Skocz do zawartości
marco

[recenzja] Msi P45 - Czyżby Ostatni?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kiedyś powiedział: „Nic nie trwa wiecznie”. Dotyczy to również socketu LGA775. Pomimo dobrych 4 lat na rynku, niezliczonej liczbie procesorów i chipsetów, przyszedł i ten moment, aby godnie pożegnać się z tą podstawką. Na osłodę tego pożegnania (koniec br.) Intel postanowił nas ponownie uraczyć jednym ze swoich chipsetów. Mowa tutaj o kawałku krzemu, obarczonym symbolem P45 (Eaglele). W dzisiejszym teście, przyjrzymy się bliżej tej konstrukcji na podstawie dwóch płyt głównych firmy MSI. Zapraszamy do lektury!

 

Autor: Marcin Rywak – ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konkluzji jest chyba niewielki błąd:

"to samo przy odrobinie wysiłku można osiągnąć na P45, a tym bardziej na P965."

Zdaje się ,że powinno to brzmieć P35.Recka fajna.Płytę MSI obecną polubiłem i uważam ,że to przyzwoite konstrukcje(te zworki...żaden problem przecież).Niemniej chyba wrócę z następną do DFI :lol2:

Tak czy siak wiele lat jeszcze 775 będzie krążył po rynku wtórnym i pewnie też coś wyskoczy co jakiś czas nowego(jak np. z kartami na AGP czy ostatnio...PCI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konkluzji jest chyba niewielki błąd:

"to samo przy odrobinie wysiłku można osiągnąć na P45, a tym bardziej na P965."

Zdaje się ,że powinno to brzmieć P35.Recka fajna.Płytę MSI obecną polubiłem i uważam ,że to przyzwoite konstrukcje(te zworki...żaden problem przecież).Niemniej chyba wrócę z następną do DFI :lol2:

Tak czy siak wiele lat jeszcze 775 będzie krążył po rynku wtórnym i pewnie też coś wyskoczy co jakiś czas nowego(jak np. z kartami na AGP czy ostatnio...PCI).

Co do pierwszej części zdania to się zgadzam, sam pewnie przejdę za jakiś czas na 4 rdzenie jak jeszcze potanieją. Do tego 4gb i zmieniając grafę co jakiś czas można spokojnie jeszcze długo pojechać. Co do drugiej części to raczej na pewno nie, bo właśnie uśmiercając podstawkę skazują nas na nabycie nowych zabawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej części to raczej na pewno nie, bo właśnie uśmiercając podstawkę skazują nas na nabycie nowych zabawek.

Taaak...Wiadomo ,że chipsety nie zmartwychwstają więc masz rację.Chodziło mi ,że zanim nekrolog się potwierdzi to jeszcze na 775 zarobią choć powoli zniknie w końcu....Taka kolej rzeczy i nie ma co ronić łez.Ogólnie i tak mocne konfigi do gier czy aplikacji można za stosunkowo niską kasę złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niech nie znika tak szybko socket 775 bo jeszcze niemialem 4 rdzeniowego proca ,a i sloty na ddr2 jeszcze nie zapelnione wszystkie hehe :rolleyes: a qada wymienie mam nadzieje po premierze s1366 ,wydaje mi sie ze powinny wtedy ceny ich sporo spasc :wink: i pewnie taki qadzik z szybka pamiecia ddr2 nie bedzie waskim gardlem przez pare lat,gdy nastanie era nahalemow i nowej podstawki oraz ddr3 ,no a moze mi sie tylko wydaje i nastepna generacja procow bedzie dwukrotnie szybsza :sad:

 

 

 

 

 

-------------------------

cpu-2180@ 3.2ghz box (1.352V)

gpu-galaxy 8600gt 256

mobo-msi neo2-fr(1.9)

ram -2x1gb gr 800mhz cl5@1050

hdd-samsung320 sata 16m,80gb samsung ata 8m

dvd-nec 3550a

psu-560W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...