Skocz do zawartości
maciejklos

Radeon 9000, 9000 Pro, 9100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

chciałby kupić radeona 9100 Sapphire. Wszędzie piszą że jest on

odpowiednikiem R 8500 i że jest lepszy od R 9000 i 9000 Pro.

Ale dziwią mnie ceny - Sapphire Radeon 9100 - 405zł(tańszy niż 9000 Pro).

I te dziwne taktowanie rdzenia i pamięci (230/460), powinno być 250/500. O co tu chodzi. Czy kupić R 9000 Pro czy R 9100 (mówię o kartach Sapphire). Proszę o pomoc i radę bo już jestem wygłupiony.

Dzieki za pomoc i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

chciałby kupić radeona 9100 Sapphire. Wszędzie piszą że jest on

odpowiednikiem R 8500 i że jest lepszy od R 9000 i 9000 Pro.

Ale dziwią mnie ceny - Sapphire Radeon 9100 - 405zł(tańszy niż 9000 Pro). 

I te dziwne taktowanie rdzenia i pamięci (230/460), powinno być 250/500. O co tu chodzi. Czy kupić R 9000 Pro czy R 9100 (mówię o kartach Sapphire). Proszę o pomoc i radę bo już jestem wygłupiony.

Dzieki za pomoc i rady.

Tez mialem ten dylemat. Moglem potestowac R9100 250/500 i R9000PRO 275/550. Wzialem R9100-szybszy nawet w stosunku do podkreconego 9000PRO. I tanszy... ;-)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakrycznie chu... sa te karty R9100LELELELE. Oczywiscie producenci te "LE" pomijaja. Pamieci gorszych firm o czasie dostepu 5ns - tragedia.

Po prostu oszustwo. I jeszcze beda potem problemy z porzadnym dzialaniem tej karty nawet niepodkreconej.

R9000pro wolalbym 100x

Niby wolniejszy o pare % ale wiem, ze porzadna karta i bezproblemowa.

A za 400 pln to kupilbym GF3ti200 od creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma taktowanie rdzeń/pamieć 250/230 i lekko wykrecisz na 300/260 bez radaitowów dodatkowych to wiec bierz 9100.A u Kaeres'a to juz normlaka ze sie tak wkurza jak widzi obciete taktowanie i nie zadne dupiate 5ns tylko porzadne 4ns SAMSUNGA

co sie kreca cudnie dzis własnie doszłem do 294 MHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie to i owszem ale bardziej jeszcze jak se kolega jeden z drugim kupuja takie karty a potem sie dziwja, ze karta zle chodzi i wala topiki jeden za drugim o problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafirek ma taktowanie 250/230,pamieci Samsunga 4ns,jest szybszy od 9000pro,kosztuje ok 400pln.Uwazaj faktycznie na syfy LE z 5ns pamieciami i taktowaniem rzedu 230/183 :(((.Acha.I nie trzeba go podkrecac zeby sobie bezstresowo pograc(vide gf3).A to ze niektorzy nie moga sie pogodzic z tym ze nvidia robi dobrze tylko ti4200 to zaden argument.Jedyna karta od nvidia nadajaca sie do kupienia to gf4ti4200.Ponizej jest wylacznie 9100,powyzej 9500pro.Tak sytuacja na rynku wyglada na dzisiaj.

Kaeres moze opowiesz cos w temacie GF4MX440SE ??Najlepiej na sdramach.Uwazam ze jako fachowiec od nvidia mozesz miec sporo do powiedzenia na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam teraz dylemat ..moge kupic uzywanego sapphirka 8500taktowanego 250/200 za 350 zł czyli tyle ile dałem za swojego r9000 ..tylko nie wiem czy jest sens ..karta ma pamieci 4ns jak ja na 9000 a moja sie całkiem nizle kreci 9k w demarku jak na r9000 no pro to jest juz cos ,....ale ten 8500 korci mnie strasznie jak myslicie jest sens ..????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do GF 4 MX 440se to lipa. pomijając taktowanie 250/333 zamiast 270/400 to jest gorsza sprawa: magistrala pamięci ma 64 bity. zaj...biście obcina wydajność, nawet DDR nie może się napełnić.

ale ze 128 bitową magistralą to najlepsza karta za 200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam teraz dylemat ..moge kupic uzywanego sapphirka 8500taktowanego 250/200 za 350 zł czyli tyle ile dałem za swojego r9000 ..tylko nie wiem czy jest sens ..karta ma pamieci 4ns jak ja na 9000 a moja sie całkiem nizle kreci 9k  w demarku jak na r9000 no pro to jest juz cos ,....ale ten 8500 korci mnie strasznie jak myslicie jest sens ..????

Ja bym nie kupował takiego dziwaka .Kartę należy kupować od pożadnego producenta i z "normalnym" taktowaniem inaczej można być bardzo rozczarowanym i zdziwionym 8O

 

Sapphfire to dobra firma ale ta karta mi się nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do GF 4 MX 440se to lipa. pomijając taktowanie 250/333 zamiast 270/400 to jest gorsza sprawa: magistrala pamięci ma 64 bity. zaj...biście obcina wydajność, nawet DDR nie może się napełnić.

ale ze 128 bitową magistralą to najlepsza karta za 200 zł

no tak... jak jeszcze kiedys mialem GF2mx to porzyczylem od kolesia takiego GF4mxse na srd'ach. Chcialem sie pocieszyc, a tu soie okzalo ze w 3dmarku zrobilem na nim chyba 1800 pkt czy jakos tak HAHAHA to bylo mniej niz na moim GF2mx. Prosty wniosek Nie waz sie nawet kupic GF4mx na sdr'ach bo siara sie gdziekolwiek pokazac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kartę TNT2 Pro i koleś przylazł się pochwalić swoim gf2.. i było... o punktów róznicy w3d m . :)

Ale z niego płakałem...

A za tydzień dzwoni i sie pyta:

-galago czy w carmagedon tdr masz cienie?

- tak... a co?

-a nie wiem u mnie nie ma na zadnej grze ;)

 

to mam tyle do powiedzenia na temat gf...

RADZIo RULEZ NVIDŁA DO OBORY ;))))) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tam strasznie gadal ze ta karta (shaphire jest jakas podejzana)

to poczytajcie ten link do artykuliku wyzej

"""

A jeśli już mowa o pamięciach, to na przykładzie karty Sapphire możemy zauważyć analogię do kart z układami NVIDIA GeForce4 Ti4200. Chodzi mianowicie o stosunek ilości zamontowanej pamięci RAM do jej taktowani i jakości samych układów. W przypadku karty Power Color Radeon 9100 wyposażonej w 64MB mieliśmy do czynienia z układami taktowanymi zegarem 500MHz, czyli zgodnie ze specyfikacją. Karta Sapphire, wyposażona w 128MB pamięci RAM jest lekko niedotaktowana, gdyż zegar pamięci wynosi w jej przypadku tylko 400MHz, czyli o 100MHz mniej niż karty 64MB. Niestety karty Sapphire 64MB także są niedotaktowane względem konkurencji, gdyż pamięci zamiast 500 MHz, są taktowane zegarem 460 MHz. Sapphire zamyka nam także drogę podkręcenia tychże pamięci, gdyż ich czas dostępu wynosi aż 5ns, co daje nam maksymalny, teoretyczny zegar taktujący, równy właśnie 400MHz. Jeszcze dziwniej wygląda sytuacja kart Sapphire Radeon 9100, wyposażonych w 64MB pamięci RAM. Tutaj bardzo trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie pamięci są na nich stosowane, gdyż trafić można na bardzo różne modele, z układami pamięci o czasie dostępu równym zarówno 3.6ns, 4ns jak i 5ns, przy czym te ostatnie są fabrycznie przetaktowane (5ns = maks. 400MHz a karty są taktowane zegarem 430MHz). Zatem zanim zakupimy kartę Sapphire lepiej się upewnić ,jakie kości pamięci są na niej zamontowane.

 

"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos napisac pokolei szczegoly wymienionych kart i ich ceny? bo jesli ktos chce kupic jakiegos radka opierajac sie o ten temat na forum to moze sie naprawde pogubic. glownie interesuja mnie karty saphire. z gory dzienx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładny bur.del firma sapphire robi. A potem ludzie pisza ze radki to można o du.pe rozbić...

 

Szkoda że ATi się wycofała ze sprzedaży kart w Europie, ja mam oryginała ATi i przynajmniej wszystko jest tak ja ma byc (pamięci 3,3 ns :cool:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...