Skocz do zawartości
fit

Adaptacja/przerobka Bloku Fullcover

Rekomendowane odpowiedzi

pora na upgrade graFY (mam 7900gtx + fullcover z EK)

stad pytanie

 

czy rozstaw srub wokol nowszych GPU jest taki sam jak w serii 79xx??

pytam o raczej o NV 98 - ze srubkami pamieciowymi jakos dam rade :)

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pora na upgrade graFY (mam 7900gtx + fullcover z EK)

stad pytanie

 

czy rozstaw srub wokol nowszych GPU jest taki sam jak w serii 79xx??

pytam o raczej o NV 98 - ze srubkami pamieciowymi jakos dam rade :)

Nie wiem jak z fullcoverem od EK, ale mojemu alphacoolowi wystarczy mocowanie na te 4 śruby wokół rdzenia, zresztą wersja dla ATI przwidywała tylko taki montaż. Blok pasował na 6800/7900/8800GT i obecnie jest zamontowany na 8800GTS. Wyglada na to, że pasuje także na serie 9800. W przypadku radeonów na 90% nada się także na nowego 4870 (50 ma nad pamięciami 2 kondensatory, które będą przeszkadzać) - jedynie ostatnia kostka pamięci na dole będzie przykryta w 3/4.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku radeonów na 90% nada się także na nowego 4870 (50 ma nad pamięciami 2 kondensatory, które będą przeszkadzać) - jedynie ostatnia kostka pamięci na dole będzie przykryta w 3/4.

oki zamowilem 4870 zobaczymy jak pojdzie przerobka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki zamowilem 4870 zobaczymy jak pojdzie przerobka :D

A widziales rozmieszczenie pamieci na PCB tego radka i w Twojej 7800 ?

W 7800 masz tak kostki polozone jak w 8800 GT/GTS, 9800 GTX, 9600 GT - tylko na niektore 8800GS i 9600GT nie bedzie pasowal (pcb palitow jest chyba jakies inne z tej serii - oczywiscie rozmieszczenie pamieci)

Wersja ATi bedzie pewnie pasowac na nowe karty ATi, a ty chcesz pchac fullcover z nVidii na ATi? Moim zdanie mnie ma szans, ze wzgledu na rozmieszczenie pamieci... Na nowe karty NV wszedl by o ile zorstaw srub bedzie ok, tych wokol rdzenia, ewentualnie jakies elementy wokolo sekcji zasilania pewnie trzeba by poobcinac :)

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziales rozmieszczenie pamieci na PCB tego radka i w Twojej 7800 ?

 

Wersja ATi bedzie pewnie pasowac na nowe karty ATi, a ty chcesz pchac fullcover z nVidii na ATi?

zalozylem blok z 7900gtx na ATI :D o dziwo rozstaw srubek wokol rdzenia NV jest identyczny jak w 4870!!

 

kostki pamieci przykryte sa jakies 50-70% (za wyjatkiem jednej ktora ma jakies 30%) - raczej to starczy po obejrzeniu jak sa chlodzone pamieci w oryginale (hm - termoplaster do obudowy chlodzenia lol)

w weekend zakladam Vmody i zobaczymy... (na stocku karta chodzila 800/1100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada blok zamontowany :

 

Dołączona grafika

 

chłodzenie sekcji zasilającej na heatpipe - ale i tak nie wyrabia przy vmodzie bez nawiewu wiec vmoda zdjąłem i chłodzę pasywnie przy 800/1100

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi TR HR-09 na zasilaniu w grafie :)

Pokaz go w calej okazalosci, musiales podcinac spod, czy jakos wlazl?

podcinalem nieco - chociaz jak uzyloby sie termopada to pewnie by wlazl

grzeje sie jak cholera - jak dopadlbym miedziany ceownik to zrobilbym z niego bloczek :P

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ladnie to wyszlo:)

Choc dziwi mnie ze tak sie to zasilanko grzeje, no ale karciocha swoje musi zjesc :) Na p5k-e byly u mnie te radiatorki ledwo cieple.

Ogolnie rzecz biorac fajna sprawa i bloczek rewelacyjnie sie prezentuje, nie probowales dorobic podkladek pod spod, tak zeby w pelni chlodzic pamieci? Troszki plaskiej miedzi i pasty termoprzewodzacej powinno zalatwic sprawe, ewentualnie zeszlifowanie tych wypustek w bloku na pamieci z 7800/7900 i pociecie thermopada z tego HR-09? Powinny byc 2 kawalki w zestawie, dlugi i krotki, na dobra sprawe jak by je pociac powinno starczyc pod pamieci, tylko ciekaw jestem czy grubosc wystarczajaca.

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie probowales dorobic podkladek pod spod, tak zeby w pelni chlodzic pamieci? Troszki plaskiej miedzi i pasty termoprzewodzacej powinno zalatwic sprawe,

mam na pamieciach AS5 chodza na 1100 starcza nie chce mi się bawić żeby zarobić 50MHz - jestem maniakiem ciszy a nie wydajności :D - poza tym blok jest goldplated i nie chce niszczyć warstwy złota :D

 

cala sekcja zasilająca może chodzić w 125 stopniach Celsjusza (obejrzałem specyfikacje elementów - w 4870 nie ma żadnych elektrolitów !!) - ale i tak się wyłącza z tym chłodzeniem przy Vmodzie - ciekawe przy ilu stopniach :D (oparzyć się można - zapala się jedna czerwona dioda i system zwisa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...