Skocz do zawartości
prezes_19

Komunikat Przy Uruchamianiu Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem od pewnego czasu podczas uruchamiania komputera widze nastepujący komunikat:

"Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in Selected Boot device and press key"

komputer sie dalej nie uruchamia, po restarcie wszystko wraca do normy i komputer działa poprawnie, komunikat widze zawsze jak komputer stał np. 2h i potem chce go uruchomić to bez restartu nigdy sie nie obędzie :/ co to może być ???

kiedyś widziałem ten komunkat tylko jak komp był odłączany od prądu a teraz już za każdym razem, HELP ME :/

P.S. nie wiedziałem w którym dziale to napisać, jak w złym to prosze modów o przeniesienie do właściwego działu.

Mój komputer to:

Athlon 3000+

AsRock 939 Dual Sata II

Radeon x1950 256MB

2GB DDR

WD 250GB Sata

DVD-RW + CD-RW

Zasilacz Forton 400W

Wcześniej wszystko chcodziło normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem o tym samym, bateryjka dziś wymieniona a dalej to samo :/

Przejdź do działu "Podstawowe zagadnienia"

 

Może wgraj nowszy bios.

Może masz popieprzone w zworkach/popatrz czy dysk masz na Master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie bootowanie z HDD na 1 miejscu. Być może masz ustawione np cd/dvd, lub na usb.

no ale po restarcie raczej te ustawienia bylyby nadal, a on pisze wyraznie ze po restarcie tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim abicie mam ustawione na first dvd. komp chodzi 24/7 więc mnie to rybka, ale np jak go wyłącze i zostawie wsadzony pendrive to mi pokazuje komunikat: pendrive without operating system"czy jakoś tak i winda się nie ładuje. Po restarcie (kiedy pen jest dalej włożony) już jest ok. A dzieje się tak mimo że mam ustawione dvd, hdd, usb (dokładnie w tej kolejności ;) Spróbować nie zaszkodzi, a nóż pomoże ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...