Skocz do zawartości
Grzegorz75

EP 8KHA+ XP 1700+ U czy L oto jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Może jak ładnie napiszę to dostanę ładną odpowiedź. /Pisane w domu jako txt/

Gość mnie strasznie ciśnie bym mu sprzedał mojego procka. Jako iż, dostęp do sieci mam tylko w pracy (dokładniej po pracy a czas nagli i wyszukiwarka wywala tyle postów że, musiałbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> urlop a gość pojedzie w weekend na giełdę i po transakcji) więc HELP. Sprzęt podany w sygnaturce. Bios pokazuje /8khi2b06 z 2002.11.22/ najniższe możliwe napięcie 1,65 V. Czy inni posiadacze takowej płyty też tak mają bo nikt nie podawał, każdy o/c. Więc jak kupię pana XP 1700+ z symbolem DLT3C (1,5 V) to płyta sama rozpozna procek i ustawi 1,5 V czy będzie 1,65 V i w takim przypadku kupić wersję DULT3C (1,6 V). Podkręcanie w przyszłości, więc teraz pasiło by 1,5 V. max wycisnąłem fsb ok. 145-150 a proc do 1200 . Trzyma mnie pewnie pamięć. Ustawienia turbo i coś tam jeszcze pozmieniałem. Obecnie jadę na standardowym fsb/x.

 

Tak pokazuje Sandra /poskracam/ :

 

Mainboard

Manufacturer : Pronix (Epox)

MP Support : No

Model : VT8366-8233

System BIOS : 11/06/2002-VT8366A-8233-6A6LVPADC-00

Chipset : VIA KT266/A,KT333

 

System Memory Controller

Location : Mainboard

Error Correction Capability : None

Number of Memory Slots : 4

Maximum Installable Memory : 1024MB

Bank0/1 - A0 : DIMM 256MB

Bank2/3 - A1 : Empty

Bank4/5 - A2 : Empty

Bank6/7 - A3 : Empty

 

Chipset

Model : VIA Technologies Inc VT8366/A,VT8367 Apollo KT266/A,KT333 CPU to PCI Bridge

Bus(es) : ISA AGP PCI USB i2c/SMBus

Front Side Bus Speed : 2x 134MHz (268MHz data rate)

Maximum FSB Speed / Max Memory Speed : 2x 133MHz / 2x 133MHz

IO Queue Depth : 4 request(s)

 

Chipset Hub Interface

Type : V-Link

Width : 8-bit

Full Duplex : Yes

Multiplier : 1x

Speed : 4x 68MHz (272MHz data rate)

IO Queue Depth : 9 request(s)

 

Logical/Chipset Memory Banks

Bank 0 : 128MB DDR-SDRAM 7-1-1-1R 4-1-1-1W 2.0-2-2CL 1CMD

Bank 1 : 128MB DDR-SDRAM 7-1-1-1R 4-1-1-1W 2.0-2-2CL 1CMD

Bank Interleave : 4-way

Speed : 2x 134MHz (268MHz data rate)

Multiplier : 1/1x

Power Save Mode : No

Fixed Hole Present : No

 

Memory Module(s)

Memory Module 1 : Kingston KVR266X64C25256 43127B00 256MB 16x(16Mx8) DDR-SDRAM PC2100U-2533-750 (CL2.5 upto 133MHz)

(CL2 upto 100MHz)

 

Environment Monitor 1

Model : Winbond W83697HF ISA

Version : 6.00

Mainboard Specific Support : No

 

Temperature Sensor(s)

Board Temperature : 30.0°C / 86.0°F

CPU Temperature : 32.5°C / 90.5°F (akurat w domku chłodek a za pomocą WPCREDIT włączyłem tryb iddle i jest nieobciążony)

 

Cooling Device(s)

Auto Fan Speed Control : No

Chassis Fan Speed : 4688rpm ( skacze od ok. 4441rpm - dop. autora)

 

Voltage Sensor(s)

CPU Voltage : 1.78V

+3.3V Voltage : 1.50V

+5V Voltage : 4.68V

+12V Voltage : 12.40V

Standby Voltage : 4.63V

Battery Voltage : 3.04V

 

AGP Bus(es)

Version : 2.00

Speed : 68MHz

Current Data Transfer Rate : 4x 68MHz (272MHz data rate)

Side Band Enabled : No

Side Band Support : Yes

Fast-Writes Enabled : Yes

Aperture Size : 32MB

 

PCI Bus(es)

Version : 2.10

Number of Bridges : 1

PCI Bus 0 : PCI (34MHz)

Multiplier : 1/4x

 

 

System SMBus Controller 1

Model : VIA VT823x SMBus

Speed : 16kHz

 

Port Connector

PRIMARY IDE : None - ATA / None

SECONDARY IDE : None - ATA / None

FDD : 8251 FIFO - Floppy Disk / None

 

Keyboard : Keyboard - None / PS/2

PS/2 Mouse - Detected : Mouse - PS/2 / PS/2

USB : USB - None / None

 

Jak to jest z tą ver. box-ową. Wiem że, w tej wersji jest 2 lata gwarancji i cooler a inne bonusy ?. Czy kupić ver. oem i dokupić cooler za 50 - max. 70 zł z braku kasy. W każdym razie najważniejsze ver. L czy U i box/oem.

 

Dzisiaj muszę zakupić procka.

P.S. Czasem jak nawet tylko włożę dyskietkę do FDD to HDD i system staje dęba. Jeden dysk (5400) już zwaliło- wymieniłem stację i dalej to samo tylko że, (7200) lepiej to znosi. Kwestia jak długo. Może mi pada jakiś kontroler :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti DLT3C czy DUT3C- oczywista ten pierwszy, jeżeli jest B0 (JIUHB 03XX) bo takie oznaczenia mają też "stare" A0. Jeżeli masz zamiar kręcić to oem- boxowy wentyl może nie wyrabiać.

 

Jeżeli chodzi o napięcie to płyta czyta napięcie z mostków procesora- będziesz miał 1.5V (przy DLT3C). Później w biosie będziesz mógł obniżyć -0.1V lub podnieść +0,2V napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze, obywatele gość już nawiedził mnie w pracy.

 

Mam termin do 20-tej. Wczoraj wymiękłem w Krakowie. Wyjazd był przy okazji, i zostało mi mało czasu na załatwianie procka. Tylko w jednym sklepie mówili że płyta sama rozpozna model i dopasuje napięcie, w innych wzruszenie ramion, a jak mam specjalnie jechać do Krakowa to tosamo wyjdzie mi w Tarnowie. Różnica cen ok. 20 na oemach zł. Wczoraj jeszcze wpadłem do kafejki internetowej ale d.... . Zaraz muszę wyjechać i forum zobaczę dopiero przed 15-stą.

 

P.S. Dziękuję Raptorowi za namiary na procki w Krakowie. Ten koło BPH bardzo fajny cenowo. W PCProjekcie polecali mi U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze, obywatele gość już nawiedził mnie w pracy.  

 

Mam termin do 20-tej. Wczoraj wymiękłem w Krakowie. Wyjazd był przy okazji,  i zostało mi mało czasu na załatwianie procka. Tylko w jednym sklepie mówili że płyta sama rozpozna model i dopasuje napięcie, w innych wzruszenie ramion, a jak mam specjalnie jechać do Krakowa to tosamo wyjdzie mi w Tarnowie. Różnica cen ok. 20 na oemach zł. Wczoraj jeszcze wpadłem do kafejki internetowej ale d.... . Zaraz muszę wyjechać i forum zobaczę dopiero przed 15-stą.

 

P.S. Dziękuję Raptorowi za namiary na procki w Krakowie. Ten koło BPH bardzo fajny cenowo. W PCProjekcie polecali mi U.

Moze to ci pomoze :

 

Dołączona grafika

A tutaj reszta :

http://lowyat.isentral.com/guides/athlonxp/

Oczywistym jest ze L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź nie jest satysfakcjonująca?

Jak najbardziej ale na miasto jade już od 1 h ( jestem sprzedawcą , kierowcą etc. i mamy jakiś nalot dzisiaj) i nim ja skończyłem 2-go posta to ty odpowiedziałeś w tym czasie. A nim stworzyłem tą odp. to wy napisaliście już dwa posty bo piszę na raty. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUUUU RRRRRAAAA mam go w łapkach. Jeszcze ciepły, jeszcze niezapłacony, gość obsługuje innego klienta. Wersja box, ostatni na sklepie. Podaję specyfikację:

 

- jest zielony (JAK JA),

podaję numery:

 

AXDA1700DLT3C 9740897281183

JIUHB 0308XPMW

 

Resztę wrażeń w poniedziałek, jak pobawię się nim w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...