Skocz do zawartości
wojzuk

Prośba O Poradę

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie nie często wymieniam komputery ale że przyszedł właśnie ten moment mam do was pytanie, skladam sprzecik raczej na lata wiec chcialbym cos ciut wybiegajacego w przyszlosc. Komputer typowo domowy ze wskazaniem na jakies gry od czasu do czasu. A wiec:

Płyta Asus P5Q3 Deluxe

Pamieci 4 GB OCZ 2000 DDR3 CL9-8-8-28 PLATINUM EB

procesor - QX9650

 

chodzi mi glownie o to czy jest szansa ze te pamieci z ta plyta sie dogadaja na predkosci 2000mhz czy szkoda wydawac na nie kase?

 

dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oplacalne wogole DDR3, procek najdroszy jaki jest (co nie przeklada sie na osiagi) i rownie droga plyta

 

P.S. zapomniales o grafice i zasilaczu...( i mozliwe ze potrzebujesz tez dysku) napisz ile masz do wydania to cos pomozemy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk (seagate 7200.10) oraz zasilacz (topower 400W) przechodza ze starego kompa, co do grafy to przyszlosciowo jakis gtx280 narazie jakas biedna pci-e wsadze, ogolnie chcialbym sie skupic teraz tylko na mocniejszej plycie/procku i pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilaczem nie ma sie co martwic gdyz to naprawde wysoki model a nawet jak nie podola to sie go wymieni, co do ceny to oscyluje okolo 3500 z tym ze procesor kupiony bedzie w niemczech bo polskie jego (i wyzszego modelu) ceny sa przesadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napewno zaoszczedzisz kupe kasy na zakupach w niemczech.

 

komputer sie kupuje na 2 lata max, a jak chcesz wydac 2x wiecej zlotowek za procesor szybszy powiedzmy o 100mhz tylko dlatego, ze jest on najszybszy, to rowniez gratuluje rozsadku.

 

zreszta, twoj problem, twoja kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zaoszczedze bo mam go za 1800zl a nei jak w polsce za 2500 a to dla mnie roznica

zastanawialem sie nad opcja procesora e8400/8500 bo cenowo wychodzi rewelacyjnie no ale poczytalem troche art. na zagranicznych stronach i widze ze quady dominuja w prawie wszelkich benchmarkach i ze rynek softu/i sprzetu bedzie podazal w kierunku wlasnie wykorzystywania wiekszej ilosci rdzeni niz wyciskania jeszcze na sile wyzszych GHZ i MHZ stad taki wybor.

komputerow nie wymieniam czesciej jak co 4 lata a wiec chcialbym zeby gdzies tam kiedys za jakis czas byl jeszcze w stanie odpalic jakas 17-ta wersje w pelni trojwymiarowego Gadu-Gadu;)

 

to jak pojdzie ta pamiec w takiej predkosci na tej plycie czy nie wie ktos?? (jakies ograniczenia chipsetu P45 lub inne przeciwwskazania)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie uzyskasz tutaj odpowiedzi na to pytanie (ram , płyta) bo w cenie twojego procesora to my składamy całe kompy i to już nie takie słabe.

 

Za 4 lata to ten procesor co teraz wybierasz będzie nadawał się do gry w sapera , zresztą niedługo nastąpi zmiana platformy (s775 to już staruszek) i możliwe że kupujesz jeden z ostatnich kompletnie nieopłacalnych procków na ten soket.

Lepiej kup teraz kompa za 2-2,5tyś i za 2 lata powtórz manewr na pewno wyjdziesz na tym dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak

 

Procek Q9450 masz Quada jak chciales (chociaz jest nie potrzebny) ktory nie odstaje moca od tego twojego super hiper QX (tak naprawde to syf bo to dwa dwu rdzeniowe procki na jednym PCB)

 

plyta ASUS P5Q-E (jak chcesz zaszpanowac to kup deluxe)

 

pamieci OCZ reapier

 

zasilacz np ten (bo cos nie widzi mi sie taki sprzet na zasilaczu no name)

 

grafika HD4870

 

i jeszcze ewentualnie dysk samsung F1

 

i pentagram karakorum na procka

 

wychodzi ok 3000zl ceny z ECS.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za propozycje chyba bede musial sie jeszcze raz zastanowic na tym wyborem,

piszecie o niedługiej zmianie platformy--- mozecie dać jakies info co będzie wchodzic nowego bo nie jestem az tak bardzo teraz na bieżąco

To moze jesli juz tak proponujecie duala to e8500 bedzie lepszym wyborem?

ciagle tez nie daje mi spokoju ten ddr3 czy naprawde te pamieci w predkosci 2000mhz nei beda znaczaco szybsze od dwojek pracujacych na 1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(bo cos nie widzi mi sie taki sprzet na zasilaczu no name)

Topower to imho nie żaden no name.... To dosyć dobra marka zasilaczy, więc nie wiem czemu piszesz no name (może nie znasz??) Jeszcze jakiś czas temu Topowery były polecane prawie w każdym zestawie, bo były stosunkowo tanie i bardzo dobre ( i ten 400W to chyba właśnie ten model).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze jesli juz tak proponujecie duala to e8500 bedzie lepszym wyborem?

ciagle tez nie daje mi spokoju ten ddr3 czy naprawde te pamieci w predkosci 2000mhz nei beda znaczaco szybsze od dwojek pracujacych na 1200?

e8400 będzie lepszym wyborem niż e8400 no chyba że lubisz płacić 200zł za 166MHz to bardzo proszę.

 

Wzrost prędkości ddr3 w stosunku do ddr2 nie zachwyca , a cena ddr3 to już kompletnie z kosmosu jest brana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przekonaliscie mnie (co do pamięci 8-) ) lecz nie wiem jaki podwójny zestaw wybrać ma byc 4GB ramu:

 

Kingston 2x1GB Hyperx PC-9200 1150Mhz 5-5-5-12 czy

Ocz 2x1GB Reaper 1150Mhz 5-5-5-18

 

płyta to Asus P5Q Deluxe, nie jestem typem overclockera ale chciałbym aby to pracowało na 1200Mhz stabilnie, i tez nie jestem pewny czy 4x1gb działa wolniej niż 2x2? Powiem szczerze że pracuję teraz od paru lat na Hyperx'ach i nigdy mnie nie zawiodły i jakoś ku nim się skłaniam.

Ceny tych zestawów sa prawie identyczne, zaś wyżej taktowanego Kingstona Hyperx PC-9600 (1200Mhz) prawie 2 krotnie wyższa wiec chyba sie nie oplaca.

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przekonaliscie mnie (co do pamięci 8-) ) lecz nie wiem jaki podwójny zestaw wybrać ma byc 4GB ramu:

 

Kingston 2x1GB Hyperx PC-9200 1150Mhz 5-5-5-12 czy

Ocz 2x1GB Reaper 1150Mhz 5-5-5-18

 

płyta to Asus P5Q Deluxe, nie jestem typem overclockera ale chciałbym aby to pracowało na 1200Mhz stabilnie, i tez nie jestem pewny czy 4x1gb działa wolniej niż 2x2? Powiem szczerze że pracuję teraz od paru lat na Hyperx'ach i nigdy mnie nie zawiodły i jakoś ku nim się skłaniam.

Ceny tych zestawów sa prawie identyczne, zaś wyżej taktowanego Kingstona Hyperx PC-9600 (1200Mhz) prawie 2 krotnie wyższa wiec chyba sie nie oplaca.

 

dzieki

wez 2x2 GB bo lepiej sie kreca niz 4x1, np http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...