Skocz do zawartości
Sid

Małe Pytanie O Codegena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od razu mówie - składam coś ze szrotu można rzec i trafił mi się Codegen bodajże 350W(z tych starych ofcoz, rok około 99). Zasilacz jest w nietypowej obudowie(własnoręcznie struganej) i pojawił się problem chłodzenia. Świadomy jestem tego że ten Codegen jak sama nazwa mówi może paść "od tak" bez ostrzeżenia. Ale z ciekawości mam takie pytanie, może ktoś będzie wiedział (obciążenie: mobo, riva tnt2, karta sieciowa, hdd, celeron 400mhz):

 

-jaka może być maksymalna temperatura radiatorów? Z noty katalogowej układu S30d40c by wynikało że 125*C, ale tego drugiego stabilizatora nie moge odczytać, chociaż stabilizatory większą chyba mają, może nie wszystkie...

 

I ważniejsze pytanie: moge liczyć na jakieś termiczne zabezpieczenie Codegena że się wyłączy? Czy nawet tego nie ma w takim zasilaczu?

 

Docelowo planowałem chłodzenie 2x35mm na 7V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od razu mówie - składam coś ze szrotu można rzec i trafił mi się Codegen bodajże 350W(z tych starych ofcoz, rok około 99). Zasilacz jest w nietypowej obudowie(własnoręcznie struganej) i pojawił się problem chłodzenia. Świadomy jestem tego że ten Codegen jak sama nazwa mówi może paść "od tak" bez ostrzeżenia. Ale z ciekawości mam takie pytanie, może ktoś będzie wiedział (obciążenie: mobo, riva tnt2, karta sieciowa, hdd, celeron 400mhz)"

 

U siostry Codegen 350w chodzi od 6lat przeszedł już 3 platformy :wink: Problemów nie widzę

U sąsiada Codegen 300w 4 latka

 

To chyba szczęście? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od razu mówie - składam coś ze szrotu można rzec i trafił mi się Codegen bodajże 350W(z tych starych ofcoz, rok około 99). Zasilacz jest w nietypowej obudowie(własnoręcznie struganej) i pojawił się problem chłodzenia. Świadomy jestem tego że ten Codegen jak sama nazwa mówi może paść "od tak" bez ostrzeżenia. Ale z ciekawości mam takie pytanie, może ktoś będzie wiedział (obciążenie: mobo, riva tnt2, karta sieciowa, hdd, celeron 400mhz)"

 

U siostry Codegen 350w chodzi od 6lat przeszedł już 3 platformy :wink: Problemów nie widzę

U sąsiada Codegen 300w 4 latka

 

To chyba szczęście? :lol2:

Tak do czasu wszystko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid

 

Mi padł taki codegen przy bardzo podobnym sprzęcie (tylko, że z duronem 650mhz) Z temperaturami Ci nie pomogę, ale powiem tylko, że przetrwały chyba tylko ramy i riva.. Resztę pociągnął ze sobą a na obudowie ciekawa czarna sadza osiadła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem ColorsIT 480W do Athlona 2000+@troche więcej, giga ramu, dysk, 6600gt agp. Absolutnie bez problemu przez 3 lata ciężkiej pracy.

 

Of kors można powiedzieć, że to przypadek, bądź ta konkretna sztuka, aczkolwiek wg sensorów napięcia na Epoxie 8RDAE wahania były minimalne.

 

Co do codegenów, to mają złą opinię, natomiast ja nie miałem problemów, ani nikt z moich znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid mowisz ze 125 stopni celcjusza....to jest granicza temperatura złacza

 

Pamietaj im wyzsza temperatura pracy tym nizsze z zasilacza moga byc brane moce.

 

Przykład : P tot tranzystora X 125W przy 25C ( temperatura radiatora )

Przy 60C to juz tylko okolo 60 -70W max.

 

Pamietaj ze kondesatory filtrujace w zasilaczu Codegenozłomos sa czesto na 85C.. ale przy tym konfigu co podałem zastosowanie niewielkiego nawiewu spokojnie starczy.

 

Ja mojego chiefteca 360W kiedys pusciłem z zatrzymanymi wiatrakami i radiator od prostowników miał prawie 95C ( konfig z poborem około 100-120W )

 

Dobrze by było zwiekszyc powierzchnie radiatorów lub dosztukowac kompletnie inny.. ( klucze tak mocno sie nie grzeja jak prostowniki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w drugim kompie codegena bodajże 250w ;], przeżył już pare configów, chodzi 6lat, teraz ciągnie p3 800@900 :lol: + 3x 128mb ramu + gf2 64mb + 20gb dysk, teraz chodzi prawie 24/7 (ściągam z torrentów ;)), ja bym na twoim miejscu kupił to co meeron radzi, a czemu ja nie zmieniam? odpowiedz jest prosta - komputer złożony zerowymi kosztami, wszystko ze starych części i jeżeli padnie nie będzie mi żal ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

mnie też chodizł taki jak diabeł.. tzn PIEKIELNIE DOBRZE... ciągnał p4 2.8Ghz northwood 7600GS 1 GB ramu 333Mhz SB live 5 wiatraków 2 nagrywarki 3 dyski.... karta grafiki była po vmodzie .. płyta MSI 845PE MAX.... chodził dobrze i trzymał napięcia.. ale pewnego dnia sie zesmrodził na szczescie nic sie nie zepsuło z reszty... wymieniłem na chieftec 450W GPS ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój coDEGENERAT chodził rok z radeonem 9200 , 256mb ramu , bartonikiem 2500 i postanowił sobie paść. Na szczęście nie pociągnął niczego .... ahh to były czasy :D

Edytowane przez wielkiZly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem u mojej siostry CODEGEN 350 chodzi 6sty rok! I powiem że jest cichy...Semp 3200@2.4ghz.Asrock.1gb,x1600pro.hdd 80gb i dvd. Ale lepiej Odpukać. Puk..Puk

 

O ile pamiętam to w Media Markt te Codogeny ładowali Masowo tak było w moim przypadku

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu ja nie zmieniam? odpowiedz jest prosta - komputer złożony zerowymi kosztami, wszystko ze starych części i jeżeli padnie nie będzie mi żal ;).

U mnie identycznie jest ;) Cóż, zacząłem robić obudowe na zasiłke... Zresztą co się tam bedę chwalił - jak zrobie to moze pokaze, ale na to juz inny temat będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Codegena 250W i zasila mi Athlona 1333MHz, 384SDRAMu, 80GB dysk, Rive TNT2, CD-RW i narazie radzi sobie dobrze, napiecia w normie(mierzone miernikiem) i do tego chodzi w miare cicho...ale ostatnio mnie sumienie zaczelo gryzc i chyba zakupie jakas Delte lub Fortrona dla swietego spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi15

to ja jestem najlepszy bo moj nie pochodzil 24godzin przy durniu 1.8Ghz 512mb ramu i GF6600 :) naszczescie reszta sprzetu zostala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...