Skocz do zawartości
Mitsurugi

Amd A64x2 5000 Vs C2d E7200 - Dylemat Cenowo-wydajnościowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki oto dylemat. Na modernizacje komputera chciałbym wydać ok. 1100zł i wybrałem dwa zestawy ( w obu jest jeszcze HDD Samsuna SpinPoint F1 250GB )

 

 

AMD:

 

-PROCESOR AMD a64 x2 5000 - 177zł

- PŁYTA MSI msi_k9a2_neo_f_amd770 - 199zł

http://www.allegro.pl/item399596546_msi_k9...w_glan_sat.html - z racji na niską cenę

- PAMIĘĆ -PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL - 135zł http://www.allegro.pl/item398358204__patri...l4_ep_llk_.html

- KARTA GRAFICZNA ATI RADEON HD4850 - jeszcze nie wiem jakiej firmy - cena 500zł

 

W SUMIE: 1140zł

 

 

 

INTEL

C2D E7200 45nm - 347zł

GIGABYTE GA-P35-DS3L - 214żł

PAMIĘĆ -PATRIOT DDR2 2048MB PC800 DUAL - 135zł

 

KARTA GRAFICZNA - ALBO ZOSTAJE GF7900GS 256MB albo coś kombinuje w tych 300zł które mi zostają / ew. czekam aż Radek 4850 trochę stanieje albo mi przypłynie gotówki.

 

W SUMIE: 825zł +ew. 300zł na kartę

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komputer ma służyć do grania i reszty rzeczy z którymi nawet mój stary komp sobie już radzi. Zadowala mnie roz. 1024x768 ew. po zmianie monitora 1440x900, ale to też niekoniecznie.

 

Główne pytanie to - czy zestaw na AMD będzie wiele mniej wydajny od takiego na Intelu zakładając że w obu udało by mi się zamontować RADKA 4850. Pierwszy zestaw raczej coś niedużo podkręcony, na Intelu za pewne coś ponad 3Ghz ale rozsądnie na boxowym wiatraku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to w grach już nie będzie tak wesoło jak do jednego zestawu włożysz hd4850 a do drugiego GF9600GSO. Ale jakbyś włożył do obydwu tą samą grafikę to sporo wydajniejszy

 

Edit: Żeby nie być gołosłownym zajrzyj tutaj: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4379-2

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście wyniki C2D po podkręceniu deklasują AMD. Chyba w takim wypadku wybiorę zestaw z C2D a najwyżej Radka wezmę za miesiąc ;)

 

EDIT:Hmm... skoro mówisz, że 320GB wydajniejsza to tak zrobię. Powierzchni nie potrzebuje takiej, zależy mi na szybkości.

Edytowane przez Mitsurugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli mi w tym temacie dokonać wyboru. Zakupiłem zestaw z c2d e7200, płytą Gigabyte P35-DS3L oraz 2x1gb Mushkin CL4 oraz dysk SpinPoint F1 320GB. Za wszystko zapłaciłem 865zł i jestem bardzo zadowolny oraz pewny tego, że dokonałem dobrego wyboru. Jeszcze tylko Radek 4850 i na rok mam spokój ;)

 

Procesor na boxowym chłodzeniu uruchomiłem na 3,7ghz przy napięciu 1,26 ( w biosie ustawione 1,3, odczyt 1,26 z CPU-Z ) Dalej na razie nie próbowałem - muszę dokupić wiatrak do obudowy bo temperatura osiągała 48C*.

 

Mam od razu pytanie - czy płyta Gigabyte P35-DS3L oferuje jakieś bardziej precyzyjne ustawienia częstotliwości pracy pamięci? Mam parę mnożników - 2,0; 2,4; 2,5 z plus parę innych które nie wykorzystują możliwości pamięci albo znacznie przekraczają - czy jest może jakaś inna opcja do ustawiania częstotliwości pamięci?

 

Aktualnie mam procesor puszczony na 3,5ghz (magistrala na 369mhz, 1,25V ( odczyt na 1,220 ), tempertura idle=29-30C*, stres 41-42* ) , pamięci 461mhz ( efektywnie 922mhz, 4-4-4-12, napięcie 2,0V ). Czy wszystko jest ok? W SuperPI do 16M mam 6m42s047ms. Ewentualnie jakieś dalsze porady co do OC? Czy temperatury są prawidłowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...