Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 4870 X2 /4850 X2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stery z ATi.

CCC nawet nie instalowalem bo i z CF nie korzystam. Wystarczy zeby system widzial grafike jako 2 odrebne GPU.

W MSI afterburner daje opcje LINK(powinien podkrecac oba rdzenie naraz) ale to nie dziala.

Wieczorem instalne CCC i pogrzebie cos w opcjach.

Jeden ze rdzeni smiga na 844 na stockowym napieciu - temp 65*C, drugi 52*C ale takty 500/500.

Chlodzenie to niereferencyjny ASUS - 3x60x60 zdaje sie - glosne, ale jak widac wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że drugi rdzeń nie wchodzi w tryb 3d czyli można wnioskować, że nie włącza się CF. Spróbój zainstalować CCC nie obciąża kompa specjalnie a można monitorować czy oba rdzeń są aktywne (pojawia się ikonka informująca o CF w rogu ekranu w aplikacjach 3d).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

po instalcji CCC jestem jeszcze bardziej zagubiony :D

wogle nie potrafie znalesc w ustawieniach zaawansowanych opcji aby korzystal z CF.

moje mobo to MSI k9n platinnum - moze ono to blokuje, bo zdaje sie nie ma oblugi CF...

Jest taka mozliwosc ?

 

Nie sprawdzalem zadnej aplikacji 3D do tej pory, jedynie obliczenia ropzroszone.

tylko i wylaczeni do tego stosuje grafike, wiec CF w zasadzie nie jest mi potrzebne, ale pelne takty grafiki jak najbardziej....

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz dwie opcje:

1. zaintalować ATI tool i na sztywno ustawić taktowania rdzenia i pamięci w trybie 2D i 3D można wymusić w trybie 2D takty jak w 3D

2. Zmodyfikować bios, zgrać obecny, przemodyfikowac RBE i wgrać ponownie, wtedy w trybie 2D bedziesz mial takty jakie sobie ustawisz. (http://www.techpowerup.com/rbe/) ta metoda jest o tyle pewna, że karta niezależnie od windowsa i sterowników będzie na sztywno ustawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice...

Szczerze to chcialem tego uniknac. Sprawdze jeszcze ze sterownikami 9.10 (9.11 to jakas beta zdaje sie) gdyz te co mam moga robic jakis klopot ATi tOOl`owi i RT.

Jak nie spasi, to robie RBE i bedzie gluuucik.

Moge machnac male OC etc.

wstenie przy pomocy MSI afterburner GPU1 lata bez podnoszenia napiecia na 840 - chyba niezle.

RAM`u nie tykam...mialem przejscia w tym zakresie z HD2900XT.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda RBE nie powieodla sie !!

Zgralem winlashem przy uzyciu RBE, zapisalem, wyedytowalem i na sztywno we wszsytie sloty dalem 840/840.

wyedytowalem oba biosy tak samo - zflashowalem.

Przy pierwszym zbootowaniu byl reboocik(skad nie wiem)

Za drugim razem bylo ok, ale nie dziala jak powinno.

wiec stoji sprawa w miejscu i rozbija sie chyba o sterowniki....

 

P.s. powtorzylem flashowanie i edytowanie, ale zczytuje biosik z GPU tak jak go zapisywalem.

ta metoda miala dac 100% pewnosci a cos nie hallo jest.

Jeszcze jedno - ustawione w biosie mam ram 840(downclock z 900) a w sysie (gpu-z) ciagle widnieje 900 :/

 

@andrzejs82

czym krecisz? oba rdzenie ci normalnie podkreca? jakie masz starowniki?

 

Sprawdze dzis wieczorem jak wroce z pracy

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman: Ja zgrywałem bios GPU-Z. Musisz zwrócić uwagę na bios master i slave (w RBE różnią się m.in: dla rdzenia master jest tekst o niepodłączeniu zasilania, dla rdzenia slave nie ma takiej informacji).

 

Może zmieniłeś nie te taktowania? W RBE jest kilka pół z taktowaniami dla różnych trybów.

 

Flashuj kartę pod Dos'em atiflash tool.

 

U mnie jak miałem przez chwilę 4870x2 i 4870x2 TOP to po przeflashowaniu 4870x2 TOP biosem 4870x2, TOP miał taktowania jak wersja nie TOP (w 2d jak i w 3d).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem z karta Gainwarda.

 

Po kolei - karta od nowości chodziła na WC full cover wiec nigdy nie przekroczyla 40 st.

Po około 7 miesiącach zaczeły się restarty kompa i czarne ekrany.

Ściągnołem blok i założyłem oryginalne chłodzenie przed wysyłką do serwisu.

Dla pewności podłączyłem kartę jeszcze raz i szok - wszystko działa.

Z powrotem założyłem blok i znowu po około 4 miesiącach karta się krzaczy. Na 1 DVI nic nie działa a na drugim komp startuje - w biosie artefakty a po załadowaniu windy czarny ekran.

Miał ktoś takie problemy na wodzie?

 

Update

 

Założyłem oryginalne chłodzenie - karta sie krzaczy - tym razem leci na serwis.

Edytowane przez Piotrek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4870x2 back again :) Tym razem zasilacz 1500Watt i wygląda na to, że daje rade. Narazie wstępne testy wykazały wyraźny wzrost wydajności ale, żeby zobaczyć czy dołożenie drugiej 4870x2 jest opłacalne będę musiał przeprowadzić bardziej dokładne testy.

 

W chwili obecnej co jest do zrobienia:

 

1. Zapewnienie optymalnego chłodzenia powietrzem (niestety woda musiała iść w odstawkę)

2. Podkręcić i ustabilizować komputer (7x500 na wodzie bez bólu szło).

3. Postawić świeży Win7Premium 64bit

4. Testy

- 3dmark Vantage

- STALKER: CS i CoP

- Call of Juarez

- FarCry 2

- Crysis

Wybrałem te gry ze względu na wbudowane/dostępne benchmarki

 

Testy oczywiście 4870x2 vs. 2x4870x2.

 

Stay tuned :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekaw jestem jak by wyszlo porownanie 2x4870x2 vs 5870 :D

Cenowo podobnie - bo ok 1600 PLN - moze ciut wiecej, ale cena 5870 tez nie jest wcale nizsza.

 

@keiename

Moze dzis bedzie czas na flashowanie na nowo.

Biosow na bank ja nie zmienilem, gdyz przy flashowaniu sam pisze ze to nie to ID zdaje sie - jest to technicznie nie wykonywalne przy pomocy winflasha.

Weme chyba sciagne gotowe biosy i basta. Ewentualnie sciagne oryginalny i zflasciach!e, a jak bedzie lepiej, to wtedy wyedytuje, bo cos mi tu smierdzi z tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzejs82: musiałbym wziąć z biura 5870 i sprawdzić.

 

Mała zajawka pierwszych wyników :)

 

Procesor 9x333Mhz (więcej na powietrzu nie będę katował sprzętu).

 

Grafiki ustawione 790/915.

 

3dmark Vantage

 

4870x2 CF

Performance:

GPU: 20672ptk

GPU test1: 52.35FPS

GPU test2: 69.04 FPS

CPU: 10717

Total:16776

 

High:

GPU: 15142

GPU test1: 43.52

GPU test2: 45.22

CPU: 10578

Total: 14222

 

4870x2 single

Performance:

GPU: 14966

GPU test1: 43.63

GPU test2: 43.99

CPU: 10608

Total: 13565

 

High:

GPU: 10239

GPU test1: 32.38

GPU test2: 27.52

CPU: 10688

Total: 10304

 

Analiza, wykresy i procenty jak zrobię komplet testów :) Narazie widać, że drugi 4870x2 sporo daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wszystko powietrze. Woda w budowie, jedna grafikę zwoduję druga dopoki nie bedzie moja nie bede kupował bloków i etc...

 

Wstepne wyniki testow Stalker CS i CoP, Call of Juarez i FarCry2 potwierdzają, że druga grafika warta jest dołożenia. Szczegóły wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej rozdzielczosci siedzisz?? jak bym mial brac 2x hd 4870x2 to bym wolal chyba 5970 cena wieksza na rzecz 5970 a jednak duzo mniej prądo zerny plus duzo chlodniejsza przynajmnije nie bylo by potrezba zasilki 1,5 KW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870x2 to koszt ok 800 PLN.

Wezmiesz 5970 - rozstajesz sie z 2900 PLN ? Nikt w zasadzie nie wie ile trzeba dac teraz za ta grafike.

Prad to wazny argument - szczegolnie dla mnie - obliczenia 24/7.

I jeszcze jedno, 5970 jest chyba nieco wolniejsze niz 2x4870x2 (fajnie wyglada to napisane), a i tak 5970 i 2x4870x2 sa ograniczone w duzej mierze prockiem.

Co do zasilatora, zawsze mozna isc na calosc i odpalic druga grafe na drugim zasilaczu ;) i to nawet jakims skromnym - zurzycie jednej grafiki po OC pewnie 300W nie przekracza.

Wiec Teoretycznie 2x300W+300BOX - 900 - a praktyka mowi co innego zdaje sie.

 

Konkluzja:

5970 za cene 2100 gdy czesto z niej korzystasz- TAK TAK TAK, ale w ciagu roku i tak stracisz na niej kupe kasi

2x4870x2 do pogrania i do zabawy od czasu do czasu - koszt 1600

 

Z innej beczki.

Udalo mi sie. Karta dziala juz normalnie.

Ubilem bios totalnie, ale dzieki drugiej gafice (7900GT) udalo mi sie wgrac bios ktory zapisalem dawno temu na dysk i nagle wszsytko dziala pieknie :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz Antec True Power 480 wystarczy dla karty Gainward 4870x2?

Czy ktoś miał problem z zainstalowaniem 4870x2? Gdy nie jest zainstalowana karta to Windows normalnie się uruchamia, a po instalacji sterowników w Win 7 jest już źle tzn. podczas uruchamiania wyskakuje blue screen i resecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj problem moze wynikać z tgeo ze podczas uruchomienia systemu na karcie bez sterów karta pracuje z najnizszymi parametrami poza tym dziala tylko jeden rdzen. po instalacji sterów uruchamia sie drugi rdzien przez co zasilka nie wyrabia i efektem sa blue ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś na forum takie przypadki? Możecie zdradzić ile wynosi natężenie w waszych zasiłkach na linii 12V. Jakie jest minimum dla tej karty? http://allegro.pl/item832449373_gainward_4...a_na_rynku.html no chyba, że jesteście zainteresowani bo się normalnie poddaję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

referent to referent. nie wazne czy to sephire czy gainward czy gigabyte :) ale nie bez powodu podaja ze minimalny zasilacz jest 600W. to tak jak np. masz wymagania gry i masz minimum ponade core 2 duo 2,4 a Ty chcesz ja oplaic na 1,8 i Ci nie dziala albo cos nie dziala tak jak powinno.

 

 

"keiename" a jak ida testy na full HD?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keiename - gdybym miał dostęp do zasiłek to inna sprawa. Dlatego próbuje uzyskać info jaki potrzebuję minimalnie zasilacz.

Już chyba tracę wiarę: http://allegro.pl/item832449373_gainward_4...a_na_rynku.html bierzcie jak chcecie - raczej jej nie uruchomię :(

Pamiętacie może kto z jakim najsłabszym zasilaczem uruchomił ta kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś odpalalem kompa na zasilce 550w chiefteca i komps startował ( na standardowych taktach procesor i garfa) ale przy odpaleniu jakiej kolwiek gry od razu sie sypało.... a wiec do pracy w windzie 550w starczy ale i tak nic na tym nie zrobisz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...