Skocz do zawartości
mechl!n

A Jednak- Mnożnik Powyżej X12.5...

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutek sie spoźnilem, ale lipa

Znaczy sie na płycie SHUTTLE AK32A po tym modzie plyta nieodpala sie na zadnym innym mnozniku, dziala tylko na default.

I wielka szkoda, bo myslalem ze brak dzielnika 1/5 zrekompensuje sobie wysokimi mnoznikami, a tu zyskalem tylko 0.5 z 12,5

 

Z tego co pamietam komus tesh juz na tym shuttlu niedzialaja mnozniki, tyle ze po paleniu mostow ..

wiec pozostaje ci ciecie/przepalanie

to nie takie straszne :wink:

chyba ze darade na sztywno drucikami ustawic mnoznik np 15x, to bhym sie bardzo cieszył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow, bede kombinowal rano, juz wszystkie potrzebne info znalazlem, odnosnie laczenia z tylu na plycie. Wezme i pociagne lakierem przewodzacym, wiec efekt bedzie ten sam co z druickami :twisted: Mi wystarczy takie stabilne 17x133 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minutek sie spoźnilem, ale lipa

Znaczy sie na płycie SHUTTLE AK32A po tym modzie plyta nieodpala sie na zadnym innym mnozniku, dziala tylko na default.

I wielka szkoda, bo myslalem ze brak dzielnika 1/5 zrekompensuje sobie wysokimi mnoznikami, a tu zyskalem tylko 0.5 z 12,5

 

Z tego co pamietam komus tesh juz na tym shuttlu niedzialaja mnozniki, tyle ze po paleniu mostow ..

wiec pozostaje ci ciecie/przepalanie

to nie takie straszne :wink:

chyba ze darade na sztywno drucikami ustawic mnoznik np 15x, to bhym sie bardzo cieszył :)

No wlasnie....o tym nie pomylsalem, moze jest gdzies w necie rozpiska ktore nozki polaczyc, zeby otrzymac konkretny mnoznik :?: Ide pogooglowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - drutowanie działa  :D 

11  :arrow:  13 

11,5  :arrow:  13,5 

12  :arrow:  14 

... narazie dalej nie sprawdzałem  :!: 

O to juz jest sukces :D skoro na 2 roznych plytach sa te same mnozniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pozostał pewien niedosyt :( 

Brak mnożnika pośredniego pomiędzy x14 a x17 :!: 

Ale zawsze można te kilka :wink:  ...Mhz dobić FSB :D

To chyba lepiej krecic na maksa fsb, a mnoznikiem dobic :) Ja tak nie moge bo maksymalne stabilne fsb u mnie to 138mhz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepalilem mnoznik na 15 i co ciekawe : obizyla mi sie max fsb z 166 przy mnozniku na default (12.5) do fsb 139 X 15. jezeli ustawie mnzonik na nizszy niz 15 to zawsze startuje z fsb 100:( w sumie nic mi to nie dalo bo na 12.5 dochodzilem do 166 fsb i mialem zegar 2,01- przzez co i wyniki np. w 3dmarku lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bombel, przeslij mi na mehow6@wp.pl dane odnosnie tego, ktore z tylu plyty trzeba polaczyc te piny klejem przewodzacym prad. Jesli tak, to sam sie w to wpakuje i zrobie takiego moda :evil: :evil: , bo przy mojej niezgrabnosci boje sie drucikami obwijac nozki ;) znajaca mojego farta to by sie stykalo z innymi i zamiast 1700+ wrocilbym do starego palomino hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechl!n ja wiem chyba dlaczego tobie nie dzialalo to przepalenie piatego mostku L3 - to po prostu dodaje do mnoznika 8 - a jezeli miales default to daje 11+8 = 19 :) - jezeli przed modyfikacja zapodalbys w biosie 6 i wtedy wyjal proca i przepalil, to po wlozeniu otrzymalbys 14 :) - a tak to nic z tego nie wyszlo. Analizowalem ta stronke co mamy tego proca i mostki - tam mnoznik 14 to to samo co mnoznik 6 tyle ze przepalony ostatni mostek - i tak z wszystkimi mnozikami powyzej 13,5 - kazdy to to samo co o 8 mniejszy tyle ze 5 mostek przepalony - jezeli wszystko to co tu napisalem nie ma sensu to sorry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... też na to wpadłem. Ale po wyjęciu proca z socketa i ponownym jego włożeniu zdaje się że bios się resetuje (może się mylę) i nici z ustawień w biosie. Co innego, gdy płyta ma mnożniki na dioach- wtedy prabobly będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechl!n ja wiem chyba dlaczego tobie nie dzialalo to przepalenie piatego mostku L3 - to po prostu dodaje do mnoznika 8 - a jezeli miales default to daje 11+8 = 19 :) - jezeli przed modyfikacja zapodalbys w biosie 6 i wtedy wyjal proca i  przepalil, to po wlozeniu otrzymalbys 14 :) - a tak to nic z tego nie wyszlo. Analizowalem ta stronke co mamy tego proca i mostki - tam mnoznik 14 to to samo co mnoznik 6 tyle ze przepalony ostatni mostek - i tak z wszystkimi mnozikami powyzej 13,5 - kazdy to to samo co o 8 mniejszy tyle ze 5 mostek przepalony - jezeli wszystko to co tu napisalem nie ma sensu to sorry :P

u mnie poszlo na 19x jak juz pisalem,a staralem sie przepalic 3 mostki i dwa przepalily sie napewno (tak z logiki mowie)

a na 19x wstanie ,tylko fsb trzeba zworka na 100 nastawic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mi chodzi o przepalanie tylko piatego mostku w celu dodania 8 do mnoznika. Ale i tak chyba tego nie zrobie bo jak kupie plyte na Nforce niedlugo to bede mial problem z FSB 200. Narazie nie dlugo pokombinuje z drucikami. W sumie to jak na 4 rano i ok 2 promile we krwi to calkiem przyzwoita wypowiedz tam wyzej skonstrulowalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoSHi

ale ja przepalilem ten mostek i jeszcze 1 lub 2 (w kazdym razie zamierzenie bylo na mnoznik 13,5x) a wystartowal mi na 19x

biorac pod uwage ze max jaki mozna wypalic (wszystkie mostki przerwane) to 18.5x ,to te 19x jest dziwne,a ten trik z ostatnim mostkiem bardzo niepewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie :( - dlatego ja obstane przy zawiazaniu nozek - ale to dopiero w przyszly weekend - na razie chce sie nacieszyc tym co mam :) - bez stresow. PS - czy Kingstony HyperX PC370 beda gadaly na 400 przy jakis przyzwoitych timingach (CL2)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoshi, jak bendziesz drucikowal nuzki, to dla duzego ulatwienia skombinuj jakis drucik o grubosci tejsamej lub nieco wiekrzej nioz nuzka, i jeden koniec drucika obkrec z 3 razy wokol tego drucika, jak zdejmiesz to masz pentelke, nakladasz ja na nuzke i potem juz z gorki :)

 

 

Szukalem a necie jakiejs rozpiski, zeby uzyskac wyzsze mnozniki przez drucikowanie ale nic nieznalazlem a wy ?

Wydaje mi sie, ze metoda drucikowania niedarady jednak tego zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde !!!! do cholery.

 

Tez kupilem na allegro proca od tego goscia co mechl!n ale przy wymianie procow, przyszlo mi do łba wyszyscic mobo z kurzu i cos pierrdzielnelo przy tym chyba bo mobo i dead. !!!!

No i nie moge sie pobawic.

 

Mobo jest na gwaracji i cisne ich o 8RDA w zamian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sl-75kav faktycznie to dziala :!: :D Poloczenie zrobilem na tylnej stronie plyty, pod gniazdem proca :twisted: . Do tego uzylem lakieru Electron 40 AC. Mnozniki jakie uzyskalem sa nastepujace:

  • auto=x13

x11=x13

x11,5=x13,5

x12=x14

x12,5=x22

Przy reszcie mnoznikow komp sie wogole nie budzi :( Teraz sobie ustawilem x14, podciagnolem troche fsb o pare mhz i mam teraz pieknego antka 2400+ :twisted: A teraz screeny :D Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tylko do [gluteus maximus] jest ten mnoznik x22 :evil: , moglby byc np. jakis x14,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej stronie o drutowaniu sa zdrutowane tylko te piny blizej srodka, a na drugiej i te blizej srodka i te zewnetrzne - to drutowac to i to czy te jedne wystarcza? Jak wy robiliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej stronie o drutowaniu sa zdrutowane tylko te piny blizej srodka, a na drugiej i te blizej srodka i te zewnetrzne - to drutowac to i to czy te jedne wystarcza? Jak wy robiliscie?

Myślisz chyba o tym sposobie:

Dołączona grafika

 

A tu "ten nasz":

Dołączona grafika

 

Widzisz różnicę? Połączone są inne nóżki.

Trik ten, ma zapewnić odblokowanie wyższych mnożników- coś jak przecięcie ostatniego mostka L3. Próbowałem- nie recha. Ale zgodnie z Waszą teorią, mogłem mieć wtedy (x11 + 8 ) x 133 = 2527MHz przy małym napięciu- dlatego mógł nie rechnąć- zastosuj się do rad KGB- obniż magistralę do 100MHz zworką (przyznam się, że nie sprawdzałem czy na 8KHA+ jest taka zwora)- może wtedy wstanie.

 

Zresztą- jak znajdę tę zworkę to sam spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest i szczerze powiedziawszy nie widze powodu dla jej istnienia bo jak mam ja na 100 to moge FSB rozciagac w przedziale <100;200> a tak od <133;200> (mogloby byc caly czas na 100) - chociaz wtedy laicy bo resecie biosu jechaliby na 1100MHz :) - a zworka ta jest jakies 2cm po lewej od slotu AGP :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sadzicie na innych plytach tez bedzie to dzialalo z tymi drucikami np. na sl-75kav :?: Acha no i czy mozna te nozki potraktowac lakierem przewodzacym :?: bo druciki sa troche upierdliwe :(

Gdzie jest ten opis, ktore piny polaczyles. Interesuje mnie mnoznik 13x :), ale jesli sie da tak to zrobic z Palomino ;) :?:

Tez mam tego Soltka. Acha - czytalem, ze lakierem robiles - takim jak mostki sie malowalo?

Czy jakis gestszy kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...