Skocz do zawartości

Gi3r3k

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    3264
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Ostatnia wygrana Gi3r3k w dniu 16 Października 2011

Użytkownicy przyznają Gi3r3k punkty reputacji!

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Mazowsze ;)

Ostatnie wizyty

8821 wyświetleń profilu

Gi3r3k's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

101

Reputacja

  1. Jak nie było offsetu, to pisałem o tym, to chyba wystarczy ;) Wszystkie płyty oprócz MSI miały offset, choć już tu wszędzie piszą, że nowe biosy go mają. Z tym brakiem panelu USB 3.0 Extreme4 potwierdza u mnie pewien niepokój - a dokładnie, że Z77 Extreme4 to bardziej następca P67 Fatal1ty Performance , niż P67/Z68 Extreme4. Wystarczy właśnie spojrzeć na wyposażenie i budowę radiatorów, które przypominają te z modeli Fatal1ty Performance, które stało wyżej niż Pro3, ale niżej niż Extreme4. Dokładnie tak. Mogę już potwierdzić, że to był mój ostatni artykuł na tym portalu. Nie będę testował procesorów i płyt głównych na PurePC ani w żadnym innym serwisie w najbliższych miesiącach. W procesorach dużo się nie zmieni na razie, bo procedury zostawiam następcy, ale płyty to sprawa otwarta ;) W każdym razie dzięki za czytanie moich artykułów, byliście wspaniałymi czytelnikami i zawsze miło było dla was tworzyć :) Tylko że Biostar w przypadku Z77 kosztuje ok. 700 zł, a Asus ok. 850 zł, więc mocno zaokrąglasz ;) Zresztą ciężko ocenić wartość oprogramowania, co najwyżej ich wykonanie. Chyba, że piszemy o programach użytkowych, ale tanie i średnie modele dają zazwyczaj tylko jakieś triale. Na przykład Asus w przypadku P8Z77-V PRO daje na DVD (wg ich strony): Sterowniki, Narzędzia ASUS, ASUS Update, Oprogramowanie antywirusowe (wersja OEM). Faktycznie podnoszą wartość płyty ;) Acha, jeszcze jedno - przez Ivy Bridge te testy płyt były najnudniejszymi, jakie miałem okazję przeprowadzać...
  2. Napisałem na forum PCL, napiszę i tu: Intel walnął się w materiałach i w jednej z tabelek ze wszystkimi nowymi procami Core i5 3570K i kilka innych i5 miało 8 wątków ;) Dopiero jakiś czas później to poprawili, jak widać nie do wszystkich dotarła zmiana ;) Na benchmarku wkleili screeny z tymi właśnie złymi tabelami ;) Edit: widzę, że już poprawili. Niestety nie... :/ Ale są widzę na świecie testy 3570K, więc możesz sprawdzić, czy to prawda.
  3. @kwasior500 Nie musiałeś daleko szukać, wystarczyło zajrzeć do mojego premierowego artykułu o SB ;) Ewentualnie zobaczyć też wykresy OC od czerwca (od Llano), gdzie 2500K i 2600K miały 90 MHz mniej. Wszystkie cztery sztuki jakie miałem były ES. Było na tyle dużo roboty z płytami i procesorem, że nie pomyśleliśmy o tym, a żadnej Z68 na stanie nie mamy - oprócz mojej w kompie, ale bez przesady ;) Ale i tak praktycznie wszystko jest w procesorze, wyniki powinny być na poziomie błędu pomiarowego, więc nie ma co się nad tym głębiej zastanawiać :) Ha, mogę dać, ale i tak wam nie zadziała, nie macie uprawnień :P Ci bardziej dociekliwi bardzo łatwo obliczą sobie ewentualną wydajność budżetowych Ivy Bridge. Wystarczy w danym teście obliczyć różnicę między Core i7 2700K a Core i7 3770K, a potem pomnożyć wyniki choćby Pentium G840, żeby uzyskać przybliżoną wydajność Pentium w wersji Ivy :)
  4. Rzucę wam coś takiego - spójrzcie, jak podkręcały się Sandy Bridge w wersji ES, a jak sklepowe ;) Mam nadzieję, że interpretacja tego zdania nie sprawi trudności, konkretniej nie mogę napisać ;) Nie zapowiada się na to... Ale coś wymyślimy ;)
  5. Jeśli ES, to osoba, która Ci go dała może mieć problemy w sytuacji publikacji wyników. Ale skoro ma lecieć na ebaya, to pewnie masz wersję sklepową i możesz śmiało sypać wynikami :)
  6. 2-3% za każde 100MHz. Oczywiście w aplikacjach, które co najmniej dobrze obciążają procesor, ale to chyba oczywiste. W praktyce podkręcając o 1GHz procesor będzie wydajniejszy o ok. 25%.
  7. Widzę, że jak tak dalej pójdzie nie będzie co czekać na premierę, skoro część osób prywatnie wrzuca swoje testy sklepowych wersji, a jeden portal zagraniczny bez oglądania się na NDA publikuje testy płyt z Ivy... Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli OC będzie na poziomie SB, to pozostaje jeszcze wzrost wydajnościowy zegar w zegar. Acha, to że procesor ma 80*C nie oznacza, że się grzeje i można na nim smażyć kotlety ;) Mogę Cię zapewnić, że dotykając radiatora zobaczyłbyś różnicę w cieple pomiędzy podkręconym SB a podkręconym IB, i to nawet, gdyby pierwszy miał 70*C a drugi 80*C.
  8. Jak mają się skarżyć, skoro testerzy nie sprawdzają temperatur sekcji... Wspomniany Tomshardware sprawdza, ale tyko na ustawieniach standardowych. Nie doczytałem jednak, w jaki sposób obciążają procesor, chyba jednak w jakiejś aplikacji, a nie w OCCT czy programie tego typu. Tak czy inaczej podkreślałem w artykule, że mogła to być wina sampla testowego. Dałeś linka do wersji -M, ale widzę model ATX też sprawiał problemy. Ciekawe, że autor nie pomyślał, że throttling powodują temperatury sekcji, a skupił się na sprawdzaniu temperatur procesora :mur:
  9. Oczywiście, ale nawet jeśli kupi np. Core i3 2120, to i tak końcowym przystankiem będzie Ivy ;) Nawet jeśli taki procek ma zostać na dłużej, to płyta na Z77 z Core i3 nie powinna mieć żadnego problemu, bo niby czemu miała by mieć. A to ktoś myślał, że Z77 wniesie duże zmiany? ;) OC i tak zależy od możliwości danego CPU i stabilności napięcia dostarczanego procesorowi przez sekcję zasilania... Czyli ewentualnie można się zastanawiać, czy któryś producent czegoś nie spi... projektując nową płytę ;) Tak, wygląda na to, że to właśnie niższa cena płyt będzie największą zmianą, którą wniesie nowy chipset, tuż obok USB 3.0.
  10. Spoko, może nie będą to super szczegółowe testy, ale coś na pewno dołożę specjalnie dla osób, które są zainteresowane tematem. Nie, ale płyty Z77 są dedykowane Ivy Bridge i raczej mało kto będzie je kupował do mocniejszych modeli Sandy Bridge... Problem w tym, że nie ma czegoś takiego jak redakcyjny Sandy ;) Intel zazwyczaj daje, a potem zabiera po testach, sample krążą po innych redakcjach. Zresztą w ten o to sposób testując płyty na Z68 musieliśmy budować bazę OC od nowa, bo procek na którym testowaliśmy P67 uległ spaleniu. Co do obciążenia sekcji, zgadzam się, SB zrobi to znacznie lepiej niż IB, to twierdzenie jest niekwestionowalne, ale jak wyżej - Z77 będzie przez wszystkich kupowane pod Ivy, a nie pod Sandy... Jeszcze co do testu samego Ivy, to mogę Wam już zapowiedzieć, że w procedurze pojawią się 2 nowe gry, w których mamy miejsca testowe bardzo dobrze obciążające procesory. Wyniki są... bardzo ciekawe, ale każdy, kto widział porządne testy w grach wie, czego się spodziewać ;) W każdym razie możecie w dniu premiery wypatrywać testu na PPC :)
  11. A kiedy jest premiera nowych procesorów Intela według najnowszych przecieków? ;) 8 kwietnia upłynęło NDA na płyty główne z procesorem Sandy Bridge, resztę dopowiedzcie sobie sami ;)
  12. @rafa Do redaktorów, czyli do mnie ;) Spoko, dysk SSD na SATA III jest, kilka płyt Z77 jest, więc jak się wyrobię z czasem, to taki test zrobię :)
  13. Phenom II X6 to jedynie jako alternatywa do aplikacji. Gry z 6 rdzeni korzystają rzadko, a jeśli już, to marginalnie, bardziej liczy się taktowanie. Tak, dość istotny ;) Masz tu linka do arta, są tam testy w kilku grach: Performances - Jeux 3D - Core i7-3930K et Core i7-3820 : Le LGA 2011 moins cher - HardWare.fr
  14. Do gier zdecydowanie Core i3 2120. Obrazek się nie wyświetla, więc wklejam link do testu - http://www.hardware.fr/articles/851-3/performances-jeux-3d.html. Anno 1404 4 rdzenie wykorzystuje. A bywa i gorzej, bo są gry, w których Pentium G840 potrafi mieć wyniki na poziomie Phenoma II X4 955...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...