Skocz do zawartości
Sid

LCD z kalkulatora czy fantazja??

Rekomendowane odpowiedzi

Da się!

 

Wszem i wobez chciałbym otworzyć project LsCiDd !!!

 

Na początek mam pytanie: czy można z jakiegoś portu obsługiwać 10 najlepiej 12 włączników (zrobić coś w rodzaju włączników).

 

I wtedy wrzucasz calca wyswietlacz dajesz do portów robisz proga i np wydajesz komende 4 i 5 i na LCD wyswietla się 45kasujesz itp wylaczasz, robisz proga na pomiar tempo itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm sporo roboty , nowatorski pomysl , ale pamietaj , ze bedzie ci wyswietlal tylko cyfry.....(ale o to tu chodzi ! :D)

 

pozatym program to musialbys znalezc jakiegos programiste........chyba ze znasz sie na programowaniu

 

czekam na postepy w pracach ,

 

aaha - a sterownik jest do tego wyswietlacza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne na jakim jest interface... jeżeli hitachi 44780 to z softem ani podłączeniem niema problemu ( proste to jest ) ale niewiem czy są takie w kalkulatorach... wiem natomiast że nie kosztują dużo na allegro (te na hd44780) zależy ilu rzedowy jest itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy da się coś zrobić właśnie ze zwykłym wyswietlaczam ciekłokrystalicznym. Mam taki dosyć duży z taśmą - z kalkulatora :lol:

A ja sie nudzilem kiedys i rozkrecilem panel od Pioneera. radio jest z rds, wiec wyswietlaczyk obsluguje litery :D tutaj moznaby juz wiecej pokombinowac. No i jeszcze jedno: LCD jest czarny(20%przezroczystosci okolo)- matowy(taki polaryzator) literki/cyferki sa przezroczyste100%.

Jakby poszukac po komisach to mozna znalezc popsute radia- moze by sie wyswietlacz nadal do kompa:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawe - sam takich nie mam... można użyć włączników - jednak port LPT obsługuje tylko 8 włączników - a 0123(...)89 i CE czyli czyszczenie to 11. ale jak coś:http://www.edw.com.pl/library/pliki/

o jakich "wlacznikach" mowisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuś w tym rodzaju. Po co kontroler jakby zwarcie 2 pinów mogło "wstukać" jakąś liczbę w kalkulator...

juz ci mowie po co kontroler - w ten sposob szybko ci sie piny skoncza - maks 8 klawiszy w ten sposob "zaemulujesz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuś w tym rodzaju. Po co kontroler jakby zwarcie 2 pinów mogło "wstukać" jakąś liczbę w kalkulator...

juz ci mowie po co kontroler - w ten sposob szybko ci sie piny skoncza - maks 8 klawiszy w ten sposob "zaemulujesz".

bzz zla odpowiedz :) mozna lepiej, da sie podlaczyc duuuuuzo przyciskow. wystarczy odpowiednio popodpinac je przez diody:

pierwsze 8 przyciskow normalnie do pinow, reszte 'binarnie' liczac do kilku.

jak zbyt nagmatwalem to pozniej wrzuce fotke, na razie lece sie spooznic do budy :D

 

jakby co to sciagnij tego plugina, odpal i zobacz na zakladke 'help', tam jest schemat dla 4 i 16 przyciskow podlaczanych do 4 wejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinowac. Prosty wyswietlacz alfanumeryczny 2x20 znakow jest do kupienia za 50 zl. Mozesz wyswietlac wszystko i napisy i cyferki. Co najlpsze to sa dostepne w sieci programy do obslugi takich wyswietlaczy. Nawet jezeli Ci sie uda cos wyskrobac z tego wswietlacza od kalkulatora to nastepny rok spedzisz na pisaniu programu.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinowac. Prosty wyswietlacz alfanumeryczny 2x20 znakow jest do kupienia za 50 zl. Mozesz wyswietlac wszystko i napisy i cyferki. Co najlpsze to sa dostepne w sieci programy do obslugi takich wyswietlaczy. Nawet jezeli Ci sie uda cos wyskrobac z tego wswietlacza od kalkulatora to nastepny rok spedzisz na pisaniu programu.

Pozdro

Dexter

oj, wiem cos o tym, mam vfd 4x20 bez programu, caly czas go pisze :D

nie wspominajac o plazmie 640x400 ktorej nie umiem odpalic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzz zla odpowiedz :) mozna lepiej, da sie podlaczyc duuuuuzo przyciskow. wystarczy odpowiednio popodpinac je przez diody:

pierwsze 8 przyciskow normalnie do pinow, reszte 'binarnie' liczac do kilku.  

jak zbyt nagmatwalem to pozniej wrzuce fotke, na razie lece sie spooznic do budy :D

 

jakby co to sciagnij tego plugina, odpal i zobacz na zakladke 'help', tam jest schemat dla 4 i 16 przyciskow podlaczanych do 4 wejsc.

sciagnalem, zobaczylem i ..

.. to jest najzwyklejszy w swiecie demultiplekser 16->4 - czyli najprostszy kontroler. ogolnie lepiej to kupic zapakowane w jedna kostke niz sie bawic z taka iloscia diod .... poza tym ten rozmiar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie gdzie kupic takie cudeńko jak zapodałem kilka postów wyżej (chodzi o fotke) nie musi być koniecznie blue lcd...niestety na WGK nie ma żadnego ... alternatywą jest jeszcze wolumen ale....... epfff .. może jakiś sklep albo coś ? thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie gdzie kupic takie cudeńko jak zapodałem kilka postów wyżej (chodzi o fotke) nie musi być koniecznie blue lcd...niestety na WGK nie ma żadnego ... alternatywą jest jeszcze wolumen ale....... epfff .. może jakiś sklep albo coś ? thx

allegro. te niestandardowe 3x24 sa naprawde tanie. a jesli jestes zwolnnikiem dyskretnych lcd, to nawet 1x24 za 10 zl mozna dorwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem, zobaczylem i ..

.. to jest najzwyklejszy w swiecie demultiplekser 16->4 - czyli najprostszy kontroler. ogolnie lepiej to kupic zapakowane w jedna kostke niz sie bawic z taka iloscia diod .... poza tym ten rozmiar :)

wiem wiem :) po prostu widac jak ma dzialac, a ze mux to wiadomo :D

hmm 8 wejsc to ... yyyy ... po co komu tyle ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie gdzie kupic takie cudeńko jak zapodałem kilka postów wyżej (chodzi o fotke) nie musi być koniecznie blue lcd...niestety na WGK nie ma żadnego ... alternatywą jest jeszcze wolumen ale....... epfff .. może jakiś sklep albo coś ? thx

Kupujesz standardowy zielony za 30-60 zł rozwiercasz blachie :wink: po bokach i robisz włąsbe blue podświetlenie. aha trzeba ofkoz wyłączyć zielone ledy

widziałęm efekt u qmpla on jeszcze pod lcd za tylny polaryzator odłożył wydrukowany na grukarce obrazek i ma zajebisty efekt.

na dniach kupuje taki wyświetlaczi coś zmontuje może

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...