Skocz do zawartości
Zix

Po Wlozeniu Nowej Karty Nie Moge Podkrecic Kompa:(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupilem niedawno BFG 8800gt 512MB i od momentu wlozenia nie moge podkrecac procesora ani ramu. Gdy mialem inna grafike to wszytko bylo w porzadku i moglem sporo wyciagnac.

 

Do glowy przychodzi mi tylko jedno rozwiazanie! ZMIANA ZASILACZA

 

Zanim jednak wydam kase na zasilacz chce sie poradzic znawcow czyli WAS

 

Oto moja konfiguracja kompa:

 

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E6300, 1600 MHz (6 x 267)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-965P-DS3

Typ pamieci ram OCZ DDR2 PC2-6400 CL 4 FlexXLC Edition

Zasilacz Chieftec GPS-450-AA-101 A

DOKLADNA SPECYFIKACJA http://www.chieftec.com/smart-power.html

Karta graficzna BFG 8800GT 512MB

 

Dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podkręcać to wyłącz wpierw EIST w biosie.

Nie znalazelem EIST na mojej plycie :(

 

Pozatym skoro juz podkrecalem wczesniej sporo to chyba znaczylo ze albo go nie ma albo jest wylaczony tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazelem EIST na mojej plycie :(

 

Pozatym skoro juz podkrecalem wczesniej sporo to chyba znaczylo ze albo go nie ma albo jest wylaczony tak mi sie wydaje.

W pierwszym poście napisałeś mnożnik 6 (6x267) a to przy e6300 oznacza że masz włączony Eist. Teraz nie mam czasu ale może po południu zaglądnę do biosu i powiem ci gdzie mniej więcej szukać. A najlepiej poszukaj działu o swojej płycie. Tam na preno znajdziesz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałeś mnożnik 6 (6x267) a to przy e6300 oznacza że masz włączony Eist. Teraz nie mam czasu ale może po południu zaglądnę do biosu i powiem ci gdzie mniej więcej szukać. A najlepiej poszukaj działu o swojej płycie. Tam na preno znajdziesz.

Pozdro

Pogrzebalem troche na forum i doszukalem sie ktore funkcje dzialaja jak EIST. Wroce do domu to pozmieniam troche. Samej funkcji EIST nie widzialem jeszcze moze to kwestia nowego BIOSU.

 

W kazdym razie dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno pomóc - bo sam zasilacz o ile nie jest uszkodzony powinien z łatwością zasilać tą konfigurację :)

No i udalo sie :) Powylaczalem tamte funkcje :) i da sie juz podkrecac. Pojawil sie natomiast inny problem ale to juz temat do innego dzialu :)

 

 

DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...