Skocz do zawartości
woocash1984

Jaka Zasiłka Do Oc Tego Zestawu...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poskładałem do kupy taki zestaw...

 

Płyta: GIGABYTE GA-EP35-DS4

Procek: E8400 - ma byc przekrecony na @4GHz o ile to dobra sztuka...

Pamieć:

2Gb OCZ DDR2 PC2-9200 Reaper HPC Edition Dual Channel kit (5-5-5-18) (Pójda na tej płycie?)

lub

2Gb OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper HPC Edition Dual Channel kit (5-5-5-15)

 

Z czasem chce dorzucic kolejne 2Gb.

 

Grafika: Palit GeForce 9600GSO Sonic 768MB DDR3 192bit PCI-E

Dysk: SAMSUNG SPIN POINT F1 640 GB 7200 RPM 16 MB SATA II

 

Jeszcze jakas nagrywarka i obudowa ale to mniej wazne.

Na chwile obecna potrzebuje zasilacz, w miare cichy i za rozsadna cene...

Moge miec zasilacz Antec Basic Power 500W za 20 GBP (polecacie?)

 

Jeszcze jedna rzecz... Jaki wentyl wejdzie na ta płyte...?

Wiem ze malo miejsca wokol procesora ale moze cos sie zmiesci... :wink:

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo Asus P5Q-E (cena zbliżona do tego gigabyta a płytka lepsza)

cpu ok

ram ocz reaper 1066 wystarczy (wystarczyły by pewnie nawet 800) i tak sobie je bez problemu podkręcisz

gpu Radeon 4850 (nie wiem do czego wykorzystujesz kompa ale proca kręcisz , ramy dobre , a grafikę to jakąś budżetówkę sobie wybrałeś)

hdd ok

dvd pioneer dvr215

buda CM Elite 33x

cooler pentagram karakorum

psu ten antec może być , ale chyba Corsair 450W jest tańszy i wystarcz w zupełności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo Asus P5Q-E (cena zbliżona do tego gigabyta a płytka lepsza)

Wzialem Gigabyte, ze wzgledu na problemowosc Asusów (dzwiek, BIOS...)

 

Spedzilem sporo czasu na przejzenie mobasów i jednak zostane przy tej plycie, ale dzieki za sugestie...:)

ram ocz reaper 1066 wystarczy (wystarczyły by pewnie nawet 800) i tak sobie je bez problemu podkręcisz

Czy ten GB obsluzy PC2-9200 1150MHz, te pamiatki jednak lepiej sie kreca.

W specyfikacji nie ma oficialnej info o 1200MHz...

gpu Radeon 4850 (nie wiem do czego wykorzystujesz kompa ale proca kręcisz , ramy dobre , a grafikę to jakąś budżetówkę sobie wybrałeś)

Multimedialny [do wszystkiego:)], wybralem budzetowke bo budzet nie pozwala;), a wydaje mi sie ze PALIT wystarczy dla mnie...

dvd pioneer dvr215

buda CM Elite 33x

cooler pentagram karakorum

psu ten antec może być , ale chyba Corsair 450W jest tańszy i wystarcz w zupełności

Ok jesli zostaje GB to czy ten karakorum sie zmiesci? macie jakies doswiadczenia?

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że te reapery 1150 lepiej się kręcą skoro limit płyty to 1200MHz , a nawet najgorsze paszczaki robią te dodatkowe 50MHz.

 

Odnośnie zmieszczenia karakorum na płycie , to jakoś nie widzę problemów , jakoś na innych płytach się mieści więc dlaczego nie miałby na tym GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncowe zestawienie...

 

Płyta: GA-EP45-DS4

Procek: E8400

Pamieć: 2Gb OCZ DDR2 PC2-9200 Reaper HPC Edition Dual Channel

Grafika: Palit GeForce 9600GSO Sonic 768MB DDR3 1800MHz 192bit PCI-E

HDD: SAMSUNG SPIN POINT F1 640 GB 7200 RPM 16 MB SATA II

Cooler: Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum

Antec Basiq 500W PSU

Pioneer DVR-215BK

ANTEC THREE HUNDRED

 

dzieki za wskazowki.

pozdrawiam

Edytowane przez woocash1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem Gigabyte, ze wzgledu na problemowosc Asusów (dzwiek, BIOS...)

Mógłbyś rozwinąć myśl?

Ja uważam że asus wypuścił dobrą serie płyt p5q... poza lipa z montażem 280 w pierwszej wersji, jest wszystko ok.

Żadnych problemów nie odczułem na mobo, wiec dlatego się pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę sensu dopłacać do tych pamięci co wybrałeś , no ale skoro chcesz. Reszta ok

 

Wybralem je bo cena byla atrakcyjna 3064597[/snapback]

Mógłbyś rozwinąć myśl?

Ja uważam że asus wypuścił dobrą serie płyt p5q... poza lipa z montażem 280 w pierwszej wersji, jest wszystko ok.

Żadnych problemów nie odczułem na mobo, wiec dlatego się pytam

 

Uzytkownicy narzekaja na nowe niedopracoweane BIOSy Asusa...Ta seria moze ma juz dobry pod Penryna

ale zalezy mi na plycie, ktora odpali Wolfdale od razu bez upgrade'u, bo nie mam takiej mozliwosci.

 

Realtek ALC 883 to porazka. Plyta o ktorej mowa(Asus P5Q-E) ma nowy kodek ADI AD2000B, lecz nie zaryzykuje i stawiam na Audio Realtek ALC889A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ograniczaniem tej grafy przez płytę to mnie rozwaliłeś , ale niech Ci będzie

 

DDR2-1200 = PC2-9600 , PC2-9200 to 1150MHz , ale skoro masz tanio to ok (ale to i tak przerost formy nad treścią )

 

Biosy asusa z p45 , są tak samo dopracowane jak biosy innych producentów na tym chipsecie.

 

"Ta seria moze ma juz dobry pod Penryna

ale zalezy mi na plycie, ktora odpali Wolfdale od razu bez upgrade'u"

 

a tego to za bardzo nie kumam , przecież penryn to nazwa kodowa procków wykonanych w technologii 45nm , a wolfdale to nazwa rdzenia procków c2d. Czyli każdy wolfdale to penryn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ograniczaniem tej grafy przez płytę to mnie rozwaliłeś , ale niech Ci będzie

tzn?... :blink:

 

a tego to za bardzo nie kumam , przecież penryn to nazwa kodowa procków wykonanych w technologii 45nm , a wolfdale to nazwa rdzenia procków c2d. Czyli każdy wolfdale to penryn.

no tak, a czy ja cos innego napisalem...? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w wydajności pci-ex16 w wersji 1.0 a 2.0 to jakieś 2% , zresztą 96gso nie wymaga cudów do działania bo to karta low-end

 

a z tym drugim to napisałem że nie wiem o co Ci do końca chodzi , procesor e8400 to nie nowość , na początku były problemy z biosami ,ale teraz już ich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja to zrozumiałem tak jak BLiT i imho źle się wyraziłeś tam bo ja też za bardzo nie czaje o co miało w tym chodzić.

no zle sie wyrazilem... piszac "Penryna" mialem na mysli jakiegokolwiek Wolfdale/Yorkfield, dalej precyzujac do e8400.

Edytowane przez woocash1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Asus P5Q-E i bez gadania!! nie ma zadnych problemow z biosem czy obsluga E8400 (przeciez ten chipset powstal wlasnie po to zeby lepiej radzic sobie z 45nm niz P35)

no nie wiem... <_< jeszcze sie zastanawiam, ale moze mnie przekonacie... :rolleyes:

 

Ten GB tez na P45, wiec sam juz nie wiem co wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na to, czy to P35 czy P45 to patrz na samym koncu. Roznice miedzy tymi chipsetami sa tak kosmetyczne, ze napewno ich nie zauwazysz. Chyba, ze 10 USB to Ci za malo.

 

dlatego nie wiem czy ma sens zmiana na Asusa, gdy nastawilem sie na GB... :wink:

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...