Skocz do zawartości
preket1982

Co Wybrać Amd Czy Intela?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i trochę zielony co ma wybrać amd czy intel ?mam 600 zl na płytę procesor i grafikę .zestaw ma służyć do gier. co mam kupić?

Rozumiem, że w podkręcanie się nie będziesz bawił. W takim razie może coś takiego:

 

GigaByte GA-M56S-S3 - 150 zł

 

AMD Athlon 64 X2 5000+ - 180 zł

 

POWERCOLOR RADEON HD 3850 512MB - 250 zł

 

Razem 580 zł + przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w podkręcanie się nie będziesz bawił. W takim razie może coś takiego:

 

GigaByte GA-M56S-S3 - 150 zł

 

AMD Athlon 64 X2 5000+ - 180 zł

 

POWERCOLOR RADEON HD 3850 512MB - 250 zł

 

Razem 580 zł + przesyłka

To jeśli ma sensowna zasiłke.Jak nie to na Psu z 80zł policzyć musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do gier to tylko Intel, jednak za 600zł nie poszalejesz.

 

Za 425zł masz radka 4850.

 

Dobry C2D to jakieś 400zł, do tego płyta (około 300zł) oraz zasilacz (150-200zł).

 

Wiec dozbieraj kasy, bo za tą kasę, którą masz (600zł) to będziesz mógł pograć, ale w sapera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do gier to tylko Intel, jednak za 600zł nie poszalejesz.

 

Za 425zł masz radka 4850.

 

Dobry C2D to jakieś 400zł, do tego płyta (około 300zł) oraz zasilacz (150-200zł).

 

Wiec dozbieraj kasy, bo za tą kasę, którą masz (600zł) to będziesz mógł pograć, ale w sapera ;)

Nie przesadzaj,Hardy 99 dał dobry zestaw na którym pogra w dość dobrych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ KamilSWAT

 

Jaki problem jest w złożeniu kompa z jak najdroższych elementów ? Złóż lepszy od mojej propozycji za 600 zł do gier to pogadamy. Oczywiście bez OC, bo kolega pisze, że jest w tym zielony.

 

Co do zasilacza to ta karta nie jest prądożerna, więc nawet Modecom MC-350 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ten Modecom pociągnie ten zestaw z palcem w d....

 

Tylko tak jak pisałem, pytanie czy autor posiada pamięci i jeśli tak to jakie i ile, żeby się nie okazało potem że ma 512mb ddr1 (chociaż to by jeszczenie było tak źle bo by za nie dostał 1gb ddr2)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram - KINGSTON DUAL DDR2 2BG(2x1GB) 667MHz zasilacz WARRIOR AX400-PNF a zielony nie jestem w podkręcaniu tylko wybraniu czegoś sensownego :P stanąłem na erze bartona 2500 więc z podkręcaniem nie będzie az tak żle gorzej z wybraniem płyty i procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys asusa m2n-e. Plyta niezla ale napiecie na ram tylko do 1.95V

Intel ? Hmm e2180 + GigaByte GA-P31-DS3L. Troche przekracza budzet ale mysle, ze do przyjecia

Edytowane przez AtriX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kręcisz to może być Intel:

 

Intel Pentium Dual-Core E2180 2GHz - 186 zł

 

GIGABYTE GA-P31-DS3L - 161 zł

 

Grafa zostaje ta sama, zasilacz da radę. Razem 597 zł.

 

@ AtriX - byłeś pierwszy :)

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko muszę wspomnieć że z tą mobo (P31-DS3L) nie rozbudujesz już pamięci, czyli nie dodasz kolejnych 2x1gb ani nawet 1x1gb, bo ona obsługuje tylko 4 warstwy. Inaczej mówić 2 kości 2 warstwowe a takie posiadasz. Lepiej wyskrob jakoś dodatkowe 40zł i weź P35-DS3L, na pewno będzie sporo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, te proce podkręcają się bardzo podobnie i już E2180 ma mnożnik 10, co przy 333 MHz daje 3.33 GHz.

 

edit: Zawsze będzie mógł sprzedać stare pamięci i kupić 2x2 GB :). A jeśli będzie miał dodatkowe 40 zł to można oczywiście kupić P35.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując olać tego co znalazłem E 2220 kupić E2180 a płytkę P35-DS3L i grafikę radka 4850 tylko jakiej firmy oczywiście z tych tańszych? mam pytanko co do procka jeszcze czy te e2200 jest gorszy w kręceniu czy po porostu jest tańszy bo ja go mam u siebie za 208zł tyle co mi by wyszedł z wysyłką e2180. s jeszcze co myślicie o goodramach bo są w miarę tanie i chyba nie takie złe :) bo ma zamiar jeszcze ram zainwestować 130zł

Edytowane przez preket1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta sama w sobie spoko i o niezłej wydajności, ale procki 45nm i 1333mhz już nie wystartują bo ta płyta ich nie obsługuje chyba że w jakiejś nowszej wersji bios'u ale nic mi o tym nie wiadomo. więc dalsza rozbudowa zestawu jest utrudniona. gdybyś ją kupował dwa lata temu to jak najbardziej płyta na miejscu ale teraz warto się rozejżeć się za jakimś p45. co do garfikki to 9600gso768mb przy tym budżecie będzie chyba najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafe kupiłem SAPPHIRE TOXIC HD 3870 512MB GDDR4 PCI-E teraz zastanawiam się nad płytą ABIT IP35P,Asus P5K64 mogę mieć ją za 230zł ,ASUS P5B PREMIUM VISTA EDITION,GIGABYTE P35-DS3L,Asus P5KC SLI P35 1333 S775 P5K-C wszystkie są za jakieś 200zl w moim pułapie co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...