Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

Planuje zakupic jakis dysk 1 TB

Z tego co widze na allegro to są 3 do wyboru:

 

http://allegro.pl/item398819034_1tb_wyprze...ii_32mb_fv.html bez nalepki cena 349 seagate

Seagate ST31000340AS 1000GB sATA II 32MB za 479 z proline

http://allegro.pl/item398484155_samsung_1t..._promocja_.html Samsung HD 103UJ za 370

 

Ktory bedzie najlepszy i najcichszy? Co moze byc nie tak z tymi dyskami bez nalepek z allegro?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem mieszane uczucia co do takich "OEM'ów" gdyż zazwyczaj miały tylko gwarancję rozruchową (do 30 dni) tu niby mamy 12 miesięcy, ciekaw jestem jak z osiągami tego dysku oraz jego ewentualną awaryjnością bo cena naprawdę zachęcająca a i osoba sprzedająca (sądząc po komentarzach) wydaje się godna zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla świętego spokoju dopłaciłbym kilka groszy do samsunga i miał 36 miechów gwary - bardzo dobry dysk

 

dla świętego spokoju dopłaciłbym kilka groszy do samsunga i miał 36 miechów gwary - bardzo dobry dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówca w jednym aspekcie, lepiej doplacic te kilka zlotych a miec gwarancje na 3 lata niz oszczedzac.

 

Ale ja mam zaufanie do Seagate i nigdy z nimi nie mialem problemow. Ale tu akurat co uzytkownik to inna opinia bedzie na temat dyskow ;]

Edytowane przez Bull_Byk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezme samsunga tym razem choc zawsze mialem dyski seagate...

Nie widza sensu wywalania 100 wiecej za seagate.

Mam tylko nadzieje ze ten samsung nie bedzie tak glosny jak barracuda 7200.10 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu ;) http://allegro.pl/item401390008_samsung_1_...2_mb_od_ss.html ta aukcja bardzo mi się podoba :)

 

i btw Jakbym chciał połączyć tego terabajtowca z moim seagate 250GB to co zrobić aby pojemność wynosiła 1,25tB? Można ew. jakoś przenieść całą zawartość tej 250gb na 1tb? Wiem, że banalne pytanie ale w kwestii HDD jestem kompletnym laikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.25TB nie osiagniesz bo ten 1TB duzo straci po formacie, bedzie jakies 960GB jesli sie nie myle.

Podpinasz nowy dysk i spokojnie mozesz kopiowac wszystkie dane z dysku na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.25TB nie osiagniesz bo ten 1TB duzo straci po formacie, bedzie jakies 960GB jesli sie nie myle.

Podpinasz nowy dysk i spokojnie mozesz kopiowac wszystkie dane z dysku na dysk.

Raczej bliżej temu : 1000 * 0,93 = 930GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał w ogóle coś czego nikt nie bierze pod uwagę, istnieje coś takiego jak Maxtor, żadne samsungi czy Oem-owe wersje dysków seagate.

Maxtor został kupiony przez Seagate jakiś czas temu, więc różnica jest tylko w naklejkach :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no i nie daliscie odpowiedzi. ja mam duzy rebus. co wybrac seagate czy szajsunga. szkoda ze wd jakos nie bierze udzialu w dyskusji. co do szajsunga to nie mam zbyt dobrego zdania. mialem kiedys dwie 160gb 7200 i obie zaczely lapac bedy. co do seagate to mam dobre zdanie. od 420mb 5400rpm nic mi nie padlo. dotad mialem szczescie do dyskow. nawet conner 120mb dzialal mi dobrze.

 

kupilbym seagate ale martwi mnie ilosc zlych opinii i padow tych dyskow. szajsung ma plus - cena, ale kupuje dysk do archiwzacji danych i bardziej zalezy mi na bezawaryjnosci niz na wydajnosci. pewnie kupie szajsunga ze wzgledu na cene bo to i tak loteria. stawiam "jakosc" szajsunga vs zle opinie o seagate. iscie romantyczny wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam to bylo kiedys - juz zapomnialem jak 160 sie pisalo nawet :)...a o nowych seagate z serii 11 zlych opinni troszke slyszalem i nawet czytalem na tym forum....

ale dzis zastanowil mnie wd z serii green - fakt tylko 16mb cache ale cena na allegro 300 pln.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili 2 starsze samsungi 250, ktore pracuja w Raid, barracude z serii NS 500GB i szajsunga F1 750GB. W drugim kompie Szajsunga 200, w kompie dziewczyny pracuja moje 2 stare 160GB, tez szajsungi (oba 160 i 200 maja zalozone dodatkowo chlodzenie Nexusa, 2x250, 500 i 750 siedza w chiefie BA i maja dosc dobrze zrobione wytlumienie i delikatny a zarazem bezglosny praktycznie nawiew)

 

Krotko mowiac samsung 750 przy tym segate 500 jest bezglosny, to tego o ok 9-10C chlodniejszy przy powiedzmy kopiowaniu danych miedzy nimi.

 

Chcialem sie troszke pozbyc takiej ilosci dyskow na rzecz powiedzmy 2x1TB w RAID, kusi mnie ogloszenie na gieldzie, ktore sie nie dawno pojawilo, tzn St31000340as za 300pln, gwarancja niestety tylko u producenta, ale w warszawie nie ma z tym problemu, caly czas zastaanwiam sie jednak czy nie lepiej nawet w tym przypadku dolozyc kilka pln do szajsunga F1.... przetrawie to jakos do jutra i na cos pewnie sie zdecyduje, choc wlasnie obawiam sie tych segate, to znaczy temperaturek na nich a najbardziej glosnosci...

 

Przydal by sie jakis wiarygodny tescik porownawczy dyskow 1TB z najnowszych serii... tylko najlepiej taki gdzie powiedzmy przetestowal by ktos dodatkowo po 3 identyczne dyski z roznych zrodel, coby w jakims tam stopniu sprawdzic jak to faktycznie jest z ta powtarzalnoscia i mozliwoscia trafienia na glosny czy cichy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez samsung kosztuje na allegro 326 zł, to nie taka znowu duza różnica. A na pewno będziesz z niego zadowolony. Sam będę go kupował, dużo czytałem ostatnio o tych dyskach i wiem ze to bedzie dobry wybór.

ja nie doszukuje sie roznicy w cenie bo ta jesli cos chce kupic nie gra dla mnie najmniejszej roli (oczywiscie w ramach rozsadku). Poza tym z tego co czytalem w watku o Samsungach to firma ta ostatnio zaczela dosyc nieladnie przycinac w *uja z klientami i kombinowaniem ze swoimi dyskami, ktore na poczatku rozwalały wszystkie serwisy testujace, jakie to one szybkie nie sa. A teraz dysk niby taki sam a jeden jest szybszy drugi wolniejszy, gdzies info ze prawdopodobnie w niektorych wersjach sa talerze 250GB a nie 333GB. Sorry wiem ze nie dotyczy to wszystkich ale bez jaj ja tez sie wys*am na takie dzialanie producenta. Poza tym mialem samsunga i bylem z niego zadowolony ale padl po 2 latach, natomiast mialem WD'eki i Seagate'y nie padly mi ani razu. Poza tym jak pisalem nie chce dysku to macierzy elo pro najszybszego, tylko magazyn, cichy, zimny (a ze przy okazji jest tanszy, energoszczedny itp.) to nie wiem po co mam kupowac samsunga z ktorym moge miec jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...