Skocz do zawartości
halo?!

1000 Zł Na 5 Podziel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam takie pytanko: 1000 zł na 5 części mam: procesor, płyta główna, pamięci, karta graficzna i zasilacz; i oczywiście chodzi o to co wybrać, dysk (IDE), dvd (IDE) i obudowa idzie ze starego kompa.

 

Procek = ? (core 2 duo E6600? E4500?)

Płyta główna = chyba coś na p35, ale co i jaki stosunek co do procka

pamieci = 2x1024 800mhz tutaj już chyba nie duża różnica co do marki

karta graficzna = ? moze 8600gt 512 ddr3 palita, ale tez nie wiem jaki stosunek do procka będzie najlepszy

zasilacz = może być Chieftec GPS-450AA-101A 450W BOX?

 

Lepiej gorszy procek i mocniejsza grafika czy odwrotnie? Ewentualnie jakaś propozycja zestawu na procku AMD (jakiegoś Brisbane na AM2), ale tam już nie mam pojęcia jaką płytę? Komp nie będzie kręcony, kupuje tylko dlatego, że stary już jest stary, jak mus to mus. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core2Duo E7200 - 299 zł

Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L - 160 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 149 zł - 15zł tańsze można kupić 800MHz... IMO warto to dołożyć i kupić te co podałem

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 90 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce 9600GSO 384MB - 259 zł

 

<1000zł... resztę, co zostaje można dołożyć do płyty głownej i zmienić ją na taką: Gigabyte P35-DS3L /intel P35/ 210zł

 

Ceny z esc.pl

Edytowane przez ugiugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core2Duo E7200 - 299 zł

Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L - 160 zł

RAM : A-Data 2x1GB 1066MHZ Extreme Edition - 149 zł - 15zł tańsze można kupić 800MHz... IMO warto to dołożyć i kupić te co podałem

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 90 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce 9600GSO 384MB - 259 zł

 

<1000zł... resztę, co zostaje można dołożyć do płyty głownej i zmienić ją na taką: Gigabyte P35-DS3L /intel P35/ 210zł

 

Ceny z esc.pl

 

Core 2 Duo E6750 nie jest lepszy? FSB większe, taktowanie i cache też, mogę ustrzelić za tyle samo (przesyłka wliczona) tyle że oem. Zasilacz odpada, interesuje mnie czy CHIEFTEC 450W BOX byłby dobry, odpowiedni do zestawu tego pokroju. Nie warto zainwestować więcej w płytę a mniej w kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo E6750 nie jest lepszy? FSB większe, taktowanie i cache też, mogę ustrzelić za tyle samo (przesyłka wliczona) tyle że oem. Zasilacz odpada, interesuje mnie czy CHIEFTEC 450W BOX byłby dobry, odpowiedni do zestawu tego pokroju. Nie warto zainwestować więcej w płytę a mniej w kartę graficzną?

e7200 ma lepsze oc (45nm) i mniej sie grzeje ale e6750 też będzie wydajny. Twój wybór..

Dlaczego odrzucasz zasiłkę? te modecomy są lepsze od tych szjowatych Chiefteków.. Spokojnie uciągnie taki zestaw.

2x1gb Vitesta EE 800 spokojnie polecą na te 1066 a zaoszczędzisz.

Płytkę lepiej pod P35 bo do P31 nie wsadzisz 4 kostek ramu.

Nigdy nie oszczędzaj na grafice! 88gs 384mb to minimum i zje tego 86gt na śniadanie,nie wspomnę o wersji 768mb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec'i nie są złe, ale za to dość głośne. Jeśli nie będzie ci to przeszkadzać, możesz brać, w przeciwnym wypadku warto wziąć coś cichszego, np Pentagram CAV-500 (dopłacisz kilka złoty, ale za to zasilacz cichutki, a i zawsze 500W to jakiś zapas na przyszłość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośność to akurat nie jest duża przeszkoda, a poza tym czytałem, że na te modele nie mają plomb i łatwo da się wiatrak wymienić więc no problem. Sprzęt nie będzie kupowany na dniach i na razie robię wywiad co i jak, raczej zakupie wszystko pod koniec sierpnia lub września.

 

Intel Core2Duo E7200

Gigabyte P35-DS3L

A-Data (lub inne) 2x1GB 800MHZ Extreme Edition

Palit GeForce 9600GSO 384MB

Chieftec GPS-450AA-101A 450W

 

Box'owe chłodzenie spokojnie wystarczy? Obudowa wentylowana 1 x wentylator nawiewający z przodu i 1x wywiewający z tyłu + wentylator zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...