Skocz do zawartości
Sebban

Asus A7sn-7s017c I Temperatura Gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegos czasu stalem sie szczesliwym posiadaczem ww lapka. Jest to moj pierwszy laptop z tad tez prosze o wyrozumialosc, gdyz moja wiedza o laptopach jest niewielka a i jesli pomylilem dzial na zadawanie takich pytan to rowniez przepraszam.

 

Pytanie dotyczy temperatury karty graficznej (ktora jest GeForce 9500m GS) mianowicie po partyjce np. w C&C3, ktora na Ultra High przebiega bez zarzutu i jakichkolwiek spowolnien z ciekawosci oblookałem temperature programem HWMonitor i po graniu wynosi ona 81 stopni celsjusza (pozniej oczywiscie spadala po wyjsciu do windowsa). Normalnie, gdy nie gram w zadne gry temperatura jest juz rzedu 67 stopni.

 

Probowalem znaleźć w instrukcji jakies informacje na temat temperatur roznych podzespolow, ale nic tam nie ma.

 

Czy te 81 stopni to normalka?

Edytowane przez Sebban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Warto posprawdzać temperatury innymi programami.

2. Lapciaki też się grzeją jak stacjonarne- może są bardziej energooszczędne, ale mają gorsze chłodzenie.

3. Temperatur krytycznych nie znam, ale poczytaj to: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=253363

4. Lato to czas upałów, więc można pomyśleć nad dodatkowym chłodzeniem- jak się zna przybliżony rozkład elementów, które emitują najwięcej ciepła, wystarczy nawet podłożyć zwykłe pudełka od płyt, a mając trochę biurowych śmieci, wiatraczek i zasilacz, ew. kabel USB, można zrobić naprawdę dobre chłodzenie, przy którym wysiada sporo produktów oferowanych w sklepach za >100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat tego czlowieka opisuje jakby problemy z haczeniem sie gier. U mnie takich nie ma. Wg tego tematu temperatura krtyczna to 76? Potrzebuje wiecej opinii. Niemniej jednak dziekuje i za to.

 

/e:

Dodam jeszcze, ze moj gf9500m gs NIE JEST krecony.

Edytowane przez Sebban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły do 80st. nie powinno być problemu. Niektóre grafy mogą mieć nawet >100st. i nic się nie stanie. co najwyżej w upalne dni możnaby pomyśleć o jakimś dodatkowym chłodzeniu.

W takim razie rozumiem, ze nie mam sie czym martwic.

 

Dzięki.

 

Temat do dyspozycji moderatora (zamknąć/skasowac - wedle woli)

Edytowane przez Sebban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...