Skocz do zawartości
Gi3r3k

Msi P45 Neo-f / Neo2-(fr,fr2,fir) / Neo3-(fr,fir)

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co ja widzę to z tego co podałeś to można wywnioskować że egileldowy q8xxx ma walla na 470 i nic więcej. Niema tam napisane że płyta więcej nie zrobi...

MOA? Ja mówię że mi się udało 3300 MHz maks uzyskać na tej płycie nie mam pojęcia jak innym i pokazuje że na innej płycie komuś też się tyle jedynie udało.

 

ale prawda taka ze 470 fsb dla q9550 to jest 4ghz !! a 400fsb to 3,4 icon_razz.gif quad quadowi nie równy i jak piszesz ze wiecej jak 3300 z quada nie wyciszniesz to pisz z jakiego icon_smile3.gif

Cały czas piszę o swoich doświadczeniach innych quadów nie mam a jak pisze o czyiś to mówię kto jak i gdzie.

 

ja już odpuściłem bo jakoś w nicość prowadzi ten dialog.

I to chyba będzie puenta. Edytowane przez Exclus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się nie chciało czytać dokładnie tej kłótni, choć przejrzawszy wszystko mam wrażenie, żeście się po prostu nie zrozumieli.

 

W skrócie:

 

Problemy z FSB 400MHz na Quadach dotyczą jedynie wersji zwykłej (nie-MOA), z biosami od 3.3 w górę, łącznie z betami. Płyta na starszych biosach bez problemu robi 500MHz i więcej, problem dotyczy biosu, nie płyty.

 

Wygląda na to, że MOA to tak jakby kolejna rewizja tej płyty, ma osobny bios, jak widać lepszy... Nie wgrywajcie biosów ze zwykłej wersji.

 

FSB wall na Quadach z mnożnikiem x8 i mniejszym zazwyczaj zaczyna się w okolicach 450-500MHz.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, płyta przyszła mi z gwarancji (niestety ta sama), podobno ją naprawili, i tu moje 1 pytanie - czy można wymienić na płycie np mostek północny/ południowy ?

Napisane było, ze jest naprawiona, więc naprawa najprawdopodobniej polegała na wymianie biosu...

Na razie nie mogę sprawdzić jak działa plyta - dopiero za jakiś tydzień będę miał czas...

Mam tez 2 pytanie, głupie ale dla mnie dość ważne i byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś by to sprawdził, a mianowicie chodzi o przycisk CLEAR CMOS z tylu płyty. Jak "głęboko" wciska wam się ten przycisk? U mnie jest to mniej niż 1 mm - tak jak np przyciski power i reset na mobo. Pytam się, bo nie wiem czy ostatnio przy wkładaniu płyty w do obudowy nie uszkodziłem tego przycisku ( dotknąłem lekko do maskownicy...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stichus

 

ja na początku włożyłem płytę do obudowy i maskownicai docisneła przycisk clr cmos i nie mogłem kompa uruchomic (non stop wcisniety przycisk przez maskownicę) aż musiałem poluzować śrubki od płyty i przesunowłem i wsio działa jak należy:)

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, teraz się trochę uspokoiłem (myślałem, że wysłałem do serwisu a oni tam tylko biosa wgrali nowego...).

 

@yacub10

Miałem dokładnie tak samo - też nie mogłem uruchomić kompa ale poruszałem trochę maskownicą i płytą i było ok icon_wink2.gif

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Odświeżam temat, bo mam kolejne pytanie.

p.s. Mam kolejne głupie pytanie - chciałem się dowiedzieć, czy jeśli podkręcam procesor w biosie to muszę robić coś ze zworkami na płycie - wyjąć je czy coś?

Pytam, bo nie chcę popsuć mojego mobaska 2 raz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy muszę bawić się tymi zworkami? Czy jeśli ich nie poprzestawiam i podkręcę procesor to coś może się stać? :26:

p.s. Jeszcze mam takie 1 pytanko - czy ktoś, kto ma tą płytę ma też ramy Corsair XMS 2 2x 2gb 1066 mhz? Nie wiem jak będzie płyta działała z nimi po naprawie ale przed nią było tragicznie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zworkami nie musisz sie bawic - jak ustawisz daną wartość z biosu i komp działa stabilnie to nie musisz zmieniać,

 

co do ramu ja posiadam Kingston HyperX Black 2x2gb 1066 5 5 5 15 i jak je tak ustawie w biosie to wsio działa a jak daje inne wartosci to komputer grymasi tzn jak ustawie timingi np 6 6 6 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, w jakiś sposób znalazłem czas na złożenie kompa :) Płyta chyba naprawiona - nie ma już problemów z pamięciami Corsaira, zobaczę jeszcze co z OC, ale to raczej we wtorek/środę. Został tylko 1 problem - po przejściu w stan uśpienia wentylatory dalej pracują :( Co można z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja konfiguracja:

 

Q9450

MSI NEO2-FR MOA

2x 2GB OCZ Platinum 1066MHz

GF8600GT PALIT

Dysk 500GB SATA2

Zasilacz Chieftec 750W

 

Problem:

 

Czarny ekran po restarcie. Muszę resetować CMOS i ponownie ustawiać BIOS.

 

Wersja BIOSU v3.2 z dnia 27 lipca 2009, wcześniej był wgrany z 2008 jakiś, ale i tak nic nie pomogło po aktualizacji.

 

Napięcia pamięci ustawione na 2,235v (poradzono mi aby były minimum 0,025v wyższe od zalecanych). Myślę, że wina leży po stronie napięcia Quada, próbowałem jakiś ustawień ale dalej to samo, wole się nie bawić, teraz chodzi na deflautowych.

 

Możecie mi coś poradzić, bo staje się to nurtujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to nie PCIE tylko PCI - a ja dziś własnie dowiedziałem ze moja płyta ogranicza mojego quada q9550 więcej jak 425 fsb nie dam rady wyciągnąć z niej u znajomego procesor działa na 4,0 a na MSI ni hu hu

Edytowane przez yacub10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stichus własnie chodzi o to ze na 3.26b nie da sie więcej przed chwilą wgrałem bios z MOA i zobaczę co z tego będzie ale coś czuje ze trafiłem na słaby model płyty :( trzeba zmienić na asusa p5q-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem spore problemy - pamięci nie działały z płyta itd, oc tez słabo - ciągle jakimiś napięciami się musiałem bawić, oddałem do naprawy...

Przysłali mi z gwarancji ta sama płytę, dziś zacząłem kręcenie i bez prawie żadnej regulacji napiec bardzo dobrze mi idzie ;)

Mozę wyślij na gwarancje tak jak ja, jeśli będą dalej problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...