Skocz do zawartości
Gość razorex

Modernizacja Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość razorex

Mam 800zł, które moge przeznaczyć na modernizację kompa, co waszym zdaniem byloby najrozsądniejszym rozwiązaniem, zalezy mi w glownej mierze na grach (oczywiscie nie pokroju Crysisa) ;)

 

Aktualnie:

 

Intel Pentium D 805 2,6Ghz

ASRock 775Twins-HDTV

wbudowana X200

Nanya 512MB

 

Dodam ze to nie moj PC :) Myslalem nad wymianą grafy (coś nowego od nvidii) i kupieniu 1GB ewentualnie 2GG

 

Prosze o sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo hd4850 to będzie przerost formy nad treścią dla tego Pentiuma.

Z tego co widzę to płyta obsługuje dual core, więc kup E2180/E2160, 2GB RAMu (Aeon lub Adata) i np: Palit 9600GSO Sonic 768MB.

 

Bedzie cie to kosztować ~600 zł w esc, za reszte możesz dokupić jakieś dobre chłodzenie.

 

Oczywiście możesz kupić hd4850 i tak się zmieścisz w 800zł, ale już nie starczy na chłodzenie, a procek na standardowych taktach będzie trochę słaby nawet na tą 9600gso.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale E2180 na Boxie bez problemu można pogonić na 3GHz @ ~1.4v a nawet jak na tyle nie pójdzie, to 2.66GHz @ def vcore zrobi 99% sztuk.

 

 

EDIT: a Kase ze starych gratów może przeznaczyc na jakieś chłodzonko.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że tak, ale te 3Ghz to będzie w sam raz dla tego GSO, a do 4850 to powiedzmy jest na styk (imo za mało, tym bardziej, że to CD a nie C2D). Oczywiście przyrost będzie, ale niewarty wydanych pieniędzy.

 

Ok, chłodzenia może nie musisz kupić (sam jade na box'ie ;P @3,2Ghz), wydaj kase na co chcesz, jak znam życie to przyda się w coś zagrać na nowym sprzęcie.

 

Inna sprawa jeszcze pozostaje,że kolega nie pisze jakie ma zasilanie. Apetyt na prąd znacznie wzrośnie, przydałby się jakiś markowy 350W, a najlepiej 400W, to do 9600gso, a do 4850 450W niebędzie za dużo, a na to już kasy niema...

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość razorex

Taaaaak.... a wiec okazalo sie ze zasilacz to jakis noname 340W ;)

Plany uległy zmianie i jednak nie bedzie to modernizacja a sprzedaz starych podzespołow i kupno nowych :)

 

Mój typ:

 

Asus P5Q Pro

E8400

HD4850

2x2GB DDR2 800mhz obojętna mi firma ;)

Corsair 450W

 

dysk, obudowa itd. zostaje :)

 

~1700zł minus stare części ~1500zł

 

Coś zmienic? ;)

Edytowane przez razorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...