dla mnie jeżeli komputer ma być do 3tys i nawet grafika nie gra dużej roli to nie ma sensu ładować się w zintegrowane.

Po trzecie brałbym 4GB ramu (wydaje mi się że zaczynają pamiątki drożeć trochę), nawet jak system nie będzie "widział" tych 4GB to się nie martw około 3,5 "zobaczy". A nóż może zmienisz niedługo system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm fajną obudowę wyparzyłem ;D Antec Sonata III 500 chyba zamienię na tą (szpanerska jest ;)

 

grafę dam 3650 bo nie jest mi szczególnie potrzebna jako że bardzo mało gram a jesli już to w mało wymagające gry.

 

no i może scythe mugen na procesor - jest wyraźnie cichszy?

Edytowane przez piotrek%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm fajną obudowę wyparzyłem ;D Antec Sonata III 500 chyba zamienię na tą (szpanerska jest ;)

 

grafę dam 3650 bo nie jest mi szczególnie potrzebna jako że bardzo mało gram a jesli już to w mało wymagające gry.

 

no i może scythe mugen na procesor - jest wyraźnie cichszy?

no to masz budę z dobrym zasilaczem , wybrałeś tańszą grafikę wiec cena ogólnie nie ulegnie zmianie , co do mugena jest cichszy od karakorum , dlatego zaproponowałem fanswapa co da nam porównywalną cisze za mniejsza kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm nie ma już tej płyty - wybiorę chyba asus p5q.

 

pasty lepszej już chyba nie trzeba pod radiator? chyba go zmienię na scythe mine za 110zł.

 

końcowy konfig:

 

e8200 437zł

scythe mine 110zł

2x1G 1066MHz CL5 200zł

asus p5q 340zł

asus 3650 silent 220zł

samsung f1 320G 141zł

dvd pioneer 215bk 85zł

xp 205zł

Obudowa Antec Sonata III 500W 430zł

 

ok 2200 zł.

 

radiator wygląda na cichy ;p

 

a może wystarczy płyta p5k pro? są jakieś różnice wydajności?

Edytowane przez piotrek%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...