Skocz do zawartości
borsuk_1

Problem Z Modemem Iplusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio mam problem z modemem comander EDGE. Mianowicie gdy pracuję na stacjonarnym to co chwilę wyrzuca przerwanie połączenia, diody zasięgu gasną (czerwona od zasilania świeci cały czas) po chwili znowu świecą, po czym nie chce się połączyć.

Przyczyny wg mnie:

1. Ginący zasięg - myślałem, że nie ma zasięgu, ale na laptopie w tym samym miejscu jest ok.

2. Zasyfiony system - też nie, bo postawienie nowego nic nie dało.

3. Coś nie tak z USB - ale wszystkie inne urządzenia działają OK, a na innych portach modem zachowuje się tak samo.

4. Modem - na laptopie działa w porządku.

4. Zasilanie - właśnie się zastanawiam, bo wiem, że na moim osiedlu prąd jaki jest taki jest (linia napowietrzna budowana gdy w okolicy było 20 a nie 100 domów), ale z drugiej strony takie rozłączanie ma miejsce coraz częściej od dwóch miesięcy... Poza tym laptopem też prawie non-stop jestem na zasilaniu AC i działa.

 

Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo tylko mam modem hauwei. nawet jak sie polaczy jako HSDPA to i tak predkosci sa smieszne. co jest przyczyna ? nie wiem, ale domyslam sie, ze gubienie zasiegu, bo pewnego dnia zamiast 2 kresek zrobilo sie 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo tylko mam modem hauwei. nawet jak sie polaczy jako HSDPA to i tak predkosci sa smieszne. co jest przyczyna ? nie wiem, ale domyslam sie, ze gubienie zasiegu, bo pewnego dnia zamiast 2 kresek zrobilo sie 0.

Ale też tylko na chwilę Ci gasną i za jakieś 5 sekund świecą znowu tylko nie chce się połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie powiem wam ze wpakowalismy sie w niezle szambo z tym iPlusem nie raz gryzlem zeby z nerwow nie wiem jakie macie transfery i limity jednak ten modem moze dzialac do 921 kb/s predkosc tu u mnie ma 460kb/s z tego co sie dowiedzialem oczywiscie po umowie administrator blokuje go do wlasnie 460kb/s wiec nawet gdy by byl taki zasieg przekraczajacy to i tak w moim przypadku biba:( no moze jak bym wykupil wiekszy limit ale przed zalozeniem co innego pierdzielil koles od iPlusa jeszcze tylko niecale 10 miesiecy umowy heh tak mam juz dosc tego iPlusa ze nawet nigdy wzyciu nie kupie karty sim do komorki od nich dla mnie naprawde z tym netem u nich to zrobili wielki shit nie wiem co wy sadzicie ale jak sprawdzalem opinnie necikow to iPlus byl w samej dolnej liscie a opinie same negatywne powiem tak cygan raz prechodzi przez wies watpie zeby ktos przedluzal umowy u nich a kto ma zamiar zalozyc i nabyc szczerze wspolczuje <_<

apropos jakie macie kolory modemu coomander mialem czerwony wczesnie ale nie podobal mi sie wizualnie wiec zamienilem na zielony moze zielone sa gorsze hehe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zielony (ostatni w salonie Plusa jak podpisywałem umowę). bushidoblade masz racje... Nie polecam nikomu tego, chyba, że ma cierpliwość. Chociaż z drugiej strony gdy działa to jest całkiem OK.

Wie ktoś z czym związane mogą być te problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adinos

Ja mam iplusa i jestem zadowolony. Prędkosci przy pobieraniu muzyki i filmów z rapidshare to od 120kb/s nawet do 250kb/s. Zasieg mam 3 kreski hsdpa modem huawei e169 transfer 3gb ale zwieksze go do 8gb. Tez mam problem z wywalaniem aplikacii ale o dziwo jak mi wywali aplikacje to połączenie jest nadal aktywne. Teraz nawet jak mi wywali to mi sie jej nie chce włączac bo i tak mi net smiga. A co do aktualizacii do wersii 2.1 to róbcie ją poprzez aplikacje i najlepiej z poziomu administratora.

 

Daje 9 na 10 dla iplusa - biore pod uwage tylko sieci komórkowe

wiadomo przez kabel jest najlepiej ale juz niedługo bede miał neostrade. w zeszłym roku mi swiatłowód pod domem ciągneli he he. Wystarczy czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...