Skocz do zawartości
Alieno

Sama Jednostka, Max 2100zł, Szybko.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupic samą jednostke, z obudową za ~2100zł, głownie do gier. I pytanie jeszcze: gdzie kupic?

 

ah, i jesli orientujecie sie w UPSach, to do tego zlozonego kompa jakis niedrogi UPS tak do 200-300zł który wytrzymałby chociaz kilka minut jak prąd padnie, ale to już mniej wazne, glownie chodzi o komputer ,spieszy mi sie

 

@edit

aha, i grafikę wolę geforce

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep to www.apollo.pl lub www.esc.pl

 

a Zestaw to:

 

CPU: Core2 Duo E8400+Pentagram Karakorum

Mobo: Asus P5Q Pro

Ram: A-data G-series 2x2GB 800mhz (OC około 1000mhz@Cl5@1,9v więc bardzo dobrze)

GPU: Radeon HD 4850

HDD: Samsung F1 320GB

DVD: Pioneer DVR-215 SATA

PSU: Corsair VX 450W lub dokładasz do TX650W te ~40zł

 

razem wychodzi około 2100zł

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: Core2 Duo E8400+Pentagram Karakorum

A nie lepiej jakiegoś czterordzeniowego? W sumie nie znam się ale tak mi ktoś podpowiadał

 

np. Intel Core 2 Quad Q6600? czy moze inny?

 

a obudowa jakakolwiek?

 

i co do zasilacza, tam jest 450W i 620W, ktory jest drozszy o 150zł

 

 

ah i jeszcze jedno, bede mial windows xp, slyszalem ze XP widzi max 3gb ramu, i tylko wtedy kiedy jest 2gb + 1gb, a jak jest 2x2gb to widzi tylko 2, wiec czy jest sens kupowac 4gb?

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego używasz kompa, jeśli net/muza/gry/filmy to lepiej mieć WYŻEJ taktowanego dwurdzeniowca niż wolniej taktowanego czterordzeniowca, jeśli jednak używasz kompa do zadań wielowątkowych, obróbka grafiki, video i jakieś inne zaawansowane cele to wtedy Quad ma przyszłość w takim kompie ;)

 

Co do budy to tanio a dobrze to Coolermaster Elite 330/331/332 lub Sharkoon Revenge

 

Mówiąc co zasilaczach miałem na myśli: 650W lub taniej 450W. Osobiście gdybym był w stanie to wziąłbym wersję 650W, tanio a mocy Ci nie zabraknie na przyszłość, będzie cicho.

 

Jeśli nie będziesz planował w przyszłości systemu 64 bitowego to branie 4GB ramu ma sens 50:50 bo nie wykorzystasz wszystkiego ale można brać na ,,zapas,, jeśli chcesz koniecznie 2GB ramu to bierz OCZ Reaper 2x1GB 1066mhz lub Mushkin SP2+ 2x1GB lub całkiem niezłe Aeneony 2x1Gb X-tune 1066mhz.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro komp ma być do gier to c2d , quady tylko do profesjonalnych zastosowań.

 

obudowa CM Elite

 

To prawda że w apollo nie ma corsaira 650 , model 620 to wersja z odpinanymi kablami dlatego jest droższy , jednak 450W wystarczy w zupełności do tego zestawu

 

 

Windows xp w przypadku jak masz 2x2G widzi niecałe 3,5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7249

 

A ta obudowa jest ok? I jesli juz brac dwurdzeniowca to Core2 Duo E8400 tylko wchodzi w gre, czy moze cos jeszcze lepszego a niewiele drozszego? :) ram wezme jednak 4gb, zasilacz tamten znalazlem na esc.pl i tam skladam kompa wlasnie

 

 

@edit

takie coś złożyłem, to co mowiles.

 

Procesor:

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

460 zł

 

Płyta główna:

Asus P5Q Pro /intel P45/

335 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

235 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

150 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

499 zł

 

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-215 SATA (black)

85 zł

 

Karta sieciowa:

Pentagram HorNet /PCI/

20 zł

 

Obudowa:

Logic Concept Transformer Silver (bez zasilacza)

159 zł

 

Zasilacz:

Corsair 650W [CMPSU-650TXEU]

240 zł

 

 

ok? obudowa moze byc?

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik spoko oprócz tej obudowy, nie pasuje mi tam totalnie, to jakiś badziew i w dodatku ma miejsce na 80mm wentyl na tyle obudowy, co tu dużo mówić, taniej a lepiej CoolerMaster Elite lub Sharkoon revenge a troche drożej Antec Three Hundred.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta obudowa jest ok? I jesli juz brac dwurdzeniowca to Core2 Duo E8400 tylko wchodzi w gre, czy moze cos jeszcze lepszego a niewiele drozszego? :) ram wezme jednak 4gb, zasilacz tamten znalazlem na esc.pl i tam skladam kompa wlasnie

 

Obudowa:

Logic Concept Transformer Silver (bez zasilacza)

159 zł

E8500 jest niewiele droższy :) ok. 50zł można go kupić za ~480pln (ale wzrostu wydajności do E8400 to sie nie spodziewaj dużego 3.0Ghz w porównaniu do 3.17Ghz), ale nie na ESC bo tam maja drogo E8500. A ta obudowa to takie świecidełko błyszczące, wolałbym CM Elite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8500 jest niewiele droższy :) ok. 50zł można go kupić za ~480pln (ale wzrostu wydajności do E8400 to sie nie spodziewaj dużego 3.0Ghz w porównaniu do 3.17Ghz), ale nie na ESC bo tam maja drogo E8500. A ta obudowa to takie świecidełko błyszczące, wolałbym CM Elite

a E8400 maja tanio? :-)

 

i gdzie tanio moge kupic E8500 wraz z cala reszta, ktora pisalem? bo wole w jednym sklepie wszystko, a faktycznie na skapcu jest roznica w cenie miedzy e8400 a e8500 40-50zł, a na esc.pl okolo 200.

 

I jeszcze jedna sprawa, karta graficzna, kumpel mi ciagle mowi zebym lepiej wzial GFa 8800 GT niz tego radeona, a ja sie nie znam i nie wiem

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a E8400 maja tanio? :-)

 

I jeszcze jedna sprawa, karta graficzna, kumpel mi ciagle mowi zebym lepiej wzial GFa 8800 GT niz tego radeona, a ja sie nie znam i nie wiem

kumpel sie tez nie zna, hd4850 zjada w calosci bez popitki tego 88GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a E8400 maja tanio? :-)

 

I jeszcze jedna sprawa, karta graficzna, kumpel mi ciagle mowi zebym lepiej wzial GFa 8800 GT niz tego radeona, a ja sie nie znam i nie wiem

Może też planuje kupno komputera i chce mieć potem lepsza grafe od Ciebie :lol2: joke. A na poważnie HD4850 wydaje się najbardziej sensowny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też planuje kupno komputera i chce mieć potem lepsza grafe od Ciebie :lol2: joke. A na poważnie HD4850 wydaje się najbardziej sensowny

Własnie on juz kupil i wzial 8800GT galaxy i jest zadowolony, no i tez kupil wlasnie kompa do gier a wzial tego najslabszego quada, a nie dwurdzeniowke

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie on juz kupil i wzial 8800GT galaxy i jest zadowolony, no i tez kupil wlasnie kompa do gier a wzial tego najslabszego quada, a nie dwurdzeniowke

To wydał kase bardzo głupio. HD4850 jest lepszy od 88GT. A Quad jest gorszy w grach od C2D E8xxx, bo nie ma narazie gier dobrze wykorzystujących 2 rdzenie, a co dopiero cztery...Bierz E8xxx i Radeona. Bedzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wydał kase bardzo głupio. HD4850 jest lepszy od 88GT. A Quad jest gorszy w grach od C2D E8xxx, bo nie ma narazie gier dobrze wykorzystujących 2 rdzenie, a co dopiero cztery...Bierz E8xxx i Radeona. Bedzie OK.

Próbuje zlozyc na apollo, tam E8500 dużo tanszy, ale znow nie ma pamięci a-data wcale :/

 

a tego radeona to brac sapphire? czy to nie ma znaczenia?

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zlozyc na apollo, tam E8500 dużo tanszy, ale znow nie ma pamięci a-data wcale :/

 

a tego radeona to brac sapphire? czy to nie ma znaczenia?

Sprawdź czy są Kingmaxy 1066. Też dobre pamięci i w dodatku za dobrą cene. Możesz wziąc Sapphire jak i innych firm, wszystkie karty to referencyjne karty ATi z nalepkami producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem troszkę inaczej, bo niektóre ceny są lepsze na apollo, niektóre na esc.pl, i troszkę wezmę stąd, a troszkę stamtąd. E8500 na apollo kosztuje tyle samo co E8400 na esc.pl Wyjdzie mnie koło 2200 niestety, ale jakoś będzie :-) No więc ostatecznie jest tak :

 

z esc.pl :

 

Płyta główna:

Asus P5Q Pro /intel P45/

335 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

235 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

499 zł

 

Nagrywarka DVD:

Pioneer DVR-215 SATA (black)

85 zł

 

Zasilacz:

Corsair 650W [CMPSU-650TXEU]

240 zł

 

z Apollo :

 

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHz 6MB BOX - 485zł

 

Cooler na procesor Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM P7015 - 80zł

 

[sATA2] Dysk Samsung 320GB F1 7200 16MB HD322HJ - 140zł

 

[ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 331 black-silver RC-331 b/z - 110zł

 

 

RAZEM : 2208zł :)

 

Wszystko ok?

 

A, i orientujecie się może jak to jest jak nie mają w apollo sprzętu na magazynie? Długo trzeba czekac?

 

I jeszcze jedna sprawa, co musze dokupic zeby miec jakas siec wi-fi w domu, bo mam aktualnie liveboxa ale rozłącza za często ?

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100%? Nalepka kosztuje 150zł?

jakie 150zł ? , wybrałeś saphire za 500zł , Scyzor proponuje power colora za 465 , ja tu widzę 35zł różnicy , a różnice między tymi dwoma modelami to zawartość pudełka i to że saphire ma 3 lata gwary a power color tylko 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopłaciłbym do dłuższej gwarancji... I IMO zakup E8500 nie opłaca się: żeby płacić 80 zł więcej za 0.5 mnożnika więcej i 160 MHz wyższe taktowanie w porównaniu z E8400.

 

Za to jeżeli chcesz UPS, to powiem ci tylko, że potrzebujesz:

 

a) zasilacza z PPFC i tańszego UPS-a

albo

b) zasilacza z APFC i drogiego UPS-a dobrze odwzorowującego sinusoidę prądu zmiennego (tak to się mówi?) :)

 

Zasilacze z aktywnym PFC są bezpieczniejsze od pasywów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopłaciłbym do dłuższej gwarancji... I IMO zakup E8500 nie opłaca się: żeby płacić 80 zł więcej za 0.5 mnożnika więcej i 160 MHz wyższe taktowanie w porównaniu z E8400.

 

Za to jeżeli chcesz UPS, to powiem ci tylko, że potrzebujesz:

 

a) zasilacza z PPFC i tańszego UPS-a

albo

b) zasilacza z APFC i drogiego UPS-a dobrze odwzorowującego sinusoidę prądu zmiennego (tak to się mówi?) :)

 

Zasilacze z aktywnym PFC są bezpieczniejsze od pasywów...

Przepraszam, ale nic mi to nie mówi, nie znam sie na tym kompletnie, ale w letniej porze w naszej okolicy często zabierają prąd, zazwyczaj na chwilę.

 

Moglbys podac jakies przyklady, jaki zasilacz mam wziac i jaki ups? On nie musi trzymac dlugo, najważniejsze jest to zeby zawsze zalapal...

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest UPS odtwarzający sinusoidę (tak pisze w specyfikacji, najlepiej sprawdzić samemu): http://www.pcesklep.pl/p/pl/6243/zasilacz+...+500+sinus.html

 

W przypadku kupna takiego, nada się każdy zasilacz.

To trochę drogo, mam do dyspozycji max 300zł, ale jesli byloby 200 to jeszcze lepiej.

 

A cos takiego ? http://www.pcesklep.pl/p/pl/6241/zasilacz+...aldi+620pl.html

Musialbym brac inny zasilacz niz Corsair 650W?

 

 

@edit

 

http://www.allegro.pl/item400835461_ups_ev...uo_350_pro.html

 

a to? 230zł, z 'czystą sinusoidą na wyjsciu' cokolwiek to znaczy;-)

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa zestawu już przyszła, na druga połowę jeszcze trochę poczekam bo w apollo nie mają na magazynie, tylko że napęd mi spadł zsunął się z łóżka na parkiet i nie wiem czy będzie działał..., coś lata w srodku

Edytowane przez Alieno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...