Skocz do zawartości
mravel

Only Borygo W Wc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukalem forum ale nigdzie nie moge znalesc interesujacej mnie odpowiedzi.

W swoim WC od poczatku mam wlane SAMO borygo (nie mialem destylowanej w domu i nie chcialo mi sie po nia isc na stacje). Denerwuja mnie troszke za wysokie temperatury procka jak na WC.

Moje pytanie brzmi - czy mieszanka zalozmy 50/50 woda borygo bedzie wydajniejsza od samego borygo w ukladzie? Jak to moze sie przezucic na temperature procka pod obciazeniem?

Obecnie pod obciazeniem mam ok 67* a normalnie 43*.

Za jakakolwiek pomoc z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sam o borygo stawia wiekszy opor pompie tym samych pogarszajac przeplyw

ogranicza chlodzenie , z tego co wiem wiekszosc userow ppc miesza borygo/petrygo z destylowka .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica temperatury nie będzie duża. Może być nawet nie zauważalna. Jeśli temperatury cię nie satysfakcjonują to szukaj przyczyny gdzie indziej. 10C nie urwiesz dolewając wody, bo to wcale nie musi być woda demineralizowana, wystarczy ta z kranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na shellu jechales na CR2 czy D-Tek?

Ja zalalem Borygo-Eko czyste i malo co nie zakatowalem biednej pompki... 2 chlodnice, 3 bloczki i rez to bylo i tak sporo jak na CR2, do tego jeszcze plyn nieco zwiekszyl opory w ukladzie. Rozcienczylem woda i roznice w temp byly spore (moze nie 10, ale w granicach 4-6C), tylko ze ja i tak mialem bardzo duze obciazenie jak na ta pompke, wiec plyn dobil ja jeszcze bardziej i dla tego sie cieplo robilo...

Teraz zalalem uklad Feserem i wsadzilem DDC tak ze jest znacznie lepiej :) Borygo z demineralka uzywam tylko do testowania ukladu czasem, jak mi fesera szkoda porozlewac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na shellu jechales na CR2 czy D-Tek?

Ja zalalem Borygo-Eko czyste i malo co nie zakatowalem biednej pompki... 2 chlodnice, 3 bloczki i rez to bylo i tak sporo jak na CR2, do tego jeszcze plyn nieco zwiekszyl opory w ukladzie. Rozcienczylem woda i roznice w temp byly spore (moze nie 10, ale w granicach 4-6C), tylko ze ja i tak mialem bardzo duze obciazenie jak na ta pompke, wiec plyn dobil ja jeszcze bardziej i dla tego sie cieplo robilo...

Teraz zalalem uklad Feserem i wsadzilem DDC tak ze jest znacznie lepiej :) Borygo z demineralka uzywam tylko do testowania ukladu czasem, jak mi fesera szkoda porozlewac :)

Wracajac do tematu. Po wielu testach i zabawie oto moje wnioski.

- samo borygo - 40*-68* + klopoty z zastartowaniem pompki Ehaim 1048

- borygo + woda 60/40 - 39*-64* + pompka rusza ale nie od razu

- plyn dedykowany Alphacool - 34*-59* + pompka rusza z kopyta

Wnioski nasuwaja sie same

 

ps. roznica miedzy chlodnica z ok 1cm/kw powietrza a chlodnica odpowietrzona idealnie wynosi 2-3*.

 

Temat uwazam za zamkniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...